PDA

View Full Version : изгорях..



ElinoOor
07-24-2010, 16:45
днес изгорях ужасно,а нямам нищо за след слънце да се намажа..
утре пак съм на плаж и ще си е мъчение ако не се пооправи положението
чувала съм за кисело мляко,помага ли? :-o ще се обеля ли ако сложа? :-o

mArMaLaDkA
07-24-2010, 17:17
Ходи си купи "Пантенол", вместо да се мажеш с кисели млека, краставици, водки и прочие.
Ако си бяла и наистина си изгоряла лошо - ще се обелиш при всички случаи.

Само не разбрах откъде тая мазохистична нотка "утре пак съм на плаж и ще си е мъчение" - ами не ходи? Един ден не е голям пропуск, особено когато си живееш до морето. :)

ElinoOor
07-24-2010, 17:19
Аз искам да отида. Няма да пропусна само защото съм изгоряла.
Аптеката вече е затворила,а аз определено не съм изгоряла толкова, че да не мога да спя.

LipSy
07-24-2010, 17:26
Киселото мляко успокоява кожата! Обаче трябва да е студено кисело мляко инъче няма да усетиш никакво облекчение! Намажи се и после като изсъхне го премахни със студена вода. И така повтаряй тази процедура по няколко пъти на ден докато усетиш някакво облекчение. Обаче ти щом си изгоряла днес ти препоръчвам утре да не ходиш за много дълго на плаж, защото хем слънцето ще ти дразне на кожата и солената вода също. Не знам, ти си решаваш, но бъди внимателна със слънцето, защото след като си изгоряла вече веждън и на другия ден пак ще ходиш на плаж ще бъде малко болезнено, ако не и доста!

ameli
07-24-2010, 17:37
Аз искам да отида. Няма да пропусна само защото съм изгоряла.
Аптеката вече е затворила,а аз определено не съм изгоряла толкова, че да не мога да спя.

Казват, че алкохола помага. Киселото мляко според мене нищо не прави, както и краставиците. След като наредиш "таратора" върху себе си, така хубавко се обелииих :D

А и утре времето няма да става за плаж, нищо няма да изгубиш ;) И се мажи с кремове преди да отидеш на плаж, след това файда няма ;)

ElinoOor
07-24-2010, 17:39
Утре ще изгоря другата страна 8-)
Тази вечер ще се намажа 3-4 пъти с мляко,тогава..


А лавандуловото масло не помагаше ли и за това? :-o
Имам масла от евкалипт,чаено дърво,лавандула,смрадлика, осилек,чаено дърво.. дали някое ще ми свърши работа? :-o

ElinoOor
07-24-2010, 17:40
А и утре времето няма да става за плаж, нищо няма да изгубиш ;) И се мажи с кремове преди да отидеш на плаж, след това файда няма ;)

Вярно,че ще вали.. но още по добре :Д
Днес просто си забравих спрея 8-) ..иначе ползвам с фактор 25 -.-

ameli
07-24-2010, 17:44
За маслата не знам. Като си го забравила никой друг ли няма, да вземеш малко. Мажи се още у вас. Така ми е казвал лекар. След това ако искаш не се мажи, но у вас задължително. Така попива и създава по-голяма защита ;) Естествено на плажа пак е добре да се пръскаш, но не е толкова голям риска. :) 25 не е ли малко.. тоест г/д бива, но най-добре е 30-50 8-)

ElinoOor
07-24-2010, 17:46
еми аз попринцип съм с по-мургава кожа и не ми трябва висок фактор 8-)
днес си беше прецедент
много силно слънце -.-


иначе вкъщи ако си сложа ще ми станат мазни дрехите,затова :Д


п.п. момчетата не ползват слънцезащитни продукти(поне тези,които познавам) :lol:

PinkFloydSound
07-24-2010, 19:19
Недей само с кисело мляко, ще изхабиш само млякото. Разбъркай в него сода и така се мажи. ;)

xrusinka
07-24-2010, 19:30
Кисело мляко, ще облекчи болката и ще си супер за утрешния плаж. ;) :)