PDA

View Full Version : Въпрос относно кучетата



BriToHchi
07-25-2010, 14:20
Здравейте на всички.Така моята история е взех си куче (хъски) и преди няколко дена му отрих кърлежи и естствено го заведох на ветеринар,но кучето не беше изкарвано въобще навън понеже трябваше да минат и трите му ваксинации,но се случи така ,че го изпуснах замалко из хода и понеже има и други кучета в блока е нормално да ги е хванала оттам. Както и да е ветеринарят ги махна и му сложи противопаразитна каишка и каза ,че с нея кърлежите сами ще падат след това вече почнах да я изкарвам 2 пъти засега и днес отново и открих кърлеж при условеие ,че е с противопаразитна каишка и въпроса ми е това нормално ли е и ако може да ми дадете съвет как да го махна??? Благодаря предварително.:)

Hercule
07-25-2010, 14:37
Отиди пак при ветеринар, виж как ги маха той, и следващият път давай сам/а.

Гледай да не го вреш по тревите.
Моето хъски също е с противопаразитна каиша, и не е имало кърлеж или бълха, от както е с нея.

Каква е марката на вашата?

BriToHchi
07-25-2010, 17:48
Ами марката е Kiltix ветеринаря каза ,че е малко скъпа амам била качествена ,а относно кърлежа четах в интернет ако го разтъркаш по часовниковата стрелка се маха ,пробавах го и стана.Може би го е хванала,защото пишеше ,че ефекта на каишката започва да действа в рамките на 24 часа ,а пък ние и я сложихме и аз след 7 часа някаде я изкарах и затова може биго е хванала мерси все пак :) Бтв твоето колко е голямо?