PDA

View Full Version : Моделин...



ecstazy
08-01-2010, 20:29
Хъмм, начинаеща съм в правенето на ръчни бижута. Реших се с една приятелка да си правим разни джунджурийки, медальони и обеци, нооо се стига до моделина. Допитала съм се само до 1 човек, който ми каза, че си купува моделин от Слънчоглед за по 3.45 лв но имало и някакъв по 3 лева. Та искам да ви питам, има ли по евтини вариянти? Не, че се пазаря :D Но просто искам да мина по-тънко, защото това ще е първи опит и ще стане голямо мацало (или пък не? :D) В книжарниците продават ли моделин? О.о .. Или пък някой друг магазин? Помогнете, моля ви, а и може да ми дадете разни съветчета, така, от опит :D :-|

Shiz0
08-02-2010, 09:06
Взимай бяла глина, по тънко ще ти излезе и ще направиш тонове фигурки с една опаковка. Докато с моделина можеш да направи само няколко неща и то само в 1 цвят.

ecstazy
08-02-2010, 09:27
Взимай бяла глина, по тънко ще ти излезе и ще направиш тонове фигурки с една опаковка. Докато с моделина можеш да направи само няколко неща и то само в 1 цвят. Е хубави ли стават фигурките.. ако ги оцветявам с обикновени бои за рисуване хубаво ли ще се оцветят? Или трябва специални?

Shiz0
08-02-2010, 09:32
Моделина много трудно се оцветява а с водни боички-просто забрави :?

RY
08-02-2010, 09:42
Бялата глина наистина е удобна и издържа дълго време.Аз преди 1-2 години си бях взела една опаковка и доста дълго време се запази мекичка и годна за ползване. 8-) Можеш да я оцветяваш с темперни бои. С моделин не съм работила,не мога да кажа.

ecstazy
08-02-2010, 10:48
кофти.. и все пак ще чакам още предложения за моделина.. А за глината става ли от нея да се правят медальончета? Пфф.. -.-

SmilezZz
08-02-2010, 11:14
А откъде мога да намеря бяла глина и на каква цена ? /За Русе става въпрос/..

ecstazy - С боички за рисуване едва ли ще можеш да си ги оцветиш..

Stellsy
08-02-2010, 13:48
Бяла глина 99% има в книжарниците /може би в по-големите/ .. Въпросът ми е, след като се направи медальона/гривната те ще се оцветят в темперни бой .. ами после ако се намокрят, всичко ще се разтеже и ще отиде по дяволите. Има ли някакви водоустойчиви бой :-D

ecstazy
08-02-2010, 14:28
Темперните бои издръжливи ли са в/у глина? Бързо ли се изтъркват и най-вече, дали са ярки..?

elf4et00
12-23-2010, 19:34
Темперните бои не издържат върху глината при намокряне, а и ако глината не е за печене, а просто обикновената за "детска'' употреба, при намокряне се разтваря и направеното се разрушава (изпитах го на собствен гръб... беше неприятно..) Иначе цвета на темперите е ярък и плътен, но като ги пипаш ти остават по пръстите... съветвам те да пръскаш фигурките с лак за коса със силна фиксация, може да звучи смешно, но запазва боята.
Моделина (полимерната глина) си е създаден точно с цел направа на бижута... Вярно един цвят 60гр. е около 3лв., но парите си заслужават според мен. От месец се занимавам с правене на бижута от моделин и съм мн доволна. Ако искаш да видиш повече инфо за моделин- просто напиши в YouTube: "Polymer clay" и ти излизат доста уроци... Освен това моделина можеш да си го печеш у дома в печката и след това няма да се притесняваш, че цветовете ще избледнеят...