PDA

View Full Version : Намокрен телефон



cveteto64
07-25-2010, 09:57
Извинявам се ако темата не е за тук, та на въпроса тази вечер ми заляха телефона с алкохол, изсуших го, но след около 1 час спряха да работят някой от бутоните на клавиатурата, отворих го и цяла вече стоя така,на сутринта го включих 2-3 бутона се бяха оправили, но останалите все още не работят... Кажете някакви съвети какво да направя, че да се оправи. Знам, че трябва да го занеса на специалист за поправка на GSM-ми, но днес е неделя и ще рябва да чакам до утре, а телефона ми е нужен... :(

doomkillerr
07-25-2010, 16:44
Ами трябва всички части да изсъхнат хубаво! Задължително го занеси за го разглобят и прегледат всички неща, че да не стане някъде на късо и да замине някой важен компонент...

JackSparrow
07-26-2010, 09:43
Моят телефон, к700i, се оказа една от най-сполучливите ми покупки до сега. Имам го от декември 2004 и работи безотказно. Винаги съм се казвал, ако му стане нещо - директно на боклука. В река съм го изтървал 3 пъти, в локва също, потритвали сме го доста сериозно, но пак само му сменям батерията на 12 месеца и е като нов. А вчера ми изгоря един светодиод на клавиатурата. КАК Е ВЪЗМОЖНО?? :D Попитах един приятел, който разбира от такива работи, и той каза, че диода бил споен с платката, или иначе казано - не може да се извади. Някой да има идея как може да се смени, че съм в траур в момента..

kantonecApetur4
07-26-2010, 09:59
Моят телефон, к700i, се оказа една от най-сполучливите ми покупки до сега. Имам го от декември 2004 и работи безотказно. Винаги съм се казвал, ако му стане нещо - директно на боклука. В река съм го изтървал 3 пъти, в локва също, потритвали сме го доста сериозно, но пак само му сменям батерията на 12 месеца и е като нов. А вчера ми изгоря един светодиод на клавиатурата. КАК Е ВЪЗМОЖНО?? :D Попитах един приятел, който разбира от такива работи, и той каза, че диода бил споен с платката, или иначе казано - не може да се извади. Някой да има идея как може да се смени, че съм в траур в момента..

еми с финен поялник може да бе отпои

JackSparrow
07-26-2010, 10:14
ще се поразровя из нас, може да намеря нещо.

мерси!

rosenhristev
07-26-2010, 10:44
погледни първо дали ще успееш да си намериш диод

JackSparrow
07-26-2010, 11:38
тъкмо това се сетих и аз, обаче наистина не знам от къде ще намеря такова малко диодче..

нямам и такава отверка обаче - тип шестоъгълник номер 6 .. това по спомен.. :-D

wali00
07-26-2010, 13:07
Мен първия ми телефон падна от верижката на врата ми в една локва (и даже се разглоби, падайки), обаче след като се изсуши (и изчисти) си беше като нов :D .. Един друг пък бях забравил в джоба на дънките и майка ми ги изпрала заедно с телефона.. :lol: Беше дооста зле, но и той се оправи след като се изсуши..

K_O_L_E_V
07-26-2010, 14:16
И аз имах пран телефон . След изсушаване , всичко работеше....

kantonecApetur4
07-26-2010, 20:46
тъкмо това се сетих и аз, обаче наистина не знам от къде ще намеря такова малко диодче..

нямам и такава отверка обаче - тип шестоъгълник номер 6 .. това по спомен.. :-D

ако имаш познат в някоя железария може би ще ти даде назаем отверка :-D