PDA

View Full Version : Acronis True Image Home



JackSparrow
08-02-2010, 10:48
Някой ползва ли тази програма, и ако да - доволен ли е от нея? Помага ли въобще, защото не ми се е налагало да буутвам чрез нея, а само ми заема 50-60 ГигаБайта от БакЪп-и..

doomkillerr
08-02-2010, 13:01
Някой ползва ли тази програма, и ако да - доволен ли е от нея? Помага ли въобще, защото не ми се е налагало да буутвам чрез нея, а само ми заема 50-60 ГигаБайта от БакЪп-и..

Аз съм я ползвал. Хубаво е обаче точно след преинсалацията на свеже операционна система да се направи бекъп файл на дял "С:", като се изключи пейдж файла, ако си с Windows, така че да заема по малко място. Бекъп файла се държи на някой от другите дялове на хард диска, като също така се записва буутващо СД за програмата. :)

JackSparrow
08-02-2010, 13:30
значи правилно я ползвам (засега)

а иначе, ще ми обясниш ли долу-горе ако стане нещо, не дай си Боже, как се буутва от СиДи?

п.п. С виста съм.

doomkillerr
08-02-2010, 15:24
значи правилно я ползвам (засега)

а иначе, ще ми обясниш ли долу-горе ако стане нещо, не дай си Боже, как се буутва от СиДи?

п.п. С виста съм.

По същия начин, както когато си инсталираш операционна система! Чрез самата програма се създава буутващото CD. Потърси в настройките за тази опция! Ако някой път ти се наложи да въстановиш дял "С" от резервното копие, трябва да влезеш в Биоса (чрез бутон Del, или F1, или F2, или F8, или F12 - поне за тези се сещам в момента). След това трябва да настроиш поредността на буутване на устройствата. Би трябвало да изглежда ето така:

http://www.pcityourself.com/images/content/installing/BIOS_advancedBIOS.gif

Тоест CD/DVD устройството на твоя компютър да е зададено като "First Boot Device", а хард диска като "Second" :) След това слагаш вече записания буутващ диск в CD-то и зареждаш "мини" версията на програмата. След това от опциите избираш местонахождението на резервното копие, от което ще въстановиш "С"-то и така... :)

JackSparrow
08-02-2010, 19:09
Благодаря за подробното разяснение!