PDA

View Full Version : дайте съвет



Milen0v
07-24-2010, 09:15
здр
искам съвет относно това как да не качвам "много" мазнини по време на стадий на трупане на маса
тоест колкото може по малко подкожни мазнини докато качвам
имам хранителен режим и гледам да намаля допълнителните мазнини (и повече ММ) до най малкото ниво докато тръпам
затова се допитвам до вас

play23
07-24-2010, 13:46
Ако хранителния ти режим е добър и е съобразен с теб няма да качваш мазнини.

Milen0v
07-24-2010, 13:50
имам в предвид примерно
ям много картофи и ориз а нали от тях се качва
а се съмнявам от домашния ориз да не качвам нещо като е в тава примерно
това имам в предвид

fatrat
07-24-2010, 14:58
качва се на бабати фърчилото.Правиш минимум 3000калории на ден. Гледаш да ядеш повече Протеин+Въглехидрат и намаляш мазнините! Разгледай тука http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=351473 !
На колко си години,какъв ти е стажа,какъв сплит правиш,правиш ли стречинг-динамичен,статичен етк. отделно колко тежиш ,колко си висок,ваще в семейството едри ли са? Пиеш ли добавки?
Тва фитнеса не е само да разнасяш железа.

vaseto0o
07-24-2010, 17:04
Изчисли си калоричния баланс и добави 500. Въглехидрати яж през целия ден-сутринта, на обяд, след трен БЕЗ ВЕЧЕРТА !!! Последното ти ядене да е 3 часа преди да легнеш поне, преди лягане изварата е задължителна. Също така е добре да правиш примерно 15-20 минути кардио след трен за да не опмазняваш много

fatrat
07-24-2010, 18:48
vaseto0o Омазняване почти винаги има,освен ако не използваш препарати някви.Добре е и сутрин да прави някъв стречинг и да не се прекалява с въглехидратите ,че после в периода за релеф да не е трудно.
Отделно лятото не е удачно за качване.изчкай октомври месец!

Milen0v
07-24-2010, 20:39
тегло 71кг ръст 176 години 17
стаж.. нямам такъв
от 2-3 месеца тренирам
неползвам добавки
тренирам през ден с железа,лостове
рядко правя кардио
по принцип като се погледна в огледало гърба ми е долу горе добре ,гърдите ми са по развити примерно от бицепс или трицепс(ръцете ми са мн слаби "29" )
талията ми е проблемната част където искам да не трупам мазнини..
целта ми е да кача маса в ръцете,да махна малко от талията и да оформя по стегнати гърди

iwancho
07-24-2010, 21:10
тегло 71кг ръст 176 години 17
стаж.. нямам такъв
от 2-3 месеца тренирам
неползвам добавки
тренирам през ден с железа,лостове
рядко правя кардио
по принцип като се погледна в огледало гърба ми е долу горе добре ,гърдите ми са по развити примерно от бицепс или трицепс(ръцете ми са мн слаби "29" )
талията ми е проблемната част където искам да не трупам мазнини..
целта ми е да кача маса в ръцете,да махна малко от талията и да оформя по стегнати гърди


За предпочитане е да правиш в понеделник ръцете. За да качваш чисто прави 20 мин кардио след тренировка и ако искаш си вземи л-карнитин ако искаш да топиш мазнини.

Ето ти една примерна тренировка (моята):




първи ден - гърди, бицепс, корем
втори ден - почивка
трети ден - гръб, трицепс, трапец, предмишница
четвърти ден - почивка
пети ден - рамо, крака, корем
шести ден - почивка
седми ден - почивка


А и като допълнение можеш да си вземеш протеин изолат.
:)

fatrat
07-25-2010, 08:42
Иване ти от кога взе да разбираш :D
Миленов,правиш 1-4 седмици 3-дневен сплит,след това 5-9 седмици 4-дневен.
1-4 седмица програмата на Иван,5-9
Понеделник-Ръце
Вторник-гръб
Сряда почиваш
Четвртък-гърди
петък-рамо!
Може да си вземеш протеин,няма значение изолат или не. Л-карнитин за сега не вземай обаче внимавай с въглехидратите.Общо взето ядеш през 3 часа,само вечер оставяш 6+ часа тялото без храна. Сутрин на гладно може да правиш някво кардио и след тренировка!

vaseto0o
07-25-2010, 11:16
Иванчо "кога стана калайджия, кога си дупето оцапа" как ще качва КГ с тоя Л карнитин бе :D
15-20 минути кардио след трен ще намали качените мазнини, такива със сигурност ще има. Пролетта ще ги топиш, докато свърши лятото няма да си се освинил споко най-малкото че лятото трудно се качва ;)
ааа дебелата мишка, краката къде ги забрави :D
Пробвай:
1 ден ръце
3ти - рамо и корем
5ти-гръб и крака
корем 1 или 2 пъти (1 и/или 5 ден)
също мушкаш предмишницата при ръцете и трапеца при гърба, прасеца също тогава

fatrat
07-25-2010, 12:27
Плъх бре :D . А краката съм ги позабравил,ама аз щото си права кардио и сутрин бягам а и на боокса мн ги натоварвам с скачане на въже.Иначе забележката ти е доста уместна. 8)

vaseto0o
07-25-2010, 13:04
То и аз до скоро крака на тренирах , 1 път на 2 месеца правих клекове щото ходих на карате там много ги тренирахме, ся на ММА не чак толкова и мога да ги трен :D
Рамото не го тренирах половин година заради контузия, като го натоваря ме понаболяваше ма сега почвам леко с дъмбели... Резултата беше че минус крака и рамо сплита ми беше двудневен... Сега си правя всичко :P
1-2 пъти съм праил тяга ама си контузих гърба, после разбрах че техниката ми е уникално грешна щото не допирам лоста до пищялите, ще пробвам пак че искам голям гръб :)

fatrat
07-25-2010, 13:23
голям завършен и стегнат гръб без тяга няма :D !Айде успех и може да поразгледаш в нета за точната техника с изпънатия ккръст и т.н.

vaseto0o
07-25-2010, 13:25
абе аз гледах за техника ама това с лоста дето минава покрай пищялите не го видях, аз направо са навеждам над щангата и я дърпам :D
Тъй де то тва беше преди 2 години, оня ден чух едни момчета в залата да говорят как им за ужулвали пищялите от тяга и като ги поразпитах ми стана ясно къде съм грешял :D