PDA

View Full Version : Нормално ли е ..?!



Cveti097
07-29-2010, 13:47
Аз имам прекрасна майка, но немога да кажа същото и за баща ми. Когато тате го няма мама е супер забавна, не се претеснява от нищо. Обаче щом тате си е вкъщи тя се спича както и аз. Той винаги намира нещо с което да се заяде с нас и винаги се карат, а това ми влиае на психиката. Мама и тате 2 или 3 пъти са стигали до развод и аз съм се радвала като луда :grin: :grin: , но винага тате прави нещо и мама му прощава :? . Но вече, ако се стигне да 4 развод няма да позволя на мама да го развалят. Ще и припомня всичко с което ни е наранявал. Но не съм сигурна дали е нормално да се молиш ма майкати да се раздели с бащати и тя да ти казва " Давам му последне шанс и ако сега се провали няма да имаме вече бъдеще заедно и ще си живееме сами". Толкова много искам да сме само аз брати ми и мама. Направо полодявам от щастие щом стане дума за развод :grin: :grin: . Е нормално ли е ?!

Gllory
07-29-2010, 17:06
Не

Burn94
07-29-2010, 17:32
Виж сега почти нищо в тоя свят не остана нормално. Не е нормално баща ти да се заяжда с теб и майка ти и да се карат пък да не говорим че явно това е ставало пред теб. Така че какво нормално намираш в случката та да се питаш нормално ли е да се радваш на развод. Другото което е че всеки от тук най-вероятно ще ти каже НЕ обаче аз ще ти кажа ДА защото всички сме свикнали с лекота да говорим разни неща но реално ние не сме ги изпитали на главата си. НЯМА КАК ДА ЗНАЕШ НЕЩО КОЕТО НЕ ТИ СЕ Е СЛУЧВАЛО! Следователно единственият човек които може да ти каже нормално ли е това трябва да е човек изпадал в същата ситуация като теб. :)

ImTheBest
07-29-2010, 17:36
Не,не е нормално.Не мисли, че като се разделят майка ти и баща ти, ще си останете само тримата.Тя ще си намери друг или в най-лошия случай другИ.Тя вероятно ще се чувства самотна и ще потърси компания другаде и ти и брат ти ще останете на заден план.Според мен ти трябва да поговориш с баща си.Изяснете причините, поради които се карат и му кажи, че може да ви изгуби.Ако наистина ви обича нещата ще се оправят.Моят съвет е да излезете на кино, може би цялото семейство.Прекарайте си един ден само вие, без ангажименти, разговаряйте и ще осъзнаете, че семейството е наистина по-силно, когато е сплотено.В никакъв случай обаче не съди баща си, ако наистина са само някакви дребни неразбирателства между него и майка ти :)

hotxxmess
08-04-2010, 22:51
НЕЕ. :shock: :shock:

summerz
08-04-2010, 23:02
Аз имам прекрасна майка, но немога да кажа същото и за баща ми. Когато тате го няма мама е супер забавна, не се претеснява от нищо. Обаче щом тате си е вкъщи тя се спича както и аз. Той винаги намира нещо с което да се заяде с нас и винаги се карат, а това ми влиае на психиката. Мама и тате 2 или 3 пъти са стигали до развод и аз съм се радвала като луда :grin: :grin: , но винага тате прави нещо и мама му прощава :? . Но вече, ако се стигне да 4 развод няма да позволя на мама да го развалят. Ще и припомня всичко с което ни е наранявал. Но не съм сигурна дали е нормално да се молиш ма майкати да се раздели с бащати и тя да ти казва " Давам му последне шанс и ако сега се провали няма да имаме вече бъдеще заедно и ще си живееме сами". Толкова много искам да сме само аз брати ми и мама. Направо полодявам от щастие щом стане дума за развод :grin: :grin: . Е нормално ли е ?!

Слушай кво 97 идиотче .. майка ти и баща ти знаят кво правят,тебе сигорно не са ти дали 1 път джобни и баща ти е най-шибания тип на света нали? що не се застреляш ? Как може да обеждаваш майка ти да се разведе с баща ти .. 10 годишна пикла , ти каде си тръгнала да им се месиш в работите? какво питаш дали е нормално като е очевадно ,че не е,и само 1 идиот ще го направи.

Jessie
08-04-2010, 23:32
Аман от компетентни съвети, ей. :-o И то грамотно написаниии .. Още в първия пост "полОдявам", "сигОрно", "обЕждаваш" ... Гррррр ... Като ще пишете нещо, пишете грамотно бе. :(


Аз пък не мисля, че е ненормално. И аз бих се радвала, ако при мен нещата станат както при теб. Отдавна искам да се разделят, ама нямам късмет. Никой няма правото да те съди /или мен/ за това твое /и мое/ желание, защото само ние си знаем как стоят нещата в семействата ни и колкото и да се стараем да ги опишем тук /за съвет/ - никога няма как да се опише всичко. Знам го от опит. :)

Claymore
08-05-2010, 06:02
Нормално е! Бях като лудите...как ли не се опитвах да набия в главата на майка ми, че е по-добре да се разделят и тя да си намери някой друг, вместо всеки ден да съжалява за това, че се е омъжила за баща ми. Какъв е смисъла да са заедно ако всеки ден от съвместния им живот се състои в спорове и скандали!? :?
Обаче ако си мислиш, че като се разведат ще сте само "аз, мама и брат ми", друг път...а родителските права? Ако преценят, че майка ти не става за настойник при развода. Нали се сещаш, че съда може да прецени, че най-добре е брат ти расте при баща си, а ти при майка ти!? Няма начин да не виждаш баща си, в случай, че е в нормално психическо състояние почивните дни или някои други дни от седмицата + 1 месец [може и повече] от ваканцията ще си при него, на някои празници... :?
Обмисли добре тия неща и тогава реши дали искаш да се разведат.

S1lv3r
08-05-2010, 06:10
Аман от компетентни съвети, ей. :-o И то грамотно написаниии .. Още в първия пост "полОдявам", "сигОрно", "обЕждаваш" ... Гррррр ... Като ще пишете нещо, пишете грамотно бе. :(


Аз пък не мисля, че е ненормално. И аз бих се радвала, ако при мен нещата станат както при теб. Отдавна искам да се разделят, ама нямам късмет. Никой няма правото да те съди /или мен/ за това твое /и мое/ желание, защото само ние си знаем как стоят нещата в семействата ни и колкото и да се стараем да ги опишем тук /за съвет/ - никога няма как да се опише всичко. Знам го от опит. :)


Съгласен съм.Неможе някой,който незнае за какво става на въпрос да ти дава съвети.Поставяйки се на твоето място си мисля,че е нормално такава реакция от твоя страна :) .
П.П.Като описваш твоя баща,виждам колко много си приличат бащите ни,но майка ми се е развела с него още когато съм бил на 4-5,и сега като ни вижда само за по няколко дни в месеца се държи много по добре. :) :)

S1lv3r
08-05-2010, 06:12
Аман от компетентни съвети, ей. :-o И то грамотно написаниии .. Още в първия пост "полОдявам", "сигОрно", "обЕждаваш" ... Гррррр ... Като ще пишете нещо, пишете грамотно бе. :(


Аз пък не мисля, че е ненормално. И аз бих се радвала, ако при мен нещата станат както при теб. Отдавна искам да се разделят, ама нямам късмет. Никой няма правото да те съди /или мен/ за това твое /и мое/ желание, защото само ние си знаем как стоят нещата в семействата ни и колкото и да се стараем да ги опишем тук /за съвет/ - никога няма как да се опише всичко. Знам го от опит. :)


Съгласен съм.Неможе някой,който незнае за какво става на въпрос да ти дава съвети.Поставяйки се на твоето място си мисля,че е нормално такава реакция от твоя страна :) .
П.П.Като описваш твоя баща,виждам колко много си приличат бащите ни,но майка ми се е развела с него още когато съм бил на 4-5,и сега като ни вижда само за по няколко дни в месеца се държи много по добре. :) :)

ReaDy
08-05-2010, 09:07
Абсолютно непоносимо е така.По-добре е да се разделят.

Elenichkaa
08-05-2010, 09:48
Лошото в случая е,че те не вредят само на собствената си връзка ами и влияят на вас.
Сега може и да ти се струва,че ще ти е по-добре ако се разделят,но едва ли.
каквито и да са - това са твойте родители и не мисля,че ще ти е приятно да те запознават с разни "мащехи" и "пастроци"(незнам правилно използвана дума ли е).
Ако сега искаш баща ти да изчезне от живота ти ,то след време ще осъзнаеш че наистина ти липсва и имаш нужда и от него!
по-добре вместо да съветваш майка си да се разделят й предложи да отидат да потърсят професионална помощ (брачни консултации,психолози и т.н.)...
поне ще сте опитали да си запазите семейството,защото вярвай ми не е райско родителите ти да са разведени(дори и да са в добри отношения-привидно)...
Опитайте,за да не съжалявате после!

dimi93
08-05-2010, 09:55
Разбира се, че е напълно нормално! Имам много приятелки, които са като теб! Т.е. в отлични взаимоотношения са с майките си, а бащите им само им тровят живота. Те са ми споделяли, че биха се радвали и искат родителите им да се разведат. Така, че успех!

Lovegood
08-05-2010, 16:54
Разбирам баща ти беше някой идиот, който да ви спуква от бой с майка ти, че да говориш така... не, не е нормално.

Stellsy
08-05-2010, 18:00
Разбирам баща ти беше някой идиот, който да ви спуква от бой с майка ти, че да говориш така... не, не е нормално.
+1

StolenBliss
08-22-2010, 14:33
Човек ако не се разбират и само се карат, защо да седят заедно. Така само си играят с психиката един с друг и с вашата на теб и брат ти. Да имаш разведени родители не е много приятно, но все пак ако от тва зависи спокойствието вкъщи, защо не