PDA

View Full Version : Мнение за Китара



CBella
08-02-2010, 23:03
Здравейте музиканти, от скоро се запалих по класическите китари, досега несъм свирил (само веднъж но то беше на много стара китара), затова като аматиор искам да започна с някоя евтина китара (като за начало) видях тази КИТАРА LA39N/MBT-8001 и КИТАРА LA39N/MBT-8000 - продават се почти навсякъде и са едни от най-евтините, та въпросът ми е дали стават за нещо (несъм притенциозен защото съм нов и искам да започна от някъде) и никъде в интернет не видях описание какви са струните, моля ако някой е запознат по добре с тези китари или едната от двете , да ми даде повече информация ! Благодаря :)

SunShinePearl
08-03-2010, 01:39
ами да ти кажа не съм сигурна но май веднъж свирих на няква такава китара беше някакъв ужас пълен боклук аз лично не бих си купила никога нито една от двете китари по добре дай малко повечко пари за една добра китара отколкото да купиш такава

ReaDy
08-03-2010, 06:18
Класическа китара - найлонови струни.
Акустична(фолк) китара - метални струни.

metaxa
08-03-2010, 08:52
Когато започваш и още не можеш сам да си избереш китара е най-добре да се допиташ до някой приятел, който има опит или да си купиш китара от качествена марка.
Всички класически китари са с НАЙЛОНОВИ струни, които се натискат много лесно, а акустичните са с метални струни, от които се извлича по-добър звук.
Най-добре е да ходиш на уроци, тъй като, ако не си свирил на друг инструмент ще ти е трудно да прецениш как се справяш. Разгледай този сайт: www.musicworld.bg От него можеш да си купиш и калъф, ако не се предлага в комплекта :)

CBella
08-03-2010, 08:57
Благодаря за бързите отговори, все пак си мисля, че за начинаещи са добре тези :?

CBella
08-03-2010, 09:05
Благодаря за бързите отговори, все пак си мисля, че за начинаещи са добре тези :?

Бунтар
08-03-2010, 10:09
не са.

CBella
08-03-2010, 10:35
Благодаря на всички за съветите, отказах се от тях в момента съм се спрял на АКУСТ.КИТАРА FENDER CD-60 или на SW201BK (става въпрос от този сайт) http://www.camerton99.com/kitari/akustichni.html В сайта има още няколко и ако ми препоръчате някоя от тях ще съм ви много благодарен !
:)

Paramour
08-03-2010, 15:08
Отиди в някое музикално училище или музикален магазин и питай учителя по музика (ако е в училището) или някой, който работи в магазина. Те ще ти кажат каква китара ти трябва и дали тези ще ти свърши работа.
Аз така направих и даже имах късмет, че учителят ми по китара беше в магазина и удобри китарата. :) :)

CBella
08-05-2010, 17:59
Отиди в някое музикално училище или музикален магазин и питай учителя по музика (ако е в училището) или някой, който работи в магазина. Те ще ти кажат каква китара ти трябва и дали тези ще ти свърши работа.
Аз така направих и даже имах късмет, че учителят ми по китара беше в магазина и удобри китарата. :) :)
Благодаря ти, ако си от София, да знаеш някой по известен магазин за китари и общо за музикални инструменти, защото не искам да си купувам китара от технополис примерно :) А, и ходиш ли някъде на уроци ? :)

ThexEndxOfxAllxHope
08-06-2010, 18:07
Заначало е по-добре да си вземеш някой евтин Stagg... За около 100 - 150 лв, може да си вземеш нещо прилично като заначало... Препоръчвам да ходиш на уроци :) http://www.veselinkoychev.com/clasicguitars.html

Мисля, че няма магазин в Сф, но виж моделите

Paramour
08-06-2010, 19:09
Отиди в някое музикално училище или музикален магазин и питай учителя по музика (ако е в училището) или някой, който работи в магазина. Те ще ти кажат каква китара ти трябва и дали тези ще ти свърши работа.
Аз така направих и даже имах късмет, че учителят ми по китара беше в магазина и удобри китарата. :) :)
Благодаря ти, ако си от София, да знаеш някой по известен магазин за китари и общо за музикални инструменти, защото не искам да си купувам китара от технополис примерно :) А, и ходиш ли някъде на уроци ? :)
Не съм от София. Съжалявам, че не мога да ти помогна. Иначе на уроци ходя, при учител от музикалното училище във Варна. :)

п.п. Ако ще си копуваш китара гледай да не е китайско происводство. По-добре си вземи втора ръка, германска или испанска, но да не е китайска (това го знам от професионалист). Ако имаш късмет ще ти излезе пак към 100-150 лв, но има и по-скъпи. :)

SonataArctica
08-06-2010, 19:26
Пълна трагедия са! Ако ще се занимаваш по продължително си вземи по хубава!

galladriell
08-10-2010, 21:53
Заначало е по-добре да си вземеш някой евтин Stagg... За около 100 - 150 лв, може да си вземеш нещо прилично като заначало... Препоръчвам да ходиш на уроци :) http://www.veselinkoychev.com/clasicguitars.html

Мисля, че няма магазин в Сф, но виж моделите Прадавам китара като първата в линка за - 80 лева и е със калъф. Чисто нова е :) :)

Paramour
08-11-2010, 09:06
Заначало е по-добре да си вземеш някой евтин Stagg... За около 100 - 150 лв, може да си вземеш нещо прилично като заначало... Препоръчвам да ходиш на уроци :) http://www.veselinkoychev.com/clasicguitars.html

Мисля, че няма магазин в Сф, но виж моделите Прадавам китара като първата в линка за - 80 лева и е със калъф. Чисто нова е :) :)

;д Какво происводство е?

galladriell
08-14-2010, 18:19
незнам ;д

MidnightTornado
08-14-2010, 18:28
Щом си напълно начинаещ тези ще ти свършат работа. А ако се запалиш и искаш да се развиваш ще си купиш друга. :) Иначе ако имаш възможност ходи на уроци, за да добиеш добра техника за свирене.

mariasavova
01-08-2013, 20:00
Не съм от София. Съжалявам, че не мога да ти помогна. Иначе на уроци ходя, при учител от музикалното училище във Варна. :)

п.п. Ако ще си копуваш китара гледай да не е китайско происводство. По-добре си вземи втора ръка, германска или испанска, но да не е китайска (това го знам от професионалист). Ако имаш късмет ще ти излезе пак към 100-150 лв, но има и по-скъпи. :)
как се казва учителя при когото ходиш и колко плащаш?

Guitar School
01-15-2013, 19:52
Привет, погледни тук- http://merde.org/guitar/choose.html (на англ.), ще ти е от полза в избора.

Нещата от сайта, който препоръчва metaxa, се продават в магазина на Динакорд в София, до 5те кьошета, на Патриарха. Магазина има голям избор, а един от продавачите е добър китарист. Ако питаш за него той може да тества китарата, която избереш. Държи на репутацията си (макар че е малко дръпнат:-) и това, което каже обикновено е вярно.

Друг добър магазин е зад Булбанк на спирката на метрото Сердика. Казва се нещо от типа Китарен Свят, точно на ъгъла е, не може да се подмине. Също има голям избор и мисля, че продавача е китарист. Имам добри впечатления.

Нелош магазин е също Форте, http://fortebg.com . Изборът е голям, но бих бил резервиран към мнението на продавача.

Има още няколко добри магазина, но в тези мисля ще може да намериш каквото ти трябва.

Варианта за китара на старо е добър, но там задължително трябва да я погледне някой китарист преди да я вземеш.

В сайта ми http://urocipokitara.org , в раздела въпроси/отговори може да намериш неща, които също да те ориентират. Ако имаш нужда от съвет или мнение- пиши тук или на мейла, който е в сайта.

Поздрави, Анастас

DeniseWallace
01-16-2013, 16:07
Щом ще се учиш става. Може след време да я зарежеш и не си струва да хвърляш повече пари. Като напреднеш и ако все още ти доставя удоволствие да свириш - купувай нова, по-добра. :) Помня първата ми акустична китара, че и първата електрическа бяха купени от технополис :D Още си ги пазя. Нещо като спомен от времето когато нямах представа как се държи китара. :3

sunman
01-16-2013, 18:34
Щом ще се учиш става. Може след време да я зарежеш и не си струва да хвърляш повече пари. Като напреднеш и ако все още ти доставя удоволствие да свириш - купувай нова, по-добра. :) Помня първата ми акустична китара, че и първата електрическа бяха купени от технополис :D Още си ги пазя. Нещо като спомен от времето когато нямах представа как се държи китара. :3
И аз си ги пазя, просто имат сантиментална стойност ! :D

psychopath
01-16-2013, 21:17
Изровихте тема от преди колко години...пича сигурно (ако не се е отказал) свири Паганини и Блекмор, ама кой да ти гледа дата, братче... :D

sunman
01-18-2013, 18:13
Изровихте тема от преди колко години...пича сигурно (ако не се е отказал) свири Паганини и Блекмор, ама кой да ти гледа дата, братче... :D

Е пък моабет да става ! :D