PDA

View Full Version : Приятелка - проблем



gia_sena_mono
08-02-2010, 20:52
Здравейте.
Искам да ви помоля за съвет ...
Най-добрата ми приятелка живее с баща си и с брат си. Тя е студентка, работи, и е много добър и зряломислещ човек. Малко е притеснителна, но малко само ;). Разликата с брат й е 1 година. А баща й си има "приятелка" и ходи всеки уикенд при нея, той работи на бих казала не лоша работа - като ревизор. Майка им е починала.
Та брат й е пълен изрод - занимава се наркотици, не работи, все залага някоя вещ от дома им, чака пари само от баща им, постоянно я тормози, държи се ужасно с нея. Постоянно им създава проблеми. Тя не се чувства добре в собствения си дом -застрашена е. Брат й е удрял, бил я е, обижда я и все я гони. Даже й се наложи да ходи на психиатър, за да изпишат някакви антидепресанти. Баща й нищо не може да направи, може би и него го страх, знам ли. Опитвали са да му говорят, но такъв човек променя ли се? Баща й иска да заживее с прителката си и да си живее живота, което означава, че тя трябва да остане с този луд.
Ето,тая вечер ми се обади да се оплаче, че я е страх да седи с брат си в тях, баща й е на почивка с приятелката си. Брат й води някакво момиче, за да прави секс и окупира целия им апартамент. Гони я от всякъде, крещи й.
Мъчно ми е за нея!Как може баща й да не направи нищо! Яд ме е за това!
Искам да й помогна, но мисля,че не мога. Щом те не могат да се оправят с такъв човек, който смятам че е за затвора, то аз ли ще й помогна.

Dr3amy
08-02-2010, 21:28
Можеш да и помогнеш - покани я за няколко разтоварващи дни във вас : )))

gia_sena_mono
08-02-2010, 21:33
Да,но това е временно решение.

ThePowerOfLove
08-02-2010, 21:42
Тя на колко години е?

IfeTyy
08-02-2010, 21:45
Ами докато четох ми хрмна това, че щом е студентка и ти предполагам си и ако има някаква възможност тя да се изнесе от тях и да заживее при теб, а по-късно може би да си намери квартира. Не е много добро решение, но все пак е някакво, а за брат й не знам, тъжно ми е за такива хора, но да го оставят на произвола на съдбата трудно се биха справили :(

Nakadah
08-03-2010, 05:25
gia_sena_mono, ма ти си много проблемна личност... Престани да се опитваш да огаждаш на всекиго и си гледай своя живот. Много по-лесно и добре ще ти е :)

danibebi
08-03-2010, 06:47
Или да се изнесе на квартира или да заживее временно у вас,докато намери такава.Или пък да отиде при гаджето си (ако има такова де) или при някой близък,баба,леля и т.н.

SmilezZz
08-03-2010, 07:51
Да,но това е временно решение.Но все пак си е решение..А и щом работи - може да си наеме някоя квартира,а докато намери - да гостува у вас..

gia_sena_mono
08-03-2010, 14:11
gia_sena_mono, ма ти си много проблемна личност... Престани да се опитваш да огаждаш на всекиго и си гледай своя живот. Много по-лесно и добре ще ти е :)

Съжалявам, че съм ви напрсвила такова впечетление. Не съм толкова проблемна. Просто искам да й помогна,ако мога разбиар се, в което се съмнявам.
А може би имаш предвид и приятеля ми (относно проблемите) - да обичам го, ама май не е за мен.

justwondering
08-03-2010, 19:23
Ами докато четох ми хрмна това, че щом е студентка и ти предполагам си и ако има някаква възможност тя да се изнесе от тях и да заживее при теб, а по-късно може би да си намери квартира. Не е много добро решение, но все пак е някакво, а за брат й не знам, тъжно ми е за такива хора, но да го оставят на произвола на съдбата трудно се биха справили :(

Съгласна, стига вашите да позволят. Обясни им ситуацията и ако имате свободно легло и ако тя се съгласи. :)

Иначе се пише Угаждам. :wink:

venelinka
08-13-2010, 13:56
Ако има възможност може да се изнесе, а след като брат ѝ я бие може да подаде жалба в полицията.