PDA

View Full Version : Да подпиша ли ?



sweet6996
07-28-2010, 11:54
Пратих снимки в агенция Визаж ,одобриха ме,ходих 2 месеца на курс и сега ми дадоха договор,но не знам какво да правя :( .Четох и добри и лоши коментари за нея и сега съм объркана.Дали да подпиша в тази агенция или да си потърся друга? Ако някой има опит с тези неща ,с Визаж и изобщо с модните агенции помогнете ми :( И също има ли по-добър вариант примерно expose model?

ameli
07-28-2010, 12:01
Ох, отново поредната заблудена, която мечтае да стане модел от малка..
Не се ли научихте най-нахрая, че в България чрез моделстване не се пробива, че в България освем да преспиш с някоя мутра в тая агенция нищо друго няма да направиш! Ще потрошите много пари покрай убочения, снимки и т.н. докато накрая почнеш да печелиш (ако бобще почнеш де..).

След като вече си ходила на курс и имаш възможности, подписвай - ти си знаеш най-добре. Но все пак ще се радваме, ако споделиш с нас някоя твоя снимка :P

anonimchetou
07-28-2010, 12:01
и аз бях пращала снимки на Визаж и мен ме одобриха ако става въпрос. То това си е едно на ръка. и аз мислех да ходя на курса обаче се отказах щото съм от Бургас и ми идва далечко.. : ) Колкото до други модни агенции бях пращала и на Фреш Фешън ли кво беше не помня вече и там ме одобриха (много ясно те всички одобряват) ,при което ми звъняха да ме викат за кастинг за реклама на някаква нова енергийна напитка.. отказах и кво до сега не съм видяла такава реклама да се върти по ТВ. Бях чела че и на други момичета са им предлагали подобни оферти.. Викали са ги да се снимат уж за няква реклама за Мтел и си и ПЛАЩАШ на всичкото отгоре и накрая няма нито реклама ,нито ти връщат парите. . Общо взето смешна работа. И с трета агенция се бях занимавала- Passion - още по-голяма простотия.. Писах си в скайп с човек от агенцията и т.н... и се оказа че аз трябва да платя 500 лева за да ми направят фотосесия ,след което да ми направят Book в мои снимки и информация за мен и от там нататъка щяли да ме предлагат за различни реклами и т.н.. ХА ХА да бе да.. Общо взето.. аз се отказах от тези работи.

ameli
07-28-2010, 12:05
Анонимче, теб навсякъде ще те приемат ;) С фреш Фешън не си и помисляй да се занимаваш, Визаж е по-добрия вариант. И пак казвам - губене на време и много пари.

anitapz93
07-28-2010, 12:07
Няма смисъл да се занимаваш - по - горе ти обясниха защо. Недей да си мечташ за тези неща - моделство, ревюта, конкурси и т.н. Само те лъжат, а дори да е истина - трябва секс за да пробиеш, а и няма гаранция, че ще станеш известна дори и да преспиш с някои.

sweet6996
07-28-2010, 12:09
То за пари беше вече. Вчера занесох договора да го види адвокат и това навя съмненията в мен . В договора пишеше ,че агенцията ще инвестира пари в мен като ми направи бук ,но не пише как аз ще и се изплатя и какво ще правя ако не ми предоставят работа.Също има някои неясноти относно парите който ще получавам

iiordanova
07-28-2010, 12:12
Не знам защо всички си мислят , че трябва да преспиш с някого.. ами не винаги е така.. (:
Ако искаш подпиши с Визаж. Пробвай , може и да се получи нещо.
Съгласна съм на 100% , че е трудно в нашата страна да станеш модел. Но не е невъзможно.

anitapz93
07-28-2010, 12:12
^ ^ Поредната уловка, с която могат да си изграят с момичетата и момчетата, които подписват. След като се подпише агенцията може да прави с теб каквото поиска- вмисъл да те кара какви ли не неща да правиш, за да им върнеш парите.

rachel_billson
07-28-2010, 12:14
Няма смисъл да се занимаваш - по - горе ти обясниха защо. Недей да си мечташ за тези неща - моделство, ревюта, конкурси и т.н. Само те лъжат, а дори да е истина - трябва секс за да пробиеш, а и няма гаранция, че ще станеш известна дори и да преспиш с някои.
Преобладаващите модели в България са легално проституиращи.Ами каталозите...ако някой е останал с илюзията,че певици,рекламодатели и какви ли още не си ги избират,модела и върши работата и всички са доволни и щастливи,се лъже много.Идва чичко-паричко,харесва си едно наивно девойче,след което агенцията започва да обяснява,че това било нормално,че така всички започвали...Имам братовчедка,която беше се захванала с Визаж и едвам намери начин да се измъкне.
Нищо хубаво не мога да кажа за модните агенции. :-x

sweet6996
07-28-2010, 12:16
Ами и на мен точно в това са ми притесненията.Ако нещо се обърка те могат да кажат ,че са вложили 10 хил.(примерно) аз как ще ги върна ,ще трябва до живот ли да работя за тях.

sweet6996
07-28-2010, 12:19
Това за проституцията ми се вижда странно как ще ме накарат без мое съгласие ,а и за по малки агенции добре ,но за Визаж изглежда ми по-нереално

LipSy
07-28-2010, 12:20
Не мога да разбера какво толкова им е хубавото на тези модели?! :-o Почти всяко 2-ро момиче иска да става модел. Имам и аз една приятелка, която е модел и станала модно лице на някаква си софийска модна къща, която тъща не се знае никъде. Е, уж щяха да я показват по телевизеята, щяха да й слагат снимки на бил бордове...Трънки! Записвай се като искаш, но винаги трябва да имаш 1 на ум!!!

ameli
07-28-2010, 12:21
Не знам защо всички си мислят , че трябва да преспиш с някого.. ами не винаги е така.. (:
Ако искаш подпиши с Визаж. Пробвай , може и да се получи нещо.
Съгласна съм на 100% , че е трудно в нашата страна да станеш модел. Но не е невъзможно.

Всички си мислят така, защото е вярно. Малко ли се говори за тея каталози с модели и чалгаджийки?! Колко измамени момичета има? Някоя влезе ли в омагьосания кръг, трудно излиза. Подписва договора; точат ти парите; влизаш в каталога; някой чичко си те избира; ако се противиш те заплашват.. дори имаше едно момиче във форума, което питаше как да се отърве от такива.. Бъди поне малко по-осведомена :?

Авторке, като си мислиш, че ставаш за модел яви се на кастинг за мис в твоя град. Там поне имаш по-големи шансове да те забележи някой и ако спечелиш вече ще е по-възможна кариерата ти в България (ако мислиш да се занимаваш сериозно). Успех! И си чакам снимчицата 8-)

sweet6996
07-28-2010, 12:28
Жалко ,че в моя град сигурно от години не се правят конкурси за Мис ,а и има само една "модна агенция" с която се занимавах преди години и работата не беше сериозна.Но никой нищо не ми казва за expose model чувала съм ,че тяхната работа е най-чиста

Sunshin3
07-28-2010, 12:30
ИСКАМЕ СНИМКА 8-)

xSANYAx
07-28-2010, 12:31
До сега не бях чувала и виждала да се плаща за да бъдеш модел,освен ако не плащаш за уроци,по-скоро агенцията инвестира в теб,ама то това е в България и е пълна измама.Те всичките бг 'модели' така са станали,с Визаж .. да да :lol: Иначе аз се бях записала в една агенция в Щатите,първоначално плащах за уроци,то нашите плащаха де,ама все едно и после на мен ми плащаха,ако например излезе хубава фотосесия или дефилиране.Съветвам те да не се оплиташ,защото със сигурност си гледала по телевизията колко репортажи е имало за измамени ''бъдещи топ модели'' и под дърво и камък ги търсят да възвърнат парите,ама ей на..никъде ги няма.. :)

sweet6996
07-28-2010, 12:31
качих си на профила

Minerva
07-28-2010, 12:39
Не се връзвай на тия измами, после ще съжаляваш.
Крайно време е момичетата да престанат да мислят, че някой някъде ще им осигури бъдеще само заради дългите крака или хубавата усмивка.

sweet6996
07-28-2010, 12:41
Значи всички сте на едно и също лошо мнение за Визаж и модните агенции като цяло :(

xSANYAx
07-28-2010, 12:43
Значи всички сте на едно и също лошо мнение за Визаж и модните агенции като цяло :(

Явно..ако някой ти каже,че не е вярно и че е на път да стане модел не му вярвай защото или още не е постъпил и се колебае като теб или е злобар/ка и иска и теб да те сполети лошо нещо. :)

sweet6996
07-28-2010, 12:47
Аз наитина искам да се заннимавам с това и мисля ,че ми се отдава ,но всички тези неща за проституцията и парите .Не знам :( жалко ,че всички институции в България са толкова зле.Трябваше днес да занеса договора ,но реших да помисля до края на август когато е крайния срок.

ameli
07-28-2010, 12:53
Видях една твоя снимка (ако е била твоя де, а не на някой друг профил) - сива, в някакъв коридор, лицето отрязано - вижда се малко нос и уста. Ръката ми се стори някак си странна. И пак клъцната през кръста. Ако си пратила тая снимка и са те удобрили, значи всичко е измама :) Наистина добре помисли, преди да подпишеш.

TwEEtyNkA
07-28-2010, 12:54
Защо отчайвате момичето така бе хора? Завиждате ли и какво?
Аз също минах 2 месечния курс имам диплома и имам същия проблем с договора :D Тези дни трябва да го пратя,че много окъснях хаха
И понеже предваритело знам,че ще ми искате снимка ето ви
http://www.visages.net/talentdetails.php?id=104
Никой не е казал,че искаме да ставаме някакви големи звезди,просто този курс много помага да самочувствието и като цяло те учи как да се държиш като МОДЕЛ.
Оставете си мненията за вас,но не казвайте,че е невъзможно!
Не можело в Българя да станеш модел така ли? А като те пратят извън България нямаш ли шанс? Големи сте скиптици...

sweet6996
07-28-2010, 12:56
http://www.visages.net/talentdetails.php?id=134 това са мойте снимки . TwEEtyNkA какво смяташ да правиш с договора ? има ли неща в него който те притесняват

JCoutureJunkie
07-28-2010, 12:57
Видях една твоя снимка (ако е била твоя де, а не на някой друг профил) - сива, в някакъв коридор, лицето отрязано - вижда се малко нос и уста. Ръката ми се стори някак си странна. И пак клъцната през кръста. Ако си пратила тая снимка и са те удобрили, значи всичко е измама :) Наистина добре помисли, преди да подпишеш.
Извинявай,не цъкна ли да видиш снимката въобще :lol: :razz:
Ето я цялата
http://www.teenproblem.net/teenid/images/sweet6996/4411_1280319220_b.jpg

ameli
07-28-2010, 12:58
Ок, ваша си работа. Подписвайте щом ви се иска. Никой не може да ви спре. Защо да завиждаме?! Просто се опитваме да я предпазим.. TwEEtyNkA, много си сладка, но не ми приличаш на 14 годишна :shock:

TwEEtyNkA
07-28-2010, 13:00
^ мерси всички ми го казват,но съм на толкова :-D

ameli
07-28-2010, 13:02
Видях една твоя снимка (ако е била твоя де, а не на някой друг профил) - сива, в някакъв коридор, лицето отрязано - вижда се малко нос и уста. Ръката ми се стори някак си странна. И пак клъцната през кръста. Ако си пратила тая снимка и са те удобрили, значи всичко е измама :) Наистина добре помисли, преди да подпишеш.
Извинявай,не цъкна ли да видиш снимката въобще :lol: :razz:
Ето я цялата
http://www.teenproblem.net/teenid/images/sweet6996/4411_1280319220_b.jpg

цъкнах да, моя грешка значи :-D

sweet6996
07-28-2010, 13:02
TwEEtyNkA та какво смяташ да правиш ,ще подпишеш ли

TwEEtyNkA
07-28-2010, 13:03
http://www.visages.net/talentdetails.php?id=134 това са мойте снимки . TwEEtyNkA какво смяташ да правиш с договора ? има ли неща в него който те притесняват

Да притеснява ме часта " Обезщетения и неустойки" :( И това че може само и единствено агенцията да те представлява...
Мисля да го подпиша за 1 година,а после ако всичко е наред ще го отсроча все пак без него нищо няма да стане..

sweet6996
07-28-2010, 13:05
Мен най-ме притеснява това ,че в агенцията по вписванията агенцията е писана на друг адрес което прави договора невалиден

JCoutureJunkie
07-28-2010, 13:06
P.S. Не че нещо,но авторке,погледни това момиче,което също е от "талантите" и честно с ръка на сърце ми кажи,че според теб те одобряват само тези,които стават.Само и единствено тези,които ще са достатъчно красиви,за да станат модели.Погледни я,смяташ ли,че е имало комисия или нещо,която е решила тя да стигне до там,че да и бъдат качени снимки на сайта им.Според мен това е достатъчно красноречиво доказателство колко те мислят за моделите и за бъдещето им.Погледни тези снимки и ми отговори кой ще спечели пари,визаж или момичето?
http://www.visages.net/files/talents/DSC_0539_10.JPG
http://www.visages.net/files/talents/DSC_0532.JPG
http://www.visages.net/files/talents/DSC_0598.JPG
Бас ловя,че има и по-фрапантни случаи,на това момиче се натъкнах след точно 30 секундно ровене.

Ankh
07-28-2010, 13:07
Родителите ти какво мислят по този въпрос?

Абе защо в този сайт на Визаж,към талантите на всяка пише "Кара колело"?!-върха на простотията.

SuNsEt
07-28-2010, 13:07
TwEEtyNkA,никoй не завижда за нищо!Имаш късмет,че работата се е получила с теб,но до колото видях си на 14,значи имаш още много неща да разбираш за напред в тоя моден бранш.В България преуспялите модели са много малко,а умните момичета,които искат да имат някакво бъдеще в тоя бизнес търсят работа извън страната.Не съм ли права?Кажи ми колко извести български модели знаеш,освен обичайните имена,за които се говори от години.Сега се замисли за чужбина и каква е разликата с България,а после ми кажи,че тук можеш да станеш ИСТИНСКИ модел.Ти какво очакваш,да се запишеш в някоя агенция и работата сама да тръгне?Тва изисква много време и търпение и какво ли още не.За това...живей си,ходи си във Визаж ,но погледни по-реално на нещата.Тук не сме скиптици,а казване истината.Да не говорим,че българските модели не печелят кой-знае колко много пари.

sweet6996
07-28-2010, 13:11
Да и в моята група имаше такива момичета ,но в края на 1 месец има изпит ,а договорите и дипломите ги дават чак края на 2 .А това за качването на такива фрапантни снимки става 2 седмица от 1 месец това ,че са и качили снимките на значи ,че ще и намерят работа или нещо такова

Carmen_Kass
07-28-2010, 13:11
sweet6996 има хубаво излъчване, ръста и е идеален.

Ако наистина го желаеш и искаш да се посветиш на тази работа-моят съвет е зад граница.Elite,Why Not,Ford,IMG,Marilyn...итн

В България този бранш е на мноооооого заден план.

Въпрос към 2-те момичета: Когато ви правиха снимките(които са качени в сайта на Визаж) гримираха ли ви? Фотографа стажант или професионалист беше?

TwEEtyNkA
07-28-2010, 13:12
Родителите ти какво мислят по този въпрос?

Абе защо в този сайт на Визаж,към талантите на всяка пише "Кара колело"?!-върха на простотията.

Това е,защото,за да те качат в сайте попълваш една бланка в,която има да отбелязваш дали можеш да караш кола,колело,ски,кънки и на базата на това ти пишат "талантите" :)

ameli
07-28-2010, 13:12
P.S. Не че нещо,но авторке,погледни това момиче,което също е от "талантите" и честно с ръка на сърце ми кажи,че според теб те одобряват само тези,които стават.Само и единствено тези,които ще са достатъчно красиви,за да станат модели.Погледни я,смяташ ли,че е имало комисия или нещо,която е решила тя да стигне до там,че да и бъдат качени снимки на сайта им.Според мен това е достатъчно красноречиво доказателство колко те мислят за моделите и за бъдещето им.Погледни тези снимки и ми отговори кой ще спечели пари,визаж или момичето?
http://www.visages.net/files/talents/DSC_0539_10.JPG
http://www.visages.net/files/talents/DSC_0532.JPG
http://www.visages.net/files/talents/DSC_0598.JPG
Бас ловя,че има и по-фрапантни случаи,на това момиче се натъкнах след точно 30 секундно ровене.

Естествено, че удобряват всички, нали трябва да печелят все пак.. пък и момичето не е толкова лошо - да му оскубят веждите малко и да му сложат лек грим и ще си е добре :)

Carmen_Kass
07-28-2010, 13:15
P.S. Не че нещо,но авторке,погледни това момиче,което също е от "талантите" и честно с ръка на сърце ми кажи,че според теб те одобряват само тези,които стават.Само и единствено тези,които ще са достатъчно красиви,за да станат модели.Погледни я,смяташ ли,че е имало комисия или нещо,която е решила тя да стигне до там,че да и бъдат качени снимки на сайта им.Според мен това е достатъчно красноречиво доказателство колко те мислят за моделите и за бъдещето им.Погледни тези снимки и ми отговори кой ще спечели пари,визаж или момичето?
http://www.visages.net/files/talents/DSC_0539_10.JPG
http://www.visages.net/files/talents/DSC_0532.JPG
http://www.visages.net/files/talents/DSC_0598.JPG
Бас ловя,че има и по-фрапантни случаи,на това момиче се натъкнах след точно 30 секундно ровене.

Естествено, че удобряват всички, нали трябва да печелят все пак.. пък и момичето не е толкова лошо - да му оскубят веждите малко и да му сложат лек грим и ще си е добре :)

Ми да-една пълнаааааа промяна и ще е екстра.Като свали още 10-20 кг.и порастне на височина с 20-30 см. ще стане...

Smrazqvashta
07-28-2010, 13:16
Имам позната модел на около 25-26години. Когато беше вкъщи разправяше , че много трудно може да се пробие в България и ,че доста от агенциите злоупотребяват с правата си. Беше и във Визаж , но се отказа. Сега живее в чужбина и там е модел от което е много по - доволна.
Стискам палци на авторката да вземе правилният избор. :-|

JCoutureJunkie
07-28-2010, 13:18
Да,но ако работата беше чиста,нямаше да вземат парите на момичето за фотосесия,не съм ли права.Карат да си платиш пари за курс,фотосесия,а накрая като не те приемат,пий една студена вода.Ако визаж мислеха в полза на момичетата първо биха избрали тези,които наистина имат нещо,с което да се отличават,или поне да са с хубава външност.Нелоялност от първия момент,замисли се какво ще е по-нататъка.Това е като пирамидите,дал ли си парите връщане назад няма.А и в един от най-добрите случаи ще се разминеш само с курса и снимките.Познай какво ще те карат да правиш ако минеш,или срещи с мазни чичковци,или да им връщаш 5 цифрени суми,които били вложили в теб.

TwEEtyNkA
07-28-2010, 13:18
sweet6996 има хубаво излъчване, ръста и е идеален.

Ако наистина го желаеш и искаш да се посветиш на тази работа-моят съвет е зад граница.Elite,Why Not,Ford,IMG,Marilyn...итн

В България този бранш е на мноооооого заден план.

Въпрос към 2-те момичета: Когато ви правиха снимките(които са качени в сайта на Визаж) гримираха ли ви? Фотографа стажант или професионалист беше?

Гримираха ни лек грим: фдт,пудра,черен молив и балсам за устни (поне момичетата от моята група така ни гримира примьорката)
Фотографа беше професионален.

ameli
07-28-2010, 13:20
А за курса колко плати?

SuNsEt
07-28-2010, 13:22
Ха...и от мен един въпрос:Дават ли ви дрехи за снимките или се снимате с това,което вие имате?

sweet6996
07-28-2010, 13:25
общо около 150 ама за път сигурно сам дала още 100

bloodymirror
07-28-2010, 13:25
Защо отчайвате момичето така бе хора? Завиждате ли и какво?
Аз също минах 2 месечния курс имам диплома и имам същия проблем с договора :D Тези дни трябва да го пратя,че много окъснях хаха
И понеже предваритело знам,че ще ми искате снимка ето ви
http://www.visages.net/talentdetails.php?id=104
Никой не е казал,че искаме да ставаме някакви големи звезди,просто този курс много помага да самочувствието и като цяло те учи как да се държиш като МОДЕЛ.
Оставете си мненията за вас,но не казвайте,че е невъзможно!
Не можело в Българя да станеш модел така ли? А като те пратят извън България нямаш ли шанс? Големи сте скиптици...

Отчайваме го.. това че му казваме истината означава че й завиждаме?! Оффф айде стига с тея изтъркани клишета `комплексарка` или ако каже някой нещо вярно веднага е завистлив тцтцтц.Авторке,ако искаш се запиши,ама после да не ни питаш как да ги съдя как да си искам парите и да не храниш фирмата ;)

Carmen_Kass
07-28-2010, 13:26
sweet6996 има хубаво излъчване, ръста и е идеален.

Ако наистина го желаеш и искаш да се посветиш на тази работа-моят съвет е зад граница.Elite,Why Not,Ford,IMG,Marilyn...итн

В България този бранш е на мноооооого заден план.

Въпрос към 2-те момичета: Когато ви правиха снимките(които са качени в сайта на Визаж) гримираха ли ви? Фотографа стажант или професионалист беше?

Гримираха ни лек грим: фдт,пудра,черен молив и балсам за устни (поне момичетата от моята група така ни гримира примьорката)
Фотографа беше професионален.

1-во което ми направи впечатление беше грима.Хубаво е,че е лек грим,но от всякъде лъха на непрофесионализъм.200% има момичета,който се гримират много по-добре.Явно въпросната "гримьорка" е изпуснала раздела "грим за пред обектив".

2-ро...фотографа -нещо май е бил сънен.И не е наясно как се правят такива снимки.Изглеждате добре,има още малко работа по позите,но това са бели кахъри.И
ако фотографа си беше свършил работата като хората снимките щяха да са бомба.

Съжалявам,но няма как да не изкоментирам цялата сесия.Не може агенцията да се имат за НАЙ и да допускат такива неща.

sweet6996
07-28-2010, 13:32
И аз останах много разочарована от гримьорката гола вода беше аз сама се гримирам по добре

TwEEtyNkA
07-28-2010, 13:35
^^ относно снимите то не се води фотосесия а фототест,което означава,че важното е да се види всеки как излиза по снимки не да се натъпчат 100 програми :P

Carmen_Kass
07-28-2010, 13:40
^^ относно снимите то не се води фотосесия а фототест,което означава,че важното е да се види всеки как излиза по снимки не да се натъпчат 100 програми :P

Е то ясно,но все пак си има правила.Ест,че няма да ви намажат с 1 тон грим или да ви направят вечерен.

iiordanova
07-28-2010, 13:58
TwEEtyNkA .. гледам , че си от Търново. Къде учиш ?

Di
07-28-2010, 14:21
Имам една фр която е във фреш фешън,бла бла.. направиха и няколко фотосесии-пълен боклук са,на мен не ми харесват.. сега се пробвах да вляза в сайта им,не ме учудва,не се влиза,хах.. Иначе до визаж одобряват всички,имаше един дето се занимава с всички там и после се опитва да ги прай курви..и всичко е за твоя сметка,един лев няма да изкараш. :)

TwEEtyNkA
07-28-2010, 14:38
TwEEtyNkA .. гледам , че си от Търново. Къде учиш ?

Aми досега бях във Вела Благоева догодина ЕГ

Minerva
07-28-2010, 15:27
Познавам едно момиче и тя на около 14 години, реши, че е много прекрасна и в красотата и е бъдещето и тръгна да става моделка. Отиде в някаква агенция, май тая фреш фешън. Там и казаха, че тя си поема разходите за всичко, което ще прави. Та напазарува си момичето дрешки от илиенци, гримира се, плати 300-400 лева на някъв фотограф за фотосесия и до там. Не знам какво е станало след това, но вече не се занимава доколкото знам.
Момиче от моя випуск още от осми клас беше във Визаш и уж имаше "голямо бъдеще" Спря да идва на училище и развитието при нея беше, че когато ние бяхме 11 клас тя вече имаше дете и беше женена...И сега нито модел, нито образование - домакиня.
Дъщерята на колежка на майка ми, която вече е над 25 годишна едно време си имаше вземане-даване с Визаж. Това си и беше станало работата, да ходеше по ревюта, но беше крайно недоволна. По нейни думи повече от 30 лева за ревю не се дават в България, каквото и да е то. Колежките и, които са по-известни знаете как са постигнали тази известност - като любовница на някой известен, или с някоя гола фотосесия, участие в риалити... Това е положението у нас.

sweet6996
07-29-2010, 07:36
Имам още месец да помисля пък ще видим какво ще стане.Все пак смятам да отида и да питам нещата ,който не са ми ясни ,а ако не остана доволна от техните отговори просто няма да подписвам. :)