PDA

View Full Version : Проблем с микрофона на лаптоп?



LP_GirL
07-29-2010, 11:59
Лаптопа ми е Acer, проблема е там, че го преинсталирах и сега микрофона все едно го няма, рових се в настойките му увеличих му звука, и всичко което мисля, че е от значение , но пак не ме чуват..... някакви идеи???? (със windows 7 съм )

doomkillerr
07-29-2010, 12:16
Влез в "Control Panel" -> "Hardware and Sound" -> "Sound" след това ще ти излезе едно малко прозорче, от което трябва да избереш таба "Recording" и там виж дали се е появил микрофона, като устройство и с какъв статус е "enable" или "disabled". Също така, ако имаш специфична програма (включена към драйверите за звука) за донастройка на звуковата карта - погледни и там настройките на входа за микрофона...

LP_GirL
07-29-2010, 16:40
аз го оправих, проблема ми беше във самия скайп :) благодаря :)

balistic_007
06-08-2012, 18:05
Здравейте :)
Имам същия проблем - микрофонът ми е вграден, а лаптопа е Acer Aspire 5536G. Ползвам Windows 7. Преинсталирах си драйверите за звука, но нищо. Като говоря в скайп, не ме чуват. Също като опитам да запиша звук с Sound recorder-a пак нищо не се получава. Рових из настройките в Control panel-a - микрофона не е заглушен, enable е... И вече не знам кво да го правя.
Ще съм благодарен на всякакви идеи :(

npp
06-08-2012, 18:25
изтегли тези драйвери и ги инсталирай: http://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/Audio/Audio_Realtek_6.0.1.5911_W7x64W7x86_A.zip?acerid=6 33919009272781616&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%205536G&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=PA_7

след като разархивираш файла, влез в папката 'Audio_Realtek...' 'и стартирай setup.exe

ако микрофона не проработи, тогава кликни върху иконката с кафявия говорител долу в дясно на таскбар-а, след като се появи синия прозорец с надпис 'realtek' отгоре(realtek hd audio manager), влез в 'mixer' таб, и там провери кои канали в поле 'playback' и 'record' са заглушени (обикновено са маркирани с червено хиксче) - това в случай че микрофона е заглушен, след това влез в 'audio i/o' таб, там кликни върху малкото синьо бутонче с изобразен гаечен ключ в поле 'analog' (горе), когато излезе прозорчето 'connector settings' активирай 'disable front panel jack detection', след което кликни върху 'ok', след което върху 'ok' на менажер-а, и след това рестартирай компютъра

balistic_007
06-08-2012, 19:03
Инсталирах драверите, които ми даде. Обаче долу вдясно нямам кафява иконка. Като напиша в търсачката realtek пи излиза програма, която се казва Realtek HD Audio Manager. Щракнах на Microphone Play back volume беше заглушен. Махнах mute-то, но пак не става. А не мога да се ориентирам да намеря всичките останали неща, които ми посочи по-горе...
И то Microphone boost за какво е?

npp
06-08-2012, 23:32
Инсталирах драверите, които ми даде. Обаче долу вдясно нямам кафява иконка. Като напиша в търсачката realtek пи излиза програма, която се казва Realtek HD Audio Manager. Щракнах на Microphone Play back volume беше заглушен. Махнах mute-то, но пак не става. А не мога да се ориентирам да намеря всичките останали неща, които ми посочи по-горе...
И то Microphone boost за какво е?

microphone boost е за увеличаване на входният сигнал на микрофона, направи и другите неща описани в предишният ми отговор, ако и това не помогне, влез в аудио настройките на windows от control panel и виж какво е положението там