PDA

View Full Version : Помощ! 9 клас



evilgirl888
07-27-2010, 12:12
Здравейте на всички. Искам да споделя моя пролем с вас! Значи аз съм 8 за 9 клас и уча в природо-математическа гимназия! Бях първа година в подготвителен клас и учих английски език за първи път през живота си! И така покрай този учебен предмет забравих за всичко друго! А както всички знаят в 8 клас в профилираните гимназии се учи само английски, БЕЛ, математика, ИТ, ИИ,музика и спорт!
И ето я същината на проблема- не си спомням нищо от историята, географията, биологията, химията и физиката!Всички ме плашат, че в 9 клас е страшно, защото не са си спомняли нищо от 7-ми клас и са получили двойки.
Та, ако може някой да ми припомни какво точно трябва да уча за да бъда подготвена за входните нива. И ако може да ми намери точен план на съдържанието на всеки един от учебните предмети! Търсих много в интернет и не мога да намеря. Плс. помощ много ме е страх и много искам да се справя добре! :-o :-k

Forest_girl
07-27-2010, 12:22
Спокойно, не е толкова страшно. Учителите ще ви изчакат, ще преговорите, все пак и те разбират, че сте позабравили. При мен нямаше такива проблеми, не се притеснявай. :)

perla333
07-27-2010, 12:22
Едва ли още първия ден ще ви дадът входните..Първо ще имате перговор - както всяка година. Не се стресирай толкова, защото според мен няма голям смисъл. А за плановете не мога да ти помогна, защото не знам къде съм си сложила тетрадките... :D

evilgirl888
07-27-2010, 12:26
Ами на мене от миналия 9 клас ми казаха че са им дали само 1 ден за преговор после са им дали входо ниво и целия клас двойки!

evilgirl888
07-27-2010, 12:43
Все пак ако някой знае учебното съдържание много моля да ми го прати :)

monchoy
07-27-2010, 14:53
Бе аз съм от русе обаче във всички математически гимназии се учи на ден 4 часа английски....
Началото на годината нищо незнам от материала, който сме учили...
всичко забравям...
Като ти дадът учебниците за 9 клас си има отпреде преговор...
Преговори си колкото за входното ниво...
И нататака вече матеряла няма чак толкова общо с миналогодишния...:grin: :grin: :grin:
Аз сам така ама аз сам само за 7 клас :( :( :( ...Обаче при мене помага...
Дано и на тебе да ти помогне

SummerDream
07-27-2010, 21:59
и да те е "страх", и да не те е страх, тва е 8-)
и аз съм в същото положение и не помня абсолютно нищо ><
няма смисъл сега да се тревожиш точно за т`ва, когато дойде време за входни нива/контролни, учителите би трябвало да ви подготвят д;

blue_ice
07-28-2010, 16:23
и аз бях като теб.. но поне при нас не прайхме входящи по разказвателните (и слава богу :lol: ) единствено по химия ни дадоха и имах 3, 50 разбира се :D но не съм сигурна, че навсякъде не дават входни.. и все пак е напълно разбираемо да се изложиш, като се има предвид, че си учил тези неща в 7 клас, а в 8 изобщо не се изучават

WaterLilly
07-28-2010, 16:52
Ти да не мислиш, че някой от нас ги е помнел тия неща? Просто учи и няма да имаш проблем.

theexplorer
07-31-2010, 21:24
Ние по всички разказвателни правихме помня :x Обаче повечето учителки не гледаха много оценките,а искаха да проверят нивото да знаят откъде да започнат..Макар че имахме 2-3,които винаги казваха "Ама то това трябва да го знаете още от 7 клас,ваш проблем" Бтв от кой град си ,че и аз съм пмг :D

Unendlich
08-01-2010, 16:46
Ами просто си изкарай учебниците от 7-ми клас, погледни нещо. В началото на учебната година виж на какво ще дават входно ниво и преговаряш него - нищо страшно и сложно няма, плашат ви нарочно, а пък вие се връзвате - не сте пораснали още :D

SummerDream
08-01-2010, 17:01
^ тия, които са си продали/изхвърлили учебниците да се оправят сами ? 8-)

HardGirl666
09-19-2010, 09:19
Нали като завършихме 7 клас си дадохме учебниците на следващите кандидати!И аз сега съм 9 клас,уча във ФЕГ Пловдив и 8 клас ми беше подготвителна година-само английски,математика,БЕЛ,И ,ИТ,музика и физическо .. почти всички учители с 2-3 изключения искат да правим преговор и то само за 1 час,а следващия-входно! .. не знам и аз търся из интернет разни работи ама

ecstazy
09-19-2010, 10:17
Глупости! Не е страшно. Никой няма да ти даде от първата седмица входно ниво. Има преговори, не може изведнъж да почнат да ви изпитват. Никой не ви е карал да си изхвърляте учебниците, след като знаете, че ще имате нужда от тях в началото на годината. А и за какво ви е интернета, бе хора -.-

baby7878
09-19-2010, 10:26
Знаеш ли какво тр да напраиш?Вземи един учебник там по ,който предмет искаш (примерно:физика).Предлагам ти вземи си учебник втора ръка или от някой приятел по-малък от теб ,който е седми клас.Изкарай си копия от него за да имаш всичко и да можеш да припомняш или просто ги чети от учебника :D Това е моят малко тъп съвет ,но аз така бих направила :lol: