PDA

View Full Version : няколко въпросчета за маската с тривитаминол?



teddyx33
08-01-2010, 19:55
Малко съм невежа в това отношение ,но се надявам да ми помогнете :-)
най-накрая и аз да си взема тривитаминол
та на каква коса е по-хубаво да се слага суха влажна?? според мен на влажна ,но не знам..
и маскта трябва да съдържа газ и ракия (или спирт) .. да попитам дали ще се отмие лесно ако сложа някакъв друг алкохол ии каква газ по-точно трябва да сложа???
и последно колко време г/д да седя така 8-)
мн мерси предварително :-)

3oPuTy
08-01-2010, 20:17
Еййй ... Не се научихте да търсите преди да публикувате поредната тема ... :?


2 супени лъжици тривитаминол (продава се във ветеринарните аптеки);
1 супена лъжица мас (обезсолена и разтопена);
1 супена лъжица алкохол (ракия,водка,ром,коняк...);
1 супена лъжица оцет;
2-3 капки газ (не се слага на изрусена коса)
По желание може да се добави: Жълтък (много полезен и много улеснява измиването на маската), кисело мляко, мед (много подходящ за суха и изтощена коса), счукан аспирин или хинин, бадемово масло и др.
През два месеца е добре да се мени вида на маската или да се прави пауза,защото косата свиква с нея.
Приложение:Най-добре е маската да се направи преди къпане,за да се отмие после с шампоан.Първо се нанася в корените,след което и по цялата дължина на косата.След това косата се хваща с шноли,слага се найлонова торба отгоре (или найлонова шапка за баня),увива се с хавлиена кърпа и стои така минимум 1 час,след което се измива.Добре е през първата година маската да се прави 2 пъти в седмицата,после се прави почивка,а след почивката - по-рядко.
Ефект:Косата става по-дълга за кратко време,а също и по-гъста,здрава и блестяща.

Обезсоляване на маста:Взима се известно количество мас (например 1 чаена чаша) и се слага в съд с повече вода.Слага се да заври и се засичат 30 мин. след завирането.Изчаква се да изстине хубаво,така че маста отново да се втвърди и се събира с лъжица - самата мас остава като капак върху водата.Събраната мас е вече съвсем обезсолена,защото всичката сол е останала във водата!
Преди маската маста се разтапя на котлон за по-лесно нанасяне.