PDA

View Full Version : За субтитри на филм



gost89
07-31-2010, 13:58
Та въпроса ми е много елементарен, ама съм прост и не се сетих 8-) Та искам да си запиша един филм та да го гледам на домашното кино (ДВД-то е Самсунг ако има значение уж чете DivX) Ta филма хубаво ще го запиша с Нерото(тука също да попитам че оттавна не съм записвал за него, трябва да е като DVD Video, нали ?) ама какво да направя че да тръгнат и субтитрите ? да ги вградя с някаква програма във филма ли, нямам си и на идея :-o

Предварително Блогодаря на който ще се отзове :)

doomkillerr
07-31-2010, 14:38
Ами ако DVD-то чете DivX, това означава, че филми, които са AVI формат и са компресирани, чрез кодека DivX ще тръгват без проблеми, което пък от своя страна значи, че няма нужда да използваш DVD Video, а по скоро DATA DVD, тоест ще можеш да запишеш на един диск повече от един филм!

Вноторо нещо е дали DVD-то ти чете субтитри? Ако е така няма нужда да ги вграждаш в самия филм, а просто трябва да са с името на филма (може и ДВД-то да ти чете определени формати субтитри) - Това най-добре ще го разбереш от книжката (упътването) му за експлоатация и характеристики към нея. Ако все пак не чете субтитри можеш да използваш програмата "VirtualDub" (http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=50684), чрез която става това. :)

gost89
07-31-2010, 15:00
Ами мисля че чете субтитри защото на дистанционото има копче "subtitle" a книжката си нямам и на идея къде е :( Иначе филма не съм го пипал нищо стандартно както си беше от замунда, като цъкна на properties на видеокомпресия пише XVID. Иначе то и като ДВД видео няма и да стане, защото нерото нещо не дава като файла е над 2 гигагайта. Та какво трябва да направя че ако го запиша като дата двд да тръгне ? Ти всъщност си ми дал отговора ама това нищо не ми говори 8-)

doomkillerr
07-31-2010, 23:25
Вместо "DVD (ISO)", за единични файловете с големина над 2 GB (независимо дали става въпрос за игра, филм или някоя програма) използвай "DVD-ROM (UDF)" :)

http://a.imageshack.us/img251/9341/screenshot010ce.jpg

П.С. - Ако ДВД-то има USB вход, можеш да запишеш някой филм на флашка със субтитри и така да пробваш дали ще чете филма и субтитрите, без да съсипваш някой ДВД-диск :)