PDA

View Full Version : Против омазняване



Shiz0
07-26-2010, 10:37
Наскоро започнах да използвам този "трик" против омазняване.
Намерих го случайно докато ровех в youtube и се учудих..че наистина работи.
Едно единствено нещо е.
И се нарича- бебешка пудра.
Тя се използва за подсушаване, защото попива всякаква влага моментално.
Как го използвам аз:
За мазни корени на косата:
Когато започнат да ми се омазняват леко корените, а това е края на втория ден след измиването, правя следното: Разделям си косата, и поръсвам на местата където най-много започва да се изразява омазняването. При мен е мястото в края на пътя. Също така цялата горна част на скалпа. Става въпрос за едва доловимо омазняване все пак. Поръсвате малко и започвате да разтривате нежно с пръсти втърквайки в корените. Обработвате всички разделения на косата си, които сте подготвили и ще видите че косата се е вдигнала и излгежда адски свежа, като току-що изкъпана. Естествено, това не заменя миенето на косата, но го отлага в случай че искате по-рядко да я миете за да не се омазнява толкова бързо (в моя случай); както и при спешни случаи на излизане, в които нямате време да си измиете косата.
За мазна кожа:
Знаете че лятото не е ...удобно да носите макиаж, защото в жегите лицето буквално се разтича, а за грим на очите да не говорим. Единственото което аз ползвам и ми върши идеална работа за заличаване на евентуални зачервявания, петна или появяващи се пъпки е следното: Измивам си лицето. Намазвам се с крем, фактор 30, който използвам целогодишно. След това поръсвам мъничко от бебешката пудра в пудрата ми за лице. След това нанасям.
Резултат: Изчезва отвратителната лъскавина по лицето; Матиране на кожата :)
След нанасянето на пудрата може да сложите малко спирала и сте готови.
Чувствате се свежо и леко и изглеждате перфектно.
Ако не сте, го пробвайте :)

ПП: Пудрата е почти еквивалент на сухият шампоан, но с повече приложения и на доста по-добра цена.

kok
07-26-2010, 10:49
Абе ... сигурно ще прозвучи тъпо, обаче пудра и талк едно и също ли е? :lol: :lol: Защото ако е, аз съм чувала, че талка не е много полезен за жените :o

j_adore2
07-26-2010, 11:22
Не остава ли бяло от пудрата :?

iiordanova
07-26-2010, 11:34
И аз вчера го гледах в youtube и се зачудих.. гледах , гледах .. ;д
Но щом и ти го препоръчваш , мисля да го пробвам. (:

meriLinka
07-26-2010, 12:02
изглежда примамливо.

Shiz0
07-26-2010, 12:11
На по тъмна коса ще трябва по добре да се разтърка за да изчезне, защото ако е черна и наръсите много- ще личи. Но на моята руса, просто се изгубва :)

xHARDCANDYx
07-27-2010, 14:43
Наскоро четох че коса склонна към омазняване се мие с бебешко олио.. :D

987654
07-27-2010, 14:55
http://www.kelvinhair.com/pictures/Osis-Dust-It.jpg
Ето това е специална пудра за коса, скриваща омазняването. :)
Има и на други марки, даже в различни цветове.

xHARDCANDYx
07-27-2010, 14:56
Тук надали я има ....

987654
07-27-2010, 15:19
Има я във фриз. салони, които работят с шварцкопф профешънъл.

ledenakrasota
07-28-2010, 09:39
Аз имах такава на Klorane.Но се водеше сух шампоан.Много помага! :)

Sigrina
07-29-2010, 00:58
Да, това перфектно замества сухите шампоани, но на доста по-приемливи цени. Но трябва да знаете, че бебешките пудри съдържат талк, който запушва порите при прекомерна употреба, така че е хубаво да се използва само за "спешни случаи" :)