PDA

View Full Version : Фон дьо тен Виши



Infinity
08-03-2010, 09:37
Колебая се дали да се взема фон дьо тен на Виши и искам отзиви.
Ето за този става въпрос :
http://www.marvistore.com/index.php?main_page=product_info&cPath=727_793_794&products_id=21453&zenid=1346b04b28fa402683ddacf5c361d913
Попринцип за козметиката на Миши съм чувала почти само добри отзиви , но специално за фон дьо тена имаше и други мнения.
Искам също да ми препоръчате и други добри фон дьо тен
/ за предпочитане мед. козметика / .
В момента се колебая между този на Виши и този
http://media.well.ca/images/large/products/revlon-colorstay-makeup-with-sof_1184867447_LRG.jpg
Искам да има добра покривност.

Carmen_Kass
08-03-2010, 10:00
На Виши съм го пробвала- бива го.Покривността му е добра.Икономичен е.Като за среден клас козметика става.Малко тежко ми седеше на мен.

Друг фон дьо тен(пак от мед.козметика)-La Roche Posay,но не знам ценово как са.
От тези двата май повече клоня към Ла Рош,но трябва като идеш в аптекта да си прецениш на място.Дали ти харесват като консистенция,цветовете,пок ривността,цената...

А колкото до Ревлон- не съм го използвала,но съм имала продукт на тази марка и беше очарователно добре.

Преди да купиш каквото и да било иди и ги виж и 3-те.И тогава си избери.

Infinity
08-03-2010, 10:11
Да , аз така и ще направя. На Ревлон нищо не съм ползвала , но пък май клоня повече към мед. козметика.
Сега попаднах на няколко на Лумене , на които май им хвърлих око.
Ако някой ги е ползвал да пише. :)
http://www.olcombg.com/lumene/Lumene_VitaminC_12h_Radiance_Makeup.php
http://www.olcombg.com/lumene/catalog/makeup/face/18.php
http://www.olcombg.com/lumene/catalog/makeup/face/3.php

Този път искам нещо по-добро , наистина.

rachel_billson
08-03-2010, 10:12
От почти година съм с Ревлон и съм много доволна.Изглажда перфектно кожата,а и има добро покритие.Засега е единствения фон дьо тен с толкова добра покривност за мен.За Виши съм пробвала един-два тестера,но не ми хареса като покривност. :)

Coke
08-03-2010, 10:19
Revlon-а не ме впечатлява особено,да не кажа никак.. Вишито също не ми харесва.Като цяло медицинска и декоративна козметика според мен не могат да бъдат съчетани в 1.. На мен Афинитона ми стои по-добре и от двата.
А хубави фон дьо тени,ако имаш възможност-Kryolan, Chanel,Dior.
По лични впечатления 'средния клас' фон дьо тени са доста еднотипни като качество,покритие и пр.

Carmen_Kass
08-03-2010, 10:20
Наистина доброто е само MAC,но мисля,че само в Сф може да се намери.

После в класацията следва Chanel- Pro Lumiere.

С Lumene нито съм работила,нито съм ползвала(каквото и да е)-не мога да дам обективно мнение.Само гланц (тестер) съм си мазала на ръката и не останах очарована.Но това не е критерий.

А ти защо държиш да е медицинска козметика?



rachel_billson колко струва фдт Ревлон?

Infinity
08-03-2010, 10:34
Със чувствителна и суха кожа съм и все си мисля , че медицинската козметика би ми понесла по-добре , но пък не съм сигурна , защото не съм ползвала. Досега съм ползвала на Буржоа , Макс Фактор , Орифлейм , Ейвън , Манхатън .. все боклуци бяха.
Единствено за Ревлон се замислям.
Carmen_Kass ти какъв използваш ?

rachel_billson
08-03-2010, 10:34
Carmen_Kass в Бургас цените варират между 19лв.-21лв.
Тези дни ще пътувам до София и мисля да намина през МАС.Някакви отзиви за фон дьо тените?

viksit0y
08-03-2010, 10:45
Имам на Виши и съм доволна от него :)

Carmen_Kass
08-03-2010, 10:56
Carmen_Kass в Бургас цените варират между 19лв.-21лв.
Тези дни ще пътувам до София и мисля да намина през МАС.Някакви отзиви за фон дьо тените?

Някакви отзиви? Това е наистина професионална козметика.Много добра покривност,не запушват порите.Седяла съм 48 часа с фдт на МАС и лицето ми беше перфектно.

Carmen_Kass
08-03-2010, 10:59
Със чувствителна и суха кожа съм и все си мисля , че медицинската козметика би ми понесла по-добре , но пък не съм сигурна , защото не съм ползвала. Досега съм ползвала на Буржоа , Макс Фактор , Орифлейм , Ейвън , Манхатън .. все боклуци бяха.
Единствено за Ревлон се замислям.
Carmen_Kass ти какъв използваш ?

Гадния Афинитон,добре че свърши.
Днес трябва да ходя да си избирам някакъв.Но не съм решила още какво.Със сигурност знам,че няма да дам много пари.И ще е нещо нисък до среден клас.Maybelline,Revlon,MF...

Абе сега се сетих,щом си с чувствителна и суха кожа,защо не си вземеш лек оцветяващ крем.Преди време имах един ActiPur и не беше никак зле.Такива можеш да намериш в аптеките.
Да не се тормозиш с фдт,а да си вземеш такъв крем.
Обаче не са кой знае колко покривни.Ако имаш разни пъпки,петна не съм обедена,че ще ти свърши работа.

rachel_billson
08-03-2010, 11:02
Мерси много. :-)

Infinity
08-03-2010, 14:26
Ползвала съм такива оцветяващи кремове, но понякога ми излизат малки пъпчици и не ми върши добра работа.
Най-вероятно ще си вземи Ревлон , след като 90 на 100 са добри отзивите. :-o

Carmen_Kass
08-03-2010, 14:35
Току-що се връщам от пазар.Взех си на Revlon- ColorStay за комбинирана и мазна кожа.Цена: 15.80 лв в някаква промоция е.Предишната цена е била: 18,50 лв.
http://vibrantdoll.com/wp-content/uploads/2010/02/revlon-colorstay-makeup-with-sof_1184867447_LRG.jpg
Сега като ги сравнявам с Виши,Вишито ми изглежда,че седи по-тежко.
Ревлона по ми допада,определено.Добре покрива,матиращ ефект,SPF 6.

ПС:Взех си и една спирала на Лореал Volumissime (carbon black x5)
Пак беше промоционална от 15,99лв на 10,99...А Лореал по ги харесвам от Мейбълин.В случая и Лореал и Мейбълин са еднакви като цени,но Лореал са малко по-добри.

Infinity
08-03-2010, 14:39
А този на Ревлон не седи ли тежко ? Имам предвид , примерко като седя повечко с него дали няма да седи грозно ?

Carmen_Kass
08-03-2010, 14:45
А този на Ревлон не седи ли тежко ? Имам предвид , примерко като седя повечко с него дали няма да седи грозно ?

Ако не сложиш 3 слоя и го разнесеш хубаво ще си седи съвсем естествено.Ако имаш някакви притеснения си сложи крем за лице преди да го нанесеш.Между другото това важи за всички фдт.
Ако по някое време усетиш,че нещо не ти е както трябва съвсем леко мини с пръст по контурите на лицето да го разнесеш.Но смятам,че няма да има проблем.Все пак си със суха кожа и не би трябвало да седи грозно или тежко или на петна.
Сега като го гледам не седи тежко.По-скоро е с добра покривност.

Infinity
08-03-2010, 14:51
Мерси много. Утре ще разгледам и други , но мисля , че този ще бъде. :)

Carmen_Kass
08-03-2010, 15:21
Мерси много. Утре ще разгледам и други , но мисля , че този ще бъде. :)
Да,само с гледане и пробване става.Виж и медицинските,виж и тези...После да пишеш какъв си взела.

scanadal
08-03-2010, 18:46
В момента съм с Colorstay на Revlon и съм доволна.Покрива добре наистина и кожата изглежда идеално гладка.Но на мен на моменти ми идва тежък,а и има един особен аромат :-D
Като цяло съм с две ръце за този продукт

ThisWay
08-03-2010, 19:34
Скоро си купих на биодерма е.По-добър не съм ползвала,въпреки че този ми е първия,но и преди съм се мазала с такива на приятелки.Моята кожа е мазна,но за сметка на това адски чувствителна към всяка козметика и като не е качествена изпръхва.Този ми влияе много добре.Препоръчвам ти го.Цената е малко не по джоба на всеки,но си заслужава -30,25.И е със слънцезащитен фактор 50.