PDA

View Full Version : Главоболие и носене на очила



SylaR
07-29-2010, 17:57
Здравейте, от 14 юли до 27 нося очила с диоптър -0,25 и -0,50.Нося ги постоянно, възможно ли е от това вече 2-3 дни да имам главоболие в областта на слепоочитето? Тоест да се е получило нещо като преумора от самите очила ?Поравди това, че чета с тях и работя на компютър?Очилата също имат и защита за пц(антирефлектори) или нз как се казват

mimsitu
07-29-2010, 18:59
попринцип на мене ми помагат очилата .. смисъл като ме заболи главата от компа и ги слагам , но ми се е случвало и да почне да ме боли от тях .. ако съм ги слагала просто така .. ама не знам що става така . . :?

Lady_003
07-29-2010, 19:40
Може да,аз даже съм почти сигурна,че е от това.Винаги,когато някой слага очила за пръв път така се получава.И аз моите не трябва да ги нося постоянно,а само когато чета и съм на компютъра,но въпреки това като си ги взимах ме предупредиха първите няколко дена да ги нося по няколко минути докато свикна точно за да не ме боли главата

SylaR
07-29-2010, 20:19
То и аз мога да не ги нося постоянно, защото ми диоптера ми е малък, но нали имат и защита за пц и за това ги носех през по-голям период от деня.Решил съм да не ги нося още 2-3 дни пък ще видиме.

Lady_003
07-29-2010, 21:31
ами нали ти казах просто трябва да е постепенно,всеки ден увеличавай с малко времето което ги носиш и ще свикнеш и аз бях така в началото :)

OneGirl
07-29-2010, 22:08
SylaR очилата ти са отрицателен диоптър, т.е. за далече, така че не ги носи пред компютъра въпреки че имат антирефлексно покритие.
И кой лекар за -0,25 диоптър ти изписа очила :shock:

SylaR
07-30-2010, 10:06
ох незнам кво да правя преди малко ставам и пак ме боли главата. е с каква цел тогава тоя ме пита искаш ли защита от пц- ? :-x

Lady_003
07-30-2010, 11:08
Е как няма да му изпише след като малко или много зрението му не е добре.И моя диоптър е - и са за далече и за компютър.И трябва да ги нося само като чета или съм на компютъра,т.е това че са за далече изобщо не означава,че може да ги носи само като трябва да прочете някоя табела :D Вече 2 години съм така :) И се радвай че от рано са ти казали да сложиш очила,а аз ги сложих чак когато бях -1,25 -1,0 :x

SylaR
07-30-2010, 11:59
Аз на шега сложих очилата на една приятелка и направо всичко ми проблесна :-o и реших да отида на лекар.Но ми е най-странно, че главоболието ми се появи след 10-тина дни.От утре пак ще ги нося ако ме боли пак глава ще има при доктора :o

Lady_003
07-30-2010, 12:11
Аз си усещах,че виждам размазано и въпреки това доста се забавих с очилата,за което естествено сега съжалявам.И мен ме болеше главата, първата седмица ги носех по 10 мин на ден,но да щом болката не спира трябва да отидеш пак при лекаря :)

OneGirl
07-30-2010, 19:01
SylaR защо по-добре не отидеш на преглед при друг лекар, може диоптрите да не са ти определени правилно.

btw моите диоптри са -1,25 и на двете очи. И на мен ми казаха очилата да не ги слагам като чета или на компа въпреки, че имат покритие.
Плюс тва на мен лекаря ми каза, че за -0,25 диоптър не се слагат очила ;)

Lady_003
07-30-2010, 19:11
Аз пък познавам доста хора с толкова малък диоптър (които за щастие явно са открили проблема си на време не като мен :D ),напротив даже точно като е малък трябва да се сложат очила,за да не се влоши :)

SylaR
07-30-2010, 20:32
Дами, :-D ходих на доктор след обяд, разказах му за главоболието, отново ми направи тест там с лупите и си виждам перфектно с тези "параметри". Каза ми че явно ми е от преумора. Даде ми и савет на час час и половина да ги свалям да си затварам очите с длани и леко да ги разтърквам, да не забравям да мигам и през почивките да гледам през прозореца към нещо зелено. Благодаря за отделеното внимание :P