PDA

View Full Version : Повръщане



yamaha436
07-31-2010, 20:44
Хора от 3 дни повръщам боли ме стомаха страшно много взимам няколко вида хапчета и сега почнах прахчета защото съм обезводнен ... ходих на лекар вливаха ми банка биха ми инджекция в гъза на другия ден след лекаря ми казаха да отида на ехограф отидох казаха че не е бъбречна криза а летен вирус ще почвам и антибиотик ям само солети и варени картофи незнам дали мога да ги овкусявам с оцет защото са страшно гадни така... Моля помогнете ми :(

Smrazqvashta
07-31-2010, 21:35
Как да помогнем ? :neutral:

А за овкусяването мисля, че не е много желателно щом говорим за обезводняване.

daru6a1
07-31-2010, 21:44
Ами с друго не мога да ти помогна, освен да ти кажа , че ако овкусяваш това трябва да стане единствено със сол или мерудия .. [тоест шарена сол] .. А защо само солети и картофи?! Можеш да хапваш препечени филийки .. Помагат на раздразнен стомах , а и те насищат .. А с малко сиренце и сок от компот работата е 6 :] Много често ми се гади и повръщам и съм обезводнена .. винаги така се оправям .. А тъй като картофи не понасям ям филийки докато се оправя ..

п.с. : пий повече водичка и сокчета [възможно най-много течности] .. и да се оправяш ти пожелавам ;*

vagarious
07-31-2010, 22:43
Мда, препечените филийки много помагат.Ама да са си баш препечени, намажи със сиренце или както ти е по-удобно и яж.Наистина засища и помага доста.Аз преди когато бях на такива филий, също ядох варени картофи и помня, че си ги овкусявах със сол.Айде и се оправяй бързо, че в тия жеги не ти е лесно.. :)

yamaha436
07-31-2010, 22:52
чешмяна вода немога да пия пък каму ли сок сока не е много полезен днес изядох препечена филийка със салам и кашкавал и домати .. трябва само препечена филийка ли ? четох че доматите дразнели стомаха... ще потърся на магазините дали няма компот от дренки че и растройство имам .. :(

FuckedUp
07-31-2010, 23:45
Вирува 1 много гаден вирус на стомашно-чревната система.Гадост.Повръщане,б лки в корема..Спазвай предписаните неща и ще се оправиш :)

darkPaladin
08-01-2010, 07:29
друго освен антибиотика пиеш ли?

yamaha436
08-01-2010, 21:39
до вчера пиех цирукал

Или беше Церукал едно от двете

Carmen_Kass
08-02-2010, 12:54
чешмяна вода немога да пия пък каму ли сок сока не е много полезен днес изядох препечена филийка със салам и кашкавал и домати .. трябва само препечена филийка ли ? четох че доматите дразнели стомаха... ще потърся на магазините дали няма компот от дренки че и растройство имам .. :(

Тоя салам,ама ИЗОБЩО не е трябвало да го ядеш,без значение какъв е.

РАЗРЕШЕНИ: препечени филийки(без масло или маргарин),солети,обикновен бисквити,сухари,печен(без мазнина)/варен картоф,изкиснато сирене,чай от шипка,дренки,оризова вода...

Не си прави експерименти с домати,филии с масло...

N0_feAR
08-02-2010, 21:13
Това е плъзналия скапан нов летен вирус. Баща ми и няколко приятелки го прихванаха, явно и ти. Пиеш си лекарствата, които са ти предписали, а относно храната - препечени филийки, сирене, зеленчукова супа без булъони, домати и разни подправки, защото те само дразнят корема. Салами, колбаси и разни други мазнотии не тряаа ядеш също. Чай от мента или пресен джоджан с лимон действат добре на корема. Лежиш си, почиваш си и до няколко дена си като нов.

yamaha436
08-03-2010, 01:48
Хора почти се оправих ... тоя е мноо гаден вирус 10 мои приятели се оплакват от същите симптоми

djuki
08-05-2010, 09:07
и аз съм така от снощи ... аз си го хващам всяка година , но винаги за ден два се оправям . Карам го на обикновени бисквити и препечени филии със сиренце може и сухари .И водичка за да не се обезводня но на малки глътки иначе я повръщам

daru6a1
08-10-2010, 20:18
Доматите и салама дразнят стомаха , да не говорим за маргарин или масло .

L0ST
08-11-2010, 16:24
Обикновени бисквитки, сухари, препечени филии, сирене, солети. МНОГО течности, особенно в тези жеги.

Когато отмине да не земеш да се наядеш като свиня, лека полека започваш да ядеш нещата, които си избягвал

male91
08-11-2010, 16:55
Мога да ти кажа, само да се оправяш по-бързо :)

Цялото семейство, че и баба и дядо ни хвана, за щастие мен ме държа най-малко (една вечер) 8-)
Нито корем ме болеше, нито ми беше гадно, просто ми се повдигаше ии както спях - ставах драйфах и лягах да спа :D
На сутринта се лекувах с 2 литра кола и литър студен чай :D :D :D

SK0RP10N
08-11-2010, 17:11
Добре, че съм в Испания и съм далеч от тия гадости :grin:
А мога да ви дам една идея, без майтап: 50 грама твърд алкохол помагат малко в такива ситуации (спира гаденето и разстройството)

Greennight
08-11-2010, 21:01
1 ден пиеш МНОГО вода със стрит вътре въглен и по възможност не ядеш нищо.Ще се изповръщаш 5,6 пъти и на другия ден ше си муцунка гаранция :wink:

BlackCross
08-13-2010, 19:26
И аз бях болен 1 ден преди изпитите си но нищо ти няма.Като започне да те били стомаха пийни си сода за да спре болката. За повръщането на мен ми спря на 2-рия ден след това не ядох много...
Аре да оздравеей по-бързо и да не препусниш мацките. 8)