PDA

View Full Version : Плуване



meriLinka
07-29-2010, 11:04
Здравейте. Имам два въпроса относно плуването.
Първо,искам да ви питам полезен ли е този спорт, стяга ли се тялото от него и къде?
Второ, искам да се запиша на плуване след ваканцията, в началото на учебната година в затворен басейн,но имам притеснения относно това дали ще ми бъде удобно през зимата,мокрите коса, ниските температура и прочие.
Как мислите ?

Punisherrr
07-29-2010, 11:13
Плуването определено е полезно и развива и стяга всички мускули в тялото. Най-много се развива гърба обаче.

А за зимата, и на мен не ми е приятно да ходя зимата да плувам по същите причини.. мократа коса, студа навън... :?

iiordanova
07-29-2010, 11:15
Първия въпрос - плуването стяга цялото тяло , невероятен спорт! :smt007
Втория въпрос - аз като искам да плувам , нищо не може да ме спре - нито температури , нищо .. Малко е неприятно , но пък не е чак болка за умиране. (:

maksimal
07-29-2010, 11:17
И аз искам да се запиша тази година, но незнам къде... Ти къде ще тренираш?( в кой град )

shell
07-29-2010, 11:21
Плуването е великолепен спорт за развиване на цялото тяло,отслабване,стягане- с една дума всичко най - хубаво.И готиното и че става докато се забавляваш :)
Иначе зимата е кофти да,но ако се запалиш достатъчно по плуването това няма да ти пречи особено :)

vaseto0o
07-29-2010, 11:25
Аз зимата съм ходил при 0 градуса и натрупал сняг навънка на открит басейн за фън (не съм тренирал) беше супер яко :D
Плуването е хубав спорт развива цялото тяло, малко бавно става нужно е постоянство ;)
Предимството му пред другите спортове е че няма контузии, във всички други има ;) (само пази главата от ръбовете на басейна и гледай да не се удавиш :D )

spopi
07-29-2010, 11:30
Боже господи това е страхотен спорт тръгвай още сега таман лятото.Имаш голям късмет че в твоя град има такова чудо че в моя няма и е гадно. :)
Защто живея в такъв смотан град!!!
:x :x :x :x
МРАЗЯ ГО!! :smt068 :smt068 :smt068 :smt068 :smt068

vaseto0o
07-29-2010, 11:41
Как в Бургас няма бе? Помня че имаше басейн някъде близо до Хотел Мираж точно до колоездачния клуб :D
Пък и като имаш море за кво ти е басейн 8)

spopi
07-29-2010, 11:49
Как в Бургас няма бе? Помня че имаше басейн някъде близо до Хотел Мираж точно до колоездачния клуб :D
Пък и като имаш море за кво ти е басейн 8)
За жалост не съм от Бургас.Има време и бургазлика да стана :lol:

maksimal
07-29-2010, 11:57
Предимството му пред другите спортове е че няма контузии

Няма контузии, но ако сгрешиш при дишането може да се нагълташ с ужасно мн количество вода и фатален край 8-)

SummerDream
08-01-2010, 23:56
^ за тва е важно да дишаш правилно..
иначе да, естествено, че е полезен..един страхотен спорт е (:
ии щом искаш да се запишеш, сезонът не би трябвало да те спира
на мен даже през зимата ми беше по-яко да си плувам 8-)

YVKsport
08-02-2010, 16:37
Здравейте. Имам два въпроса относно плуването.
Първо,искам да ви питам полезен ли е този спорт, стяга ли се тялото от него и къде?
Второ, искам да се запиша на плуване след ваканцията, в началото на учебната година в затворен басейн,но имам притеснения относно това дали ще ми бъде удобно през зимата,мокрите коса, ниските температура и прочие.
Как мислите ?

Горещо ти препоръчвам да тренираш този спорт!НАй-добре е да си при треньор,за да научиш основите,след това вече и сама.Плуването развива тялото най-хармонично,натоварване има-зависи от теб!Не се притеснявай за зимата-след басейна душче,сешоар и си готова.Купи си хубави плувни очила(на мен слабост са ми Арена-от 20 до 220 има модели,но за 22-4лв са перфектни) и шапка.Аз имам и шапка на Арена,пази изключително топло(колкото и смешно да звучи),не скубе,красива е....Ако имаш въпроси-с радост ще ти отговоря :-D

YVKsport
08-02-2010, 16:39
Аз зимата съм ходил при 0 градуса и натрупал сняг навънка на открит басейн за фън (не съм тренирал) беше супер яко :D
Плуването е хубав спорт развива цялото тяло, малко бавно става нужно е постоянство ;)
Предимството му пред другите спортове е че няма контузии, във всички други има ;) (само пази главата от ръбовете на басейна и гледай да не се удавиш :D )

:shock: :shock: :shock:
В АБСОЛЮТНО ВСЕКИ СПОРТ ИМА КОНТУЗИИ!!!!

Освен в шаха може би-там единствената опасност е да ти разбият дъската в главата. 8-)

YVKsport
08-03-2010, 10:50
Ти какво разбираш под контузия?Да си счупиш крак само?Ами какво ще кажеш за мускулни разтежения,схващания,усукв ане на коленни връзки,прещипване на нерв в областта на кръста...Хайде да не изреждам,че ще стресна хората.Това са рискове не само на спорта,а дори на нашето ежедневие.Някои са ми се случвали,други за щастие не,но съм виждал човек пред мен на футболния терен да къса минискус без каквото и да е съприкосновение с друг играч-просто при рязка смяна на посоката.Така че стига само клавиатурно-специалистки изказвания.

onqtam
08-03-2010, 12:58
плуването развива най-равномерно тялото от всеки един спорт. напряга всяка една мускулна група, развива капацитета на белите дробове, полезно е за ставите.

аз лично отслабнах и се стегнах яко преди 2 години само за 2 месеца плуване (4-5 пъти седмично)

няма проблем да се ходи зимата АКО човек е мотивиран и се облича добре след като излезне от басейна навън (влажен..)

каране на колело и плуване са най-добрите спортове.

LadyDy
08-04-2010, 18:06
Onqtam, колко време издържаш? Активно ли плуваш или правиш и почивки? :)

FantaMen
08-04-2010, 20:44
Искам да изкажа и гледната точка на настоящ плувец .... За всеки който мисли да започва да плува сериозно .. ще му кажа че по уникален спорт от това няма... абсолютно всеки един мускул играе роля оформя ужасно много тялото и по специално гърба и гърдите както и трицепс...Тренирах 6 месеца но спрях поради проблеми с кръста (травмата ми няма НИЩО общо с тренировките) та сега живея за да отида на плаж и да поплувам .... Зимата съм нямал абсолютно никакви проблеми с настинки и така нататък (въпреки че съм болнав ) ... Който може и има желание да почва тренировки аз единствено съжалявам че не почнах много по рано...Ако си мислите че няма да издържите физически има 4 различни стила от който 2 са лесни за научаване и същевременно не дотам натоварващи .... Ако някой иска помощ или някаква информация за всичко свързано с плуване ЛС :)

fastuka96
08-14-2010, 11:13
Боже господи това е страхотен спорт тръгвай още сега таман лятото.Имаш голям късмет че в твоя град има такова чудо че в моя няма и е гадно. :)
Защто живея в такъв смотан град!!!
:x :x :x :x
МРАЗЯ ГО!! :smt068 :smt068 :smt068 :smt068 :smt068

Това , че ти незнаеш къде има незначи че няма :razz: :razz: :razz:

Има в морската градина , направиха чисто нов басейн .. направен е за водна топка предимно , но и за професионалните плувци е по добре отколкото предишния жабуняк :-D

Lexyy
08-15-2010, 11:36
az treniram ot 9 godini moje da se kaje ve4e profesionalno na vseki prepora 4vam da hodi na pluvane dori i ne profesionalno , stqga vsi4ki muskuli i pridava krasivi formi na tqloto sa6to taka raztqga stavite i suhojiliqta i o6te mn ne6ta.

s7efo
08-23-2010, 21:20
Искам да изкажа и гледната точка на настоящ плувец .... За всеки който мисли да започва да плува сериозно .. ще му кажа че по уникален спорт от това няма... абсолютно всеки един мускул играе роля оформя ужасно много тялото и по специално гърба и гърдите както и трицепс...Тренирах 6 месеца но спрях поради проблеми с кръста (травмата ми няма НИЩО общо с тренировките) та сега живея за да отида на плаж и да поплувам .... Зимата съм нямал абсолютно никакви проблеми с настинки и така нататък (въпреки че съм болнав ) ... Който може и има желание да почва тренировки аз единствено съжалявам че не почнах много по рано...Ако си мислите че няма да издържите физически има 4 различни стила от който 2 са лесни за научаване и същевременно не дотам натоварващи .... Ако някой иска помощ или някаква информация за всичко свързано с плуване ЛС :)

ее пич извинявай но ако ти си плувец аз съм фелпс ... тренирайте не се натискайте много първите месеци докато не научите стиловете после почнете техника за да е "красиво" и по ефективно плуването ... тренирайте за гъвкавост ... :д аа колкото до зимата за момичетата 1 сушлар и такам ... давайте от опити не боли : )

Ekoto
09-01-2010, 09:44
От Варна съм и ходя на плаж лятото като имам свободно време съчетавам
Лостове+Плуване+Футол всеки един спорт е полезен 8)