PDA

View Full Version : Не искам да повторя същата грешка!



petia955
07-28-2010, 06:13
Сега ставам девети клас. Миналата година отидох в новото си училище , скиптично настроена, притеснена, затворена и резулата: 2 приятелки от целия випуск на фона на 250 непознати. Не съм се запознала с никога от другите класове, причината ли? просто съм притеснителна, не ми е удобно да отида при някоя група от 10 човека и да кажа "Здравейте аз съм Петя", Дори и да го направя ще ме изгледат странно и до там ще се стигне. Имах шанс, в началото на годината, но уви не се възползвах, изпуснах го и сега съм в това положение и се страхувам да не се повтори същото и в девти клас. Сега ще учим с 10,11,12 и искам да се запозная, да имам много приятели а не само 2, надявам се сега пак да имам шанса да се запозная с някого от горните курсове и не искам да изпусна и него.. просто не знам как да се запозная с някого, при положение че съм сама, няма кой да ме запознае, а ако отида просто така и си кажа името ще изглежда тъпо.. ако можете моля дайте ми някакви съвети, просто какво да направя, как да завържа разговор с хора които не познавам и въобще как да постъпя?

AFT
07-28-2010, 07:23
Е, нали каза, че имаш две приятелки от випуска, пък после абсолютно никой не си познавала и няма кой да те запознае - как става тоя номер?
Иначе може да се запознаеш с хора като се запишеш примерно в отбора по волейбол или да ходиш на състезания по някой предмет, по който си силна. Някои хора ползват facebook... но аз не ти го препоръчвам, може би чак като най-най-най-краен вариант. x]
Иначе просто не трябва да те е срам, но с тва сама трябва да се справиш някак.

petia955
07-28-2010, 07:53
Е, нали каза, че имаш две приятелки от випуска, пък после абсолютно никой не си познавала и няма кой да те запознае - как става тоя номер?
Иначе може да се запознаеш с хора като се запишеш примерно в отбора по волейбол или да ходиш на състезания по някой предмет, по който си силна. Някои хора ползват facebook... но аз не ти го препоръчвам, може би чак като най-най-най-краен вариант. x]
Иначе просто не трябва да те е срам, но с тва сама трябва да се справиш някак.
Само тях познавам, запознах се с тях на 15 септемви, на 16 вече всики бяхме разделени и нямах шанса да се запозная и опозная с другите, а тези 2те моите приятелки също не познават никой, следователно аз сама трябва да се запозная с другите. Попринцип да се запознаеш с някого не е лесно, освен ако някой не те запознае, защото сечки те гледат накриво и си мислят ква е тая дето се бута да се запознаеме (от личен опит го знам, повечето това си мислят преди да опознаят другия, ако въобще го опознаят).
За отборите, състезанията вече е късно записването свърши, който се записал, записал, ще имам шанс чак в 10 клас..
Фейсбук, кво да кажа имаше една група "We're all friends on Facebook, but we don't even say hi to each other at school." разбираш ли тва автоматично отписва фейсбука като вариант...

OtkrovennoBezrazlichna
07-28-2010, 09:29
ем отиваш при някой да речем са се събрали 4 5 човека и си приказват
и отиваш и питаш нещо: колко е часа, питаш за запалка да речем (ако пушиш)
Та питаш нещо и така неволно започваш некав разговор и тай
:D :D

SmilezZz
07-28-2010, 10:29
Както ти казаха и по - горе,запиши се на някакъв курс,като извънкласна дейност..Там имаш шанс да се запознаеш,стига да се възползваш от този момент..
Не бъди толкова притеснителна..Няма причина за това..

SmilezZz
07-28-2010, 10:36
За отборите, състезанията вече е късно записването свърши, който се записал, записал, ще имам шанс чак в 10 клас...Не ми се вярва да няма някаква извънкласна дейност..
Не става въпрос само за състезанията,отборите - а за някакъв клуб..

Djuff
07-28-2010, 18:42
Е споко и аз съм така - самия срам.Таа както казваш 2те ти фр може да ги хванеш и да им кажеш да се запознаете с другите.Така като сте 3 няма да ви срам чак толкова много. ;)

SladkaZagadka
07-29-2010, 07:09
Рано или късно трябва да го направиш. Хубаво е да имаш приятели от всички паралелки, но пък все пак това е въпрос на личен избор и вкус . А тези двечките, за които приказваш - те само теб ли те имат за приятелка ? Не мисля . Така че помоли някоя от тях да те запознае

iiordanova
07-29-2010, 07:40
Първо трябва да преодолееш този срам, а това няма как да стане , ако не се запознаеш с другите! (:
Не бъди чак толкова стисната , не си мисли как ще те отхвърлят , ти си напълно сигурна , че ще бъдеш отхвърлена от тях и точно тук ти е грешката. Трябва да мислиш позитивно!

linaXX
07-29-2010, 21:43
ела се запознай с мен :D от къде си ?
иначе няма защо да се притесняваш като сте 3
можете да си ходите заедно,да се запознавате заедно
срещни се с някои стари съученици :)

remix1912
07-29-2010, 21:57
Кажи на твойте приятелки да те запознаят.Запознай се с други хора в даскало,пък нека нямате общи интереси след това.Може би дори понякога едно здрасти е достатъчно.С някои ще станеш голяма приятелка,с други няма,но поне ще познаваш повече хора и ще създаваш много повече връзки от преди.

petia955
07-30-2010, 07:12
То това е най-големият проблем, те не искат да се запознават с никого. Стигат им 2 приятелки, предлагала съм им да се запознаем като видим някакво симпатично момче, или пък въобще да се запознаем с някой, те само казват: " Оф кво ше се излагам само, ще преживея и ако не се запознаем" това е и причината те да нямат познати, така че ние могат и да ме запознаят, тоест аз трябва да отида сама при някоя групичка (защото всички ходят на групички) и да се запозная с тях по накакъв начин, но все пак да не изглеждам тъпо :o

eminem4etos7z
07-30-2010, 08:39
оф ами тъй сме срамежливитеа

Chacho
07-30-2010, 09:20
Ти в класа си нямаш ли приятели? Поне там няма да е странно да заговориш някой. (Не че иначе е..)

VeNiTo0
07-30-2010, 10:53
Добре де от старото ти училище нямаш ли познати в новото ... Дори да не са ти много приятне лепни се за тях ...
П.П след месец и половина и аз сам в ново училище и се надявам поне мене да не ме е срам .. :) Успех!

venelinka
08-18-2010, 06:22
Опитвай се да общуваш с повече хора. Не се притеснявай толкова. Не се страхувай да отидеш и да се представиш на някоя групичка. Така може да завържеш много нови приятелства. :)

MidnightTornado
08-18-2010, 10:51
Е споко и аз съм така - самия срам.Таа както казваш 2те ти фр може да ги хванеш и да им кажеш да се запознаете с другите.Така като сте 3 няма да ви срам чак толкова много. ;)

Точно така. Аз съм го правила този номер и винаги се е получавало доста добре. :D А и да ви изгледат странно - да не ви пука, шоу да става и това е!

radeberger
08-18-2010, 11:26
И аз не познавам цялото училище , но не ми пречи много . :) Имам приятели и от съседните класове , и от по - високите. Но не съм от тези, които всички ги знаят .

a1a2b3v
08-18-2010, 12:14
Ами аз бях в подобна ситуация и ето какво направих. Още в началото на годината отидох при момиче от бифшия клас и то ме запозна със всички о нейния клас, а със моя накък се справих. С познати се запознах с още няколко човека от другите 2 класа. И да мога да кажа, че бавно, но малко по малко почнах да ставам по-популярна и повече хора почнаха да ме поздравяват като ме видят. Иначе кво да ти кажа не може да очакваш всички да ти станат бест френдс просто отиваш при тях и ги питаш квото и да било.. в зависимост от ситуацията ги заговаряш и постепенно се сприятеляваш не е толкова сложно :) . Ама според мен най-добре си е 4-5 приятели (ама супер близки дето можеш да си споделяш всичко с тях в твоя случей и 2 не е зле) и мн познати. :wink:

fogdog
08-19-2010, 12:10
Бе хора вие не разбрахте ли, че момичето няма познати а дружките й не искат да се запознават с никого?
Единственото за което се сещам е като видиш че някой е сам или си е изпуснал нещо или нещо такова да отидеш при него, да му помогнеш и така да го заговориш :)

kinder02
08-19-2010, 20:36
Ами хората от твоя клас, предполагам не сте само ти и двете ти приятелки, нали? Запознай се с твоя клас, те сигурно познават хора от другите класове, да те запознаят с тях и така. :)

smallbab
08-19-2010, 22:44
оххх за какво са ти приятели в дас??
аз съм в малък град ии познавах повече от половинаат ми клас след 8ми клас...после се сблицжихме и с останалите ии уее аз си мисля че вс е наред а то..лицемери,подмазвачи...уж жасс....сажелих че ссъм им споделила ии какво ще си взимам за ядене.
Отраснала съм с най-добрата си приятелка учим в 2та различки краяна града но живеем 1 до друга ии само на нея мога да разчитам!
В момента съм"екстра" с целия си клас,падат усмивки целувки,а всъщност не се траят,супер много се гаврят 1с друг "приятелски" и не искам да съм част от това,не ставай и ти!

MissNothing
08-23-2010, 17:33
оххх за какво са ти приятели в дас??
аз съм в малък град ии познавах повече от половинаат ми клас след 8ми клас...после се сблицжихме и с останалите ии уее аз си мисля че вс е наред а то..лицемери,подмазвачи...уж жасс....сажелих че ссъм им споделила ии какво ще си взимам за ядене.
Отраснала съм с най-добрата си приятелка учим в 2та различки краяна града но живеем 1 до друга ии само на нея мога да разчитам!
В момента съм"екстра" с целия си клас,падат усмивки целувки,а всъщност не се траят,супер много се гаврят 1с друг "приятелски" и не искам да съм част от това,не ставай и ти!

Може би защото при положение, че познава малко хора, там е най-лесно да се запознае с нови.

Но гаранция за приятелство няма.

BaffaLsc
08-23-2010, 19:05
Сега ставам девети клас. Миналата година отидох в новото си училище , скиптично настроена, притеснена, затворена и резулата: 2 приятелки от целия випуск на фона на 250 непознати. Не съм се запознала с никога от другите класове, причината ли? просто съм притеснителна, не ми е удобно да отида при някоя група от 10 човека и да кажа "Здравейте аз съм Петя", Дори и да го направя ще ме изгледат странно и до там ще се стигне. Имах шанс, в началото на годината, но уви не се възползвах, изпуснах го и сега съм в това положение и се страхувам да не се повтори същото и в девти клас. Сега ще учим с 10,11,12 и искам да се запозная, да имам много приятели а не само 2, надявам се сега пак да имам шанса да се запозная с някого от горните курсове и не искам да изпусна и него.. просто не знам как да се запозная с някого, при положение че съм сама, няма кой да ме запознае, а ако отида просто така и си кажа името ще изглежда тъпо.. ако можете моля дайте ми някакви съвети, просто какво да направя, как да завържа разговор с хора които не познавам и въобще как да постъпя?
Мила адашке ,трябва да си маалко по отворена .. смисълл да не се притесняваш толкова това ти е проблема ! Пък и тези 2 приятелки ,които имаш те никой ли не познават ,че не могат да те запознаят с някой :?

JustUnforgivable
08-23-2010, 19:16
Тея неща не стават с планиране от 1 година преди това..
Се тая, каквото и да ти говорят другите, зависи всичко от теб.

Bukmopu
08-26-2010, 12:33
Ами хората от твоя клас, предполагам не сте само ти и двете ти приятелки, нали? Запознай се с твоя клас, те сигурно познават хора от другите класове, да те запознаят с тях и така. :)

Стана ми много смешно като го прочетох това изречение... :lol: :lol: :razz:
Абе,те са били една година заедно бе!Мислиш ли,че класа й не я познава?Просто нея я е страх да отиде и да се сближи с хората от класа си,защото може би вече са на групички ли,де да знам...
Ще ти кажа с мен какво стана.Предварително се извинявам,ако поста ми е много дълъг,но си падам по многото писане. :-D
В осми клас не се запознах с никой.Всички,с които се запознах сами дойдоха при мен.Аз така и така не отидох да си поговоря с никой.Сближих се само с едно момиче,защото се прибирахме заедно,отидохме на някаква екскурзия и тя седна до мене в автобуса и така и станахме фр.С другата,с която се сприятелих се запознах в час по физкултура.Ние имахме физическо по два класа то випуск заедно.Та,и с нея станах фр.Резултата-две приятелки,от 100 души випуск.80 процента от хората още не ми знаят името сигурно,въпреки че бях две години с тях.С хората от класа си така и не се сближих.Докато тази година моя роднина не направи едно гадно подмятане,че нямам никакви приятели и аз страшно се обидих.Реших,че трябва да се сближа с всички и наистина стана.Е,не с всички.Но има една група момичета,които миналата година си мислех,че мразя.Те са точно от ония тип кифли,които толкова обичате да обсъждате-с големите коси,двата тона грим и микроскопичните дрешки.Мислех си,че не ги харесвам.А и бях убедена,че те мразят мен.Но един ден седнах до една от тях по един от предметите.Говорихме си,играхме морски шах и т.н.Тя ме помоли да седна до нея по още няколко часа.Направих го и тя ми каза `Знаеш ли,че те мислех за голяма задръстенячка,защото не говореше с никой?Сега виждам,че си голям пич`.Няма да го забравя.За първи път някой ми го казваше дори и когато аз самата мислех,че съм голяма задръстенячка.Съответно мацката започна да ме води с нея по кафетата,аз не пуша,но когато тя ходеше да пуши ме мъкнеше с нея.Сближих се и с останалите от групичката й.Оказаха се много свестни момичета,въпреки че аз бях убедена,че са пълни кучки.Просто не ги познавах.Държаха се наистина готино с мен.След това същото се повтори и с други две момичета от класа ми,които си мислех,че никога няма да ме погледнат.Те са от онзи тип,които всички смятат за готини и с които винаги можеш да намериш обща тема за разговор.В осми клас се случваше да ги чувам как ме коментират и то с разни гадни епитети.Но в девети клас сами дойдоха при мен и ме заговориха.Резултата-сближих се и с тях.Така бавно и постепенно се сприятелих с хората от класа си.С останалите от випуска нямах време,защото годината свърши,а аз се преместих в друго даскало.Тази година ще съм сред нови хора.И ще видим какво ще стане.
С всичко това искам да ти кажа да разчиташ на малките неща-търси удобните моменти и просто действай.С хората от класа си вече се познаваш,няма да е странно да ги заговориш.Това е най-естественото.Използвай такива моменти и всичко ще се нареди.И не се притеснявай.Ако има нещо характерно за мен,това е,че не ми пука.И в друга тема съм го писала-никога не ми е пукало дали съм аутсайдер или приятелка с всички.Зависи как се чувствам добре.Ако спре да ти пука ще ти бъде в пъти по-лесно.Ти не се чувстваш добре като човек само с две приятелки,така че действай.И не се притеснявай.Хората на тази възраст бързо забравят и повярвай ми-не си ти единственото нещо,което ги интересува и не стоят по цял ден да чакат удобния момент да ти се подиграват.Дори да се получи неловка ситуация,приеми я с усмивка и те до утре ще са забравили.Мен в осми клас даже ме обиждаха,но в девети се държаха готино и дори сами идваха да говорят с мен.Тийнейджърите са лицемери,помисли и за това,когато тръгваш да търсиш нови приятели. :)
Ако си прочела целия тоя роман,шапка ти свалям. :lol:

Tempest
08-26-2010, 13:06
абе... авторката - ти откъде знаеш, че ше изглежда тъпо? Едно позната.. бяхме на едно игрище с приятели (момчета и момичета) и тя дойде и се запозна с нас.. а не познаваше никого дотогава.. не изглеждаше тъпо, ако щеш вярвай ;)

отделно - ква е тая мания да имаш много познати.. нека са малко, ама да са ти приятели...