PDA

View Full Version : 12 клас



ChocolateGirl
07-29-2010, 10:14
Здравейте,тази учебна година ще съм 12 клас!За съжаление съм малко неориентирана и незнам с какво да уча..а време няма :)
Вчера ми дойде идея да кандидатствам с история и български в СУ и искам да ви попитам възможно ли е за 1 учебна година да се справя с целия материал или е трябвало по-рано да се сетя? 8-)

iiordanova
07-29-2010, 10:49
Другите , които са по-запознати ще ти отговорят.
Но аз мога да ти кажа , че .. никога не е късно , стига да си организирана. (:

Pwnmaster
07-29-2010, 10:57
Зависи си от човека, колко бързо запомня и научава. Но, майна, това е СУ. Там не е толкова лесно.
Успех иначе :)

remix1912
07-29-2010, 17:12
Искам и аз да питам,също ще бъда 12 клас тая година и за специялност политология в ПЕУ-то с какво се кандидатсва.

Minerva
07-29-2010, 19:54
Това дето си си избрала - историята и литературата са сигурно едни от най-трудните и най-обемни като материал за учене дисциплини.Предполагам, че искаш право или журналистика. Момичетата от нашия випуск, които кандидатстваха с тях ходеха от 10 -11 клас на уроци и мноого учеха. Но не знам сега дали са се променили нещата с изпитите, дали приемат с матури и такива неща...Ако запомняш наистина много бързо и само учиш цяла година може и да успееш, зависи от теб.

Chacho
07-29-2010, 20:13
Журналистика се влиза с изпит по журналистика (журналистическо есе). Просто балообразуващите са БЕЛ и История май.

ChocolateGirl
07-31-2010, 08:12
Другите , които са по-запознати ще ти отговорят.
Но аз мога да ти кажа , че .. никога не е късно , стига да си организирана. (:

И аз мисля така,но предпочитам да чуя и други мнения,на тези които с това са кандидатствали,насочила съм се към право.Мога да кажа,че съм организирана и доста се старая,но все пак 12 клас е по-малък,а и в училище и по други предмети те занимават,подготовки за бал... и незнам дали ще насмогна с всичките теми!

pinkflower
07-31-2010, 11:00
Абе доста материал си е.Българската история + 11 и 12 клас литература.
Ако си човек,който по принцип е на ти с литературата,можеш да разпъваш локуми и просто ти се отдава сигурно няма да ти е кой знае колко трудно.Сега в СУ за почти всичко се кандидаства и с матури,но въпреки това не те съветвам да залагаш само на тях.Също така въпреки,че свършваш 12 клас май месец имаш около месец и половина до изпитите,в които да учиш/тва зависи вече колко си сериозен/,но пък и не трябва да оставяш цялото учене на този месец.
На нас изпращането ни беше в началото на май,а дефакто от средата на април някъде ти спираш окончателно да учиш за даскало и почваш по-усилено за матурите.А ако избереш матури бел и история ще ти е доста по-лесно за тях.
И така.Абе много е кофти избора,аз понякога си викам защо се закопах с тая математика,ама като не мога да уча теми ...

victimofpain
07-31-2010, 17:40
Не е малко материала, но с повече амбиция и труд за една година можеш.Ако се съсредоточиш само върху литература и история можеш.Аз уж учих в доста елитно софийско училище и мога да кажа, че дори там/където други години мн трудно се изкарват оценки/ в 12клас 6ците се пишат адски лесно.Което значи, че ще имаш време да се съсредоточиш само върху това, което ти трябва.:)

Успех

remix1912
07-31-2010, 18:07
Добре а някой ще ми помогне ли на мен да ми каже в ПЕУ с какви изпити по какви предмети се влиза за политология.Търсих,но не намерих нищо....

victimofpain
07-31-2010, 18:15
Добре а някой ще ми помогне ли на мен да ми каже в ПЕУ с какви изпити по какви предмети се влиза за политология.Търсих,но не намерих нищо....
http://www.uni-plovdiv.bg/site.jsp?ln=1&id=324