PDA

View Full Version : Плс. някой да ми помогнее!



denix0
07-24-2010, 14:20
Имам проблем със Скайп. От 3/4 дни когато стартирам програмата ми показва един надпис ->>> Skype.exe - Corrupt file
The file or dierctory C:\Documents and Settings\user\Application Data\Skype\моя акаунт\config.xml is corrupt or unreadable.Please run the Chkdsk untility. <<<< ----
Отварям Чек диска , но той не изчиства проблема. Още щом Скайп се стартира надписът се показва, но ако се логне някой друг акаунт няма проблем, само при моя продължава да си показва надписа, не доставя съобщенията, понякога даже, когато се логна в моя акаунт , тъкмо влиза и компютърът ми се рестартира.
Влезнах в папката на Скайп и пробвах да изтрия папката на своя акаунт, но само тази папка не може да се изтрие , а всички други могат.
С моя неразбиращ от компютри мозък стигнах до извода , че е вирус . Пуснах Нод-а да сканира само папката на скайп (аз съм с Нод32) , но нещо пречи да провери файла config.xml
Реших да изтегля друга антивирусна Kaspersky , но щом я изтегля дава някакъв еррор .
Моля Някой да ми помогне, не знам какво да правя.
В най лошия случай, ще трябва да преинсталирам Уиндоус-а , апък тва хич не ми се ще!

Anf3tamin4o
07-24-2010, 14:35
Пробвай да прейменуваш файла на друг и тогава да го изтриеш
Ако не стане така от контрол панела дейнсталирай скайпа мисля че така трябва да се махне

denix0
07-24-2010, 14:42
пробвах да го преименувам, но не ми позволява.
От контрол панел деинсталирам Скайп без никакъв проблем.всичко е ОК! но щом отворя C:\Documents and Settings\user\Application Data
папката все още си седи. пробвах с по-стари версии на Скайп и отново нищо.
Деинсталирах програмата и когато наново я инсталирах с възможно най-старата вирсия, която намерих, акаунтите използващи скайп си бяха там, както и всички хронологии..

doomkillerr
07-24-2010, 18:14
Логни се под "Save Mode" - Рестартираш компютъра и преди да започне да зарежда Windows-а (до като екрана е още черен) помпиш бутона "F8" от клавиатурата... След това влизаш в папката "C:\Documents and Settings\user\Application Data\Skype" и пак пробваш да изтриеш файла "config.xml" :)

Anf3tamin4o
07-24-2010, 18:19
А можеш да върнеш компютъра няколко дена назаде и да видиш дали и така няма да стане

denix0
07-31-2010, 12:56
мерси многоо.. върнах компютъра със систем ресторе, възможно най-задна дата и се оправи.. Мерси много , още веднъжж :-)