PDA

View Full Version : Нормално ли е



teodora87
07-26-2010, 19:12
От няколко месеца майка ми има регистряция във фейсбук и е денонощтно пред компа.Аз съм на 20 и спя в хола,където е компа.А тя спи в спалнята.Нормално ли е сутрин да става в 7 часа и да сяда на компа,казвайки ми -еми иди да спиш в спалнята!?Тя е начална учителка и сега е в отпуска,което означава че всики ден ще е на компа.Днес имах изпит,а тя стоеше до 4.30 сутринта на компа.Аз в спалнята не мога да спя,защото съм си свикнала на моето си легло.Освен хола имаме още 2 стай-кухня и спалня.Когато майката дойде в хола аз се местя в спалнята,а ако баща ми си е унас в кухнята.Кажете какво да правя,къде да уча,как да накарам майка ми да се замисли,и да разбере че от нея не мога да уча.Явно за нея е по-важен фейса от мен,нейните виртуални приятели от мъжа й.Днеска цял ден си е вкъщи на компа и един хляб не е купила.Е може ли такова нещо !?Пък да не ви казвам чинийте как стоят неизмити по цял ден :? :? :? :? :? :? :? :?

Reaper93
07-26-2010, 19:28
Въобще не е нормално, но все пак и кажи да си премести компа в спалнята...

kam22
07-26-2010, 19:39
Не е нормално. Поговори с нея и й обясни как се чувстваш.

SummerRain
07-26-2010, 20:25
Не е нормално на 20 да пишеш толкова неграмотно. Не е нормално да не не можеш да купиш един хляб. Не мислиш ли да се изнасяш на квартира?

Djuff
07-28-2010, 19:26
Пич на 20 си.Намери си работа, наеми си квартира.Не може вечно с родителите.А с майка ти не е зле да поговориш.Няма да се промени като не й казваш нищо.А пък ако не те разбере заеми се ти с домакинската работа.Майка ти е в отпуск все пак и може би иска да си почине ;)

SladkaZagadka
07-28-2010, 19:30
Първо поговори с нея . Ако не прояви и грам разбиране, кажи на баща ти . Това да си наемеш самостоятелно жилище и голямо изпитание, но пък и фейсбука е голяма зарибавка .

sasha_90
07-28-2010, 19:48
Изобщо не е нормално.Как ще се държи така?Тя е жена,майка и домакиня.Има си задължения вкъщи.Говори с нея,не може да продължава така.Въпреки,че се съмнявам да промениш нещо,но опитай.

theexplorer
07-31-2010, 21:10
НЕ е нормално това според мен..в отпуск или не,тя е съпруга,майка и домакиня и трябва да се държи като такава.. :shock: Говори с нея,кажи й,че ти пречи и че не е уместно за една жена на нейната възраст да се държи така... :? А ако не иска да те чуе и се скарате,кажи на баща си.. И преди това провери с кой си пише във фейсбук,зарибителен или не тва си остава сайт за запознанства... :(

NoOneElse
07-31-2010, 21:45
Абе недейте така бе. Как на 20 години ще се изнася на квартира, не забравяйте, че живеем в България, не в Германия или Дания. Ще си намери работа за 400-500 лева, ще си наеме квартира за 150-200лв, няма да има време за учене, защото трябва да работи. По-добре да си остане вкъщи, където ще и е най - уютно, защото човек на 20 години не може да си позволи да живее самостоятелно в някакъв лукс. Всичко си има време. Според мен най-добре е да се изучи, пък след това работата, защото без висше, работа за над 600-700 лв. трудно ще се намери (а с 600-700 лв. се сещате как се създава семейство и дом). Не мислете така наивно - ставаш на 18 и се изнасяш от родната къща, не става като по филмите.
Аз все си мисля, че трябва да поговориш с майка ти, най - малкото тя е преподавател и би трябвало да те разбере. Кажи и всичко това, което каза и на нас. Ако не стане, може да и предложиш да си купи лаптоп. Тя ще го използва само за интернет, така че може да си купи някой втора употреба, за по 300-400лв. Правите си една wireless връзка (питай интернет доставчика ти дали те могат да ти изградят таква) и така тя ще може да си рови в интернет и от спалнята, и от кухнята, и от тоалетната, абе сещаш се. Не знам какво повече да ти кажа, така че успех!

Legenda
08-01-2010, 12:31
:shock:
Абе, вие в кой век живеете? Това, че е съпруга и майка прави ли я прислужница? Като не купила един хляб, отиди ти да купиш, измий ти чиниите.
theexplorer, как може изобщо да съветваш някого да "провери с кого си пише" майка му!? Независимо какво пише и с кого, това си остава лична кореспонденция и е недопустимо за едно дете да нарушава по такъв начин личното пространство на родител.
Към авторката, поговори с майка си, кажи й, че ти пречи да спиш и да учиш и ако може да престане да стои на компютъра по цяла нощ. Ако не се съгласи, премести компютъра в някоя друга стая.
Друго нещо, за което се сетих е, че е вариант ако можеш да помолиш някой приятел или роднина да спиш утях докато ти минат изпитите.
Успех!

loliii
08-01-2010, 12:45
Ест, че не е нормално да стои от 7 сутринта до 4.30 през нощта пред компа. И това, че е в отпуска, както някои по-горе казаха, не означава, че трябва да буди семейството си, че да влезне във фейсбук. Изобщо странна майка... Това, че не е отишла до магазина за един хляб също не е нормално, защото ДА, жената е домакиня и трябва да върши някаква домакинска работа. Както мъжът трябва да върши нещо - да хвърли боклука, да измие чиниите, да сготви, да напазарува, така и жената си има задължения. Мисля, че може би я удря рано критическата и затова се е вманиачила в тия тийн глупости. Или може би си има любовник. Или е куку. Във всички случаи не е нормално за зряла жена, и то учителка... уж дисциплинирана, тва-онова... :?

П.П. Съгласна съм с theexplorer