PDA

View Full Version : Лак с истекъл срок на годност



Callisto
07-31-2010, 09:59
Здравейте! :)
Имам един малко тъп въпрос, но сега с приятели минахме пода с шкурка и сега ще драскаме със спрейове по него (стаята ще я правим в дизайна на Туборг), обаче после нали трябва да минем пода с лак, а тук имаме 2, но са с истекъл срок на годност. Ще има ли някакъв проблем, ако ги ползваме и всъщност какво може да се случи, ако лакът е с истекъл срок на годност (ще хваща ли, ще се рони ли и тн.)?

mArMaLaDkA
07-31-2010, 10:11
иЗтекъл.

Може изобщо да не може да се нанесе, може пък и да може, а да се налага да го чакате няколко седмици да изсъхне, може да се получат разни грапавинки...

Най-добре пробвайте да лакирате по-малка площ - някаква дъска ли, и аз не знам всъщност, за да видите какво ще стане.

Callisto
07-31-2010, 10:52
иЗтекъл.

Може изобщо да не може да се нанесе, може пък и да може, а да се налага да го чакате няколко седмици да изсъхне, може да се получат разни грапавинки...

Най-добре пробвайте да лакирате по-малка площ - някаква дъска ли, и аз не знам всъщност, за да видите какво ще стане.

Мерси за идеята. :)

mynichka
08-01-2010, 10:46
Най- вероятно няма да могат да се разнесат както трябва

NoOneElse
08-01-2010, 14:25
...а тук имаме 2, но са с истекъл срок на годност...
Щом са с иСтекъл срок, не ги яж...
Аз съм боядисвал с боя, която срока и беше изтекъл преди 5-6 години. Не знам, толкова ли е трудно да отвориш кутията и да нанесеш малко от него някъде, или компютъра беше по-близо?