PDA

View Full Version : Доста голям проблем ;[[[[



Deskaaaaa
08-01-2010, 16:36
Здравейте, искам да споделя с вас проблема си и ако някой може да ми даде някъкъв съвет за да се справя с него ще съм му много благодарна. И така , на 15 години съм и имам майка , която супер много се притеснява за мен.. Не ме пуска почти никаде , а всички мои враснички и врасници си "ходят" без проблем .. Та , когато излизам се налага да я лъжа, защтото тя не ме разбира .. много се притеснява и въобще не ме пуска .. Ако някой може да ми даде съвет какво да направя или как да говоря с нея ,защото аз вече се изчерпах..даже скоро стана пак един скандал и ми мина през главата самоубийството... ;[[[[[[[[[

wasser
08-01-2010, 16:43
Нормално е ,всяка майка се притеснява за детето си

Deskaaaaa
08-01-2010, 16:48
Така е , но мойта прекалено много се притеснява не ме пуска на елементарни места .. Приятелките ми не са така .. искам и мен да ме пуска , но вече незнам какво да и говоря ..мисляла съм да бягам ама тя вика аз ще откача някой удар ще ми докараш .. ии скоро се случи това със самоубийството...

wasser
08-01-2010, 16:52
Недей да правиш глупости,опитай се да разговаряш с нея.Кажи й ,че приятелите ти ги пускат на много места,да ти има доверие,да не се притеснява ,че си вече достатъчно голяма за излизания(естесвено не до късно вечерта).

Deskaaaaa
08-01-2010, 16:55
Ами точно за това съм отчаяна , защото не съм го правила веднъж или два .. почти всеки ден разговарям с нея за това , а тя все нейното си знае .. искам по някъкъв начин да манипулиран илии незнам как да се изразя за да ме пуска повечко .. съвсем нормално е на 15 съм не съм на 5 .. ;[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[

ibojilow
08-01-2010, 17:57
Деске миличка първо, ако трябва да се самоубиеш няма да го направиш, не знаеш какво говориш, просто си мислиш, че това е изход. Ще се метнеш от някъде и какво, остави това, че майка ти ще се метне по теб, нищо няма да спечелиш. Погледни го така.. Тя ще е разбрала, че е грешала, но тогава няма пак да имаш възможността да излезеш като човек, без да се притесняваш за това, къде си и дали тя знае и колко време ти остава докато трябва да се прибираш и тн. Ще си я победила, но просто за да се измъкнеш от нещо което може да се преодолее, въпреки, че ще се преодолее, ще е трудно! Виж сега, тя не те пуска, защото прекалено много те обича и не иска да се случи нещо лошо с теб. Мислиш ли, че не иска да си щастлива? Ами майките на твоите приятелки им е все тая, нека ходят където искат, нека си трошат главите. Един ден ще разбереш каква майка си имала и като имаш деца ще видиш колко е трудно да пуснеш детето за което се е грижила и още 1000 усилия които е положила за теб, само в град в който има наркомани, убийци, изнасилвачи и тн. Да знам, че е гадно, да и мен не са ме пускали, да и мен не ме ПУСКАТ на моменти, но до една степен разбирам защо.. Сега си на 15 години, толкова колкото съм и аз. Недей бърза, има време за всичко.. Ще дойде ден в който майка ти ще ти има пълно доверие и ще те няма по цели нощи. Дай и време.. И внимавай като я лъжеш и аз съм лъгал и аз ще лъжа за тези неща, но внимавай, защото ако те хване нещата ще станат още по-тегави. Не знам колко ще ме разбереш от това което ти написах, но ако има нещо което те затруднява просто питай. :)

N0_feAR
08-01-2010, 20:48
Покажи й, че си достатъчно отговорна и здравомислеща, че може да има доверие както на теб, така и на приятелите ти. Тя познава ли ги? Сигурна съм, че ако знае що за стока са и се убеди, че са свестни и отговорни деца, не би те спряла да излизаш с тях. На 15 си, не очаквай да те пуска по-късно навън от 10 вечерта, има си закони, а и наистина си е опасно. Ако имаш приятел, можеш да изтъкнеш пред нея, че той ще те изпраща до вас и т.н.

Deskaaaaa
08-02-2010, 08:11
Ами аз и казвам , че хората с който излизам са супр свестни и отговорни , но тя пак се съмнява.. и не говоря за излизане след 10 , защото ми е ясно че няма как да стане .. ето например скоро ходихме на пикник в гората и не и казах каде съм защото мнението и за тези неща е че може да се случи нещо да ме изнасилят ии т.н аз и обеснявам че кадето и да съм има такава опасност и че ако нямам мозък в главата си риска от това е 100 пъти по голям .. но тя не и не ;[[[



P.S. Благодаря за мненията и съветите :-)

ibojilow
08-02-2010, 10:54
Еми просто има друго мислене и я е грижа за теб, както казах по-горе. :) Запознай я с приятелките ти и им кажи да се държат любезно, даже ако имаш възможност я запознай с техните родители . :)

Deskaaaaa
08-02-2010, 11:10
Ами тя постоянно ми натяква , че не ги познава пък като и кажа да се запознае с тях и с родителите им тя казва " Неискам да се запознавам.. " ии аз немога да я разбера хем ми говори, че не ги познава пък хем неиска да се запознае ..

puhi14
08-02-2010, 12:03
Ами аз и казвам , че хората с който излизам са супр свестни и отговорни , но тя пак се съмнява.. и не говоря за излизане след 10 , защото ми е ясно че няма как да стане .. ето например скоро ходихме на пикник в гората и не и казах каде съм защото мнението и за тези неща е че може да се случи нещо да ме изнасилят ии т.н аз и обеснявам че кадето и да съм има такава опасност и че ако нямам мозък в главата си риска от това е 100 пъти по голям .. но тя не и не ;[[[



P.S. Благодаря за мненията и съветите :-)

ии така babyy .. да ти разясня положението .. в горите има всякакви луди .. майка ми е същата .. не ми дава да ходя в гората ии аз си виках на акъла "бе тя ли ще ми казва .. то има хора .. никой нищо няма да ми направи" .. ии миналата седмица откриват баба,която живее в същата тази гора,нявряна в един храст , чисто гола със СЕДЕМ счупени ребра ! бабата е на 71 години . Ти си прави изводите .

По темата:спри да лъжеш майка си къде ходиш.Разказвай и всичко,което правите докъто си навън .. :-D било то разговори,къде ходите .. дории и ако си харесаш някое момченце .. :grin: :D
И аз преди бях в твоята ситуация .. майка ми постоянно ми опяваше,че нищо не споделям с нея .. ии аз се осетих на време и забочнах да и разправям .. къде ходим .. какво правим и т.н. и вече нямама проблеми с нея .. дори й е досадно да ме слуша вече .. :D :D

danibebi
08-02-2010, 12:10
Доведи твоите приятелки някой път у вас или "до" вас (примерно все едно да си вземеш нещо) ии ги запознай с майка ти.Покажи и,че може да ти има доверие и,че не си малка и искаш свобода.

Unendlich
08-02-2010, 13:38
Майка ти се притеснява прекалено за теб, може би, защото е правила доста грешки на твоите години и не иска ти да си като нея (на мен поне така ми се струва, то толкова пазене .. ) Другият вариант е тя да е ощетявана като дете и да го прилага сега върху теб. Най-добре и обещай да 'и казваш къде ходиш, с кого си, че няма да закъсняваш, няма да се прибираш в пияно/напушено състояния и няма да правиш глупости.

Deskaaaaa
08-02-2010, 14:28
ии така babyy .. да ти разясня положението .. в горите има всякакви луди .. майка ми е същата .. не ми дава да ходя в гората ии аз си виках на акъла "бе тя ли ще ми казва .. то има хора .. никой нищо няма да ми направи" .. ии миналата седмица откриват баба,която живее в същата тази гора,нявряна в един храст , чисто гола със СЕДЕМ счупени ребра ! бабата е на 71 години . Ти си прави изводите .

По темата:спри да лъжеш майка си къде ходиш.Разказвай и всичко,което правите докъто си навън .. :-D било то разговори,къде ходите .. дории и ако си харесаш някое момченце .. :grin: :D
И аз преди бях в твоята ситуация .. майка ми постоянно ми опяваше,че нищо не споделям с нея .. ии аз се осетих на време и забочнах да и разправям .. къде ходим .. какво правим и т.н. и вече нямама проблеми с нея .. дори й е досадно да ме слуша вече .. :D :D [/quote]

Ами и това съм го пробвала казвам и , а тя веднага казва наказана си няма да излезеш от вкъщи навън .. и аз и казах ще споделям с теб всичко ако ме разбираш и се държиш с мен повече като приятелка от колкото като родител... но уви все същото ..и да тя ме предпазва от тези неща защото на нея са и се случвали като е била малка ама просто немога да си седя само в къщи и да излизам в 13:00 и да се прибирам в 13:30 ;х.. тя дори не ми позволява да отида на кафе у някоя приятелка казва : "Кой знае какви са родителите и всичко може да стане .. "