PDA

View Full Version : драйвъри



lmao
07-23-2010, 19:58
Имам следният въпрос.
понеже напоследък все по-често ми се налага да преинсталирам компютри/лаптопи на приятели, но разбира се никой не си пази диска с всичките драйвъри, споделете опит и кажете някаква програма с което да търся по-лесно драйвъри, т.е нещо което примерно да ми показва модел на видео картата и тн.
питам за нещо тествано, защото в нета е пълно с програми, които се пишат за невероятно ефективни, инсталираш ги заедно с някой друг вирус и после се появява поленце за сериен номер или да си ги купиш

Мерси :)

Anf3tamin4o
07-23-2010, 20:57
Everest Ultimate Edition

Diko
07-24-2010, 23:06
PC Wizard тежичка е но показва целия хардуеар като се почне от дъно,чипсет,видео карта,процесор и тн. а от там сиг. ти е ясно че гугъл и търсиш определен драивер за определен компонент :)

DarkAngelOfHope
07-25-2010, 06:49
Ако е лаптоп е лесно ... виждаш марката и модела на лаптопа влизаш в сайта на производителя (обикновено е марката.com) и си намираш там всеички driver-и за модела :) като внимаваш да смъкваш само тия които ти трябват (ако има за различни ОС примерно или някои модели имат разновидности във видео картата и т.н.), ако е комп и не е гаранционен към някои магазин отваряш и гледаш какво е дъното и каква е видео картата (и ако има някакви други устройства) и пак търсиш в сайта на производителя :)

ако тия методи не стават аз най често ползвам Everest :)