PDA

View Full Version : Няколко въпроса за Касперски?



ivan_realmadrid
07-26-2010, 12:04
Като сканирам с касперски показва ми, че има вируси и пише trojans. Като и намери то само ли ги трие или аз трябва да ги трия? И все намира кракове на игри и на касперски. Как да разбера като намери вирус дали е крак или си е вирус? :)

Tempest
07-26-2010, 13:34
зависи откъде си теглил игрите/краковете - ако е от български тракери или сайтове - не са вируси, можеш да ги добавиш към изключенията, на мен лично не ми намира генератори на ключове и кракове като вируси, защото съм си персонализирал програмата както ми е удобна :) Колкото до троянците - трябва да имаш възможност да се опиташ да го "излекуваш" (вероятно неуспешно) и да го изтриеш... внимавай само да не са някои важни файлове, защото Касперски няма да се замисли дали трие файл от уиндоус папката или от някоя друга папка...

ivan_realmadrid
07-26-2010, 14:09
Мерси за отговора :) Как да го направя така, че и на менда не ми зачита краковете з вируси, и как да изтрия троянците, как да я персонализирам програмата дето каза?

ivan_realmadrid
07-26-2010, 14:10
И като сканирам става на 99% и толкова 100 не става?!

amk933
07-26-2010, 14:22
Сори за офа, но откъде си намираш ключ, който да не е резнат на 2рата седмица? :)

Едит: Пиши на ЛС, ако искаш.

Tempest
07-27-2010, 22:54
ами.. лесно - пускам пробен период и имам "Trial Resetter".. програмка, която, по името си личи, рестартира пробния период :) на всеки месец не ми е голяма болка да го правя ;]

иначе до автора - добавяш файловете в изключения, така при сканиране няма да намира същите файлове като вируси, а ще сканира наистина за вируси.. понеже не инсталирам много игри, програми и т.н., нямам проблем при сканирането :)

ivan_realmadrid
07-28-2010, 12:01
Ако някои иска да драска на лични.Ще му пратя файл,който хаква Блек листа и ключа си бачка без проблем!

Да прати :)

ivan_realmadrid
07-28-2010, 12:04
ами.. лесно - пускам пробен период и имам "Trial Resetter".. програмка, която, по името си личи, рестартира пробния период :) на всеки месец не ми е голяма болка да го правя ;]

иначе до автора - добавяш файловете в изключения, така при сканиране няма да намира същите файлове като вируси, а ще сканира наистина за вируси.. понеже не инсталирам много игри, програми и т.н., нямам проблем при сканирането :)

Как да добавя в изключения и кой файлове да добавя. Моя касперски ми е на ангийски.
Мисля да сложа Аваст 4.8 с този касперски като не го разбирам трие ли вирусите който открие или аз трябва да ги трия тука ми открива 166 вируса пише и 7 trojans. Незнам. :? :-o :(

Tempest
07-28-2010, 13:49
Може Nod32 да си сложиш, не отговарям ако вирусите се умножат... въпроса е, че Аваст е може би най-лошия избор за антивирусна :) пълен боклук без да се замислям, имам опит. Не можа да се справи с глупаво вирусче, след това сложих Касперски, откри допуснати и неоткрити от Аваст вируси... и с лекота се справи с това въпросно вирусче... ти избираш какво да правиш вирусите, моя Касперски също е на английски, просто превеждам.. файлове като кийгени и кракове, за да не ти ги засича като вируси, даваш "Add To Exclusions".. на вирусите пробвай "Disinfect All", макар че ме съмнява да успееш... и триеш което със сигурност знаеш, че е вирус... досега касперския ми е хванал 1 вирус, другите просто не ги пуска :)


А с Nod32 нямам опит, защото си имам сигурна защита от Касперски :)

ivan_realmadrid
07-28-2010, 15:36
Може Nod32 да си сложиш, не отговарям ако вирусите се умножат... въпроса е, че Аваст е може би най-лошия избор за антивирусна :) пълен боклук без да се замислям, имам опит. Не можа да се справи с глупаво вирусче, след това сложих Касперски, откри допуснати и неоткрити от Аваст вируси... и с лекота се справи с това въпросно вирусче... ти избираш какво да правиш вирусите, моя Касперски също е на английски, просто превеждам.. файлове като кийгени и кракове, за да не ти ги засича като вируси, даваш "Add To Exclusions".. на вирусите пробвай "Disinfect All", макар че ме съмнява да успееш... и триеш което със сигурност знаеш, че е вирус... досега касперския ми е хванал 1 вирус, другите просто не ги пуска :)


А с Nod32 нямам опит, защото си имам сигурна защита от Касперски :)

А Nod в никакъв случай. Бях с nod и троянски кон не ми го хващаше а с касперски го хваща. Ама ся нещо мн вируси мн нещо и кракове намира повече и ги чете за вируси. На файловете ли давам "Add To Exclusions.

А за аваст съм чувал и чел много добри нещоа и в teenproblema.
Що да не стане с "Disinfect All"
Ако искаш дай си скайпа и ще те питам някой неща напрайл съм и снимки на касперски.