PDA

View Full Version : Акне ;xxxxxxxxxx



Siqna99
07-28-2010, 12:59
Как да се отърва от гадното акне .. от 5ти клас го търпя :-k Вие как се справяте? :smt017 Като гредам някой даже въобще нямат :smt104 .. Какво правите бе хора.. Не знам колкo мазила,спиртове и буклуци съм си мазала.. само пари на вятъра.. :smt085

Carmen_Kass
07-28-2010, 13:00
Времето лекува!
И не пускай по 2 теми,ако обичаш!!!

ПС:Малко по-надолу има пак тема за акнето.

ameli
07-28-2010, 13:09
Изтрий си другата тема.

Като за начало можеш да посетиш дерматолог, койтo да ти изпише подходяща козметика. Пубертет се нарича. Някои влизат по-късно от други и затова нямат. Като излезеш от него и ти няма да имаш. Въпрос на време..

Siqna99
07-28-2010, 13:15
пфф изтрих я преди 10 мин сигурно .. 2ва пъти натистах "прати" и ся сяко мнение ще е свързано с т'ва ли?

KumchoValcho
07-28-2010, 13:21
Много хора го лекуват с урина. Сериозен съм. :)

Neopitom3na
07-28-2010, 13:25
Акне аут казват, че помага

ameli
07-28-2010, 17:45
Много хора го лекуват с урина. Сериозен съм. :)

Ъ, ама урината е изхвърлени от тялото ненужни вещества. Как ще си тури 'боклук' на лицето си :-o

Ankh
07-28-2010, 17:48
Вместо да висиш по-форуми и да искаш съвети, отивай на дерматолог!
Това, че на някой, даден продукт му се е отразил добре и му е помогнал, не е гаранция, че и при теб ще има същият ефект.
Ами ако развиеш няква алергия и стане още по-зле?!
Дерматолог!!!

Carmen_Kass
07-28-2010, 17:51
Много хора го лекуват с урина. Сериозен съм. :)

Ъ, ама урината е изхвърлени от тялото ненужни вещества. Как ще си тури 'боклук' на лицето си :-o

При човека 95% от урината се състои от вода. Съдържа и редица органични и неорганични вещества както следва:

Органични съединения
* Карбамид (20 - 35 g.)
* Кетонови тела (< 3 g.)
* Аминокиселини (1 - 3 g.)
* Креатинин (1 - 1,5 g.)
* Пикочна киселина (0,3 - 2 g.)
* Глюкоза (< 0,16 g.)
* Белтъци (< 0,15 g.)
* Хипурова киселина (0,15 g.)
* Креатин (0,05 - 0,1 g.)

Неорганични съединения

* Катиони (K+, Na+, Ca2+, Mg2+, NH4+,)
* Аниони (Cl-, SO42-, НРО42-)
* Други йони (в малки количества)
източник: уикипедия

може ли някой да посочи боклуците?
ПС:ако не друго то е 100% стерилна.

ПС2: ameli изобщо не целя да се заяждам,просто питам и искам да разбера малко повече.

Carmen_Kass
07-28-2010, 17:53
Вместо да висиш по-форуми и да искаш съвети, отивай на дерматолог!
Това, че на някой, даден продукт му се е отразил добре и му е помогнал, не е гаранция, че и при теб ще има същият ефект.
Ами ако развиеш няква алергия и стане още по-зле?!
Дерматолог!!!

Абе то не е гаранция,че и дерматолога ще ти помогне.Но е по-добър вариант отколкото сама да се лекуваш без да знаеш първоизточника на проблема.Може да са хормонални,може да е наследствено,може да са стафилококи...

ameli
07-28-2010, 17:58
И аз не се заяждам, просто си мислех, че като приемеш някаква течност организма си извлича полезните вещества и останалите ги изхвърля. А и едва ли авторката ще се усмели да си я сложи на лицето :D То и аз не бих де. Все пак - каква е рецептата? И наистина ли помага?

Carmen_Kass
07-28-2010, 17:59
И аз не се заяждам, просто си мислех, че като приемеш някаква течност организма си извлича полезните вещества и останалите ги изхвърля. А и едва ли авторката ще се усмели да си я сложи на лицето :D То и аз не бих де. Все пак - каква е рецептата? И наистина ли помага?

Ааа не знам...и аз такова нещо не си слагам,където и да е.Ако ще и злато да има вътре-НЕЕЕЕЕ :lol:

ameli
07-28-2010, 18:02
И аз не се заяждам, просто си мислех, че като приемеш някаква течност организма си извлича полезните вещества и останалите ги изхвърля. А и едва ли авторката ще се усмели да си я сложи на лицето :D То и аз не бих де. Все пак - каква е рецептата? И наистина ли помага?

Ааа не знам...и аз такова нещо не си слагам,където и да е.Ако ще и злато да има вътре-НЕЕЕЕЕ :lol:

Е сега, ако имаше злато щях да размисля, може би :D И авторке - иди при личния да ти даде направление за изследване или дерматолог. :)

KumchoValcho
07-28-2010, 18:49
Много хора го лекуват с урина. Сериозен съм. :)

Ъ, ама урината е изхвърлени от тялото ненужни вещества. Как ще си тури 'боклук' на лицето си :-oОбразовай се преди да говориш

Някои хора даже си я пият. Всичко това го бях гледал в някакъв филм на тая тема

Рецепта няма. Пикаеш в чашка, топваш памуче и си я мажеш на лицето.
Ако имах акне лично аз непременно бих го изпробвал няколко пъти преди да тръгна да давам луди пари за козметика.
Не мисля, че губиш нещо. И урината е 101% стерилна. Не е мръсна и нямаш причина да те е гнус
Бих го пробвал, ако ми се наложи. Имам хубава кожа, слава богу..

Siqna99
07-28-2010, 19:02
мерси на всички .. и при дерматолог ходих изписа ми хапчета..честно казано не знаех че има хапчета за пъпки ;dd но пих ги и нищо .. Апък за урината наистина помага при изгаряния,инфекции апък и от баба ми съм чувала че едно врeме се лекували с урина : ))

ameli
07-29-2010, 12:43
Мда, навремето лекуваха ухапано от комар/пчела и имаше ефект. Авторке, ако искаш го пробвай и сподели резултата с нас :)

ch0c0latee7
07-29-2010, 16:47
От тея мазила няма ефект :? Те сами ще изчезнат с времето можеш само да почистваш редовно лецето си ..аз със топла вода за да се отворят порите и после с силициев спирт се мажа : ))

KumchoValcho
07-29-2010, 17:51
От тея мазила няма ефект :? Те сами ще изчезнат с времето можеш само да почистваш редовно лецето си ..аз със топла вода за да се отворят порите и после с силициев спирт се мажа : ))Това далеч не е най-добрия начин

LuckyDA
08-27-2010, 16:26
бързо ти4ай до аптеката! - Далацин Т !! :grin: :grin: няма по -добро и акне аут :-)

galet0
08-27-2010, 16:37
Наистина Делацина много помага,ама на мен ми казаха че трябва да се комбинира с някакав друг хидратиращ продукт,щото много исушава (аз лично ползвам на др.Тайс,май така се казваше) Ама ако е много зле на козметик в София,там са най-добри !

Qnkishhh
08-27-2010, 17:06
Имам акне от 4-ти клас (сега съм на 17), ползвала съм какви ли не мазила, ходила съм и по дерматолози - ефектът беше почти нулев. Единственото нещо, което що-годе ми помага, се казва Скинорен, за почистване на кожата най-добре ми действа едно от серията на Avon, името му е Clearskin. Сега, от известно време, акнето ми май взема да се поизчиства (пу, да не ми е уруки!), надявам се след някоя друга година да изчезне напълно. Общо взето Божа работа, приемаш го и това е. :)

nymphetaminegirl9
08-27-2010, 17:24
аз имам акне от 4-5 клас някъде 2-3 клас ве4е по4вах да имам по някоя др пъпка на лицето .. сега съм за 8 и най после открих лек :grin: :grin: :grin: казва се zineryt ... принципно ти трябва рецепта ама майка ми го е взела без тъй като в аптеката са й познати :-D за 2 седмици г/д драсти4но ми се из4исти лицето :Х препоръчвали са ми го приятели и на вси4ки ползвали го до сега им е влияло ползотворно :P 8) :)

idioticallystupid_
08-27-2010, 18:14
Братовчетка ми имаше много пъпки, сега си поръчва от чуждбина Biactol Ultra на Clearsil. Наистина й помага. Лицето й не се е изчистило напълно, но наистина много добре и действа.. и като си сложи пудра въобще не се вижда. :) /пудра не е хубаво да се слага, защо запушва порите/
Също знам, че е хубаво да пиеш много вода.
Казвали са ми също лавалундов спирт със сода май.. нещо такова. /съжалявам, не си спомням, но ако потърсиш може да намериш точно какво е../
И бирена мая. Продават в аптеките и е пригодена за пиене. Не е особено приятна на вкус, но са ми казвали че помага.

Също има и специални сапуни. Хубаво е да си миеш лицето редовно и със сапун. Например антибактериален сапун е подходящ, глицеринов, сапун с лайка..

То с установяване на хормоналните промени се успокояват пъпките. Важно е в този момент да не се пипат много, за да не се инфектират. Така остават белези като от шарка.
П.П= Тези последните не съм ги пробвала, но са ми казвали че действат. 8-) Надявам се да съм помогнала.

LadyDy
08-27-2010, 18:47
1. Има много такива теми.
2. Акне Аут, Зинерит, Витасин, Крем "Здраве'' ииии много още. Иди в някоя аптека и питай - има много видове мазила ;)

settingSun
08-27-2010, 19:05
Също има и специални сапуни. Хубаво е да си миеш лицето редовно и със сапун. Например антибактериален сапун е подходящ, глицеринов, сапун с лайка..

.
не е препоръчително да се мие със сапун, защото изсушава кожата.
Моят съвет е движи се, спортувай, все пак мръсотията трябва да излезе нанякъде. Или пък си вземи нещо за причистване на кръвта, също действа.

dechkou
08-27-2010, 20:30
и аз имам тоя проблем с акнето...пробвала съм какво ли не от козметични магазини,но нищо...след това пробвах нещо от аптеката и след 2 седмици почти изчезна ,но съжелявам в момента не мога да ти кажа как се казваше...сега си мажа лицето с мед...3 пъти сидмично и наистина има полза кожата ти става по-хубава и пъпките постепено изчезват...

охх да му се невиди прозвучах като от реклама от телешоп-а :D