PDA

View Full Version : BFF?? или...



peace94
07-31-2010, 14:23
Здравейте!
Имам 1 фр, с която сме най-добри от 2-3 клас (сега сме за 10). Естествено карали сме се, били сме сърдити, но и всичко си споделяхме и все ходехме заедно навсякъде. Дори и когато влязохме в различни класове, пак си говорехме и излизахме всяка седмица. Обаче от известно време тя все ми се оплаква как искала да има добра приятелка (????), не съм й се обаждала и т.н. Просто има обстоятелства, които не ми позволяват да й се обаждам всеки ден и да говоря с часове. Но тя не разбира или не иска да разбере... Въобразява си че на другите ми приятелки се обаждам постоянно, което не е така. А вчера си говорехме за рожденния й ден и тя каза "Че кой е казал, че ще те поканя". Когато излезем, все ми говори как щяла да излиза с другите си приятелки, сякаш аз не съм там. На всичкото отгоре си е махнала от стаята нашата обща снимка, но иначе си е оставила снимките с момичета, с които не си говорят от година...
Много ми е гадно вече от цялата тази работа и не знам какво да правя. Не искам да я загубя като приятелка, но...
Моля ви, дайте ми съвет какво мога да направя. Всеки опит да й обясня нещата, тя го саботира и пак се прави на "жертвата".
П.П.: Планирахме да ходим до друг град, но тя иска точно другата седмица, а тогава не мога. Като я питах защо настоява точно за тогава, тя каза, че така си била решила. Аз й казах, че това не е основателна причина, а тя ми затвори телефона!!!!

filmimilmi
07-31-2010, 14:40
Ами то и ти осъзнаваш, че се отдръпваш от нея, така че не мисля, че нямаш вина. Друг е въпросът, че хората си омръзват и си е твое право да не й се обясняваш. С това темпо, с което вашите отношения охладняват не мисля, че ти е някаква оферта да я задържиш до себе си защото и на теб явно ти е писнало от мрънкането й. За да я задържиш въпреки всичко е необходимо да симулираш повече внимание към нея, което е меко казано тъпо. Приятелството е двустранен процес и след като тя не те търси, но пък се оплаква, че и ти не я търсиш често, тогава вероятно това е вече едно приятелство, което си отива. Насила хубост не става. Рано или късно пътищата на хората се разделят...

cucetyy
07-31-2010, 17:56
Здравейте!
... Въобразява си че на другите ми приятелки се обаждам постоянно, което не е така. А вчера си говорехме за рожденния й ден и тя каза "Че кой е казал, че ще те поканя". Когато излезем, все ми говори как щяла да излиза с другите си приятелки, сякаш аз не съм там. На всичкото отгоре си е махнала от стаята нашата обща снимка, но иначе си е оставила снимките с момичета, с които не си говорят от година...

С това си поведение се мъчи да предизвика ревност в теб (може малко странно да звучи), да те накара да се посближиш малко с нея, един вид да се бориш за да си пак №1 за нея. Малко много тъпо и винаги води до големи скандали (личен опит :-D ). Моя съвет е да седнете някъде и да й обясниш най-спокойно, че тя ти е най-близката приятелка и че защото не можеш да й отделиш повече време не значи, че не я обичаш и не ти е най-добра приятелка. Постарай се да й обръщаш повечко внимание, някои хора имат нужда от голямо внимание (просто са малко като децата). Не тръгвай с рогата напред, карай спокойно. Успех :-) :-)