PDA

View Full Version : Са ли мъжете по-суетни и самовлюбени от жените?



Canis_Dirus
08-03-2010, 11:10
Питам.
Според вас.
така ли е, или?

WinstonSmith
08-03-2010, 11:48
Зависи от мъжете. Срещал съм индивиди, които прекарват повече време пред огледалото от всяка жена.

umnotodetence
08-03-2010, 11:50
ми така е определено.
Мама му стара, не искам да ходя с някво лигаве, стоящо 100часа на огледалото, превзамащо се, с нежни женски маниери. :-x :booooomb:

Ако ще и с косми да е по тялото, ако ще и да не е гладко обръснат и по лицето!!!!!!! ИСКАМ МЪЖ, НЕ НЕЩО НЕОПРЕДЕЛЕНО МЕЖДУ ЖЕНА И МЪЖ 8-)

semantics
08-03-2010, 11:55
^ И аз така искам.

Не, не е вярно твърдението.

Ако някой държи, ще се аргументирам, но сега ме мързи.

guinessgirl
08-03-2010, 12:14
^aргументирай се,щото аз пък мисля,че 80 процента са путки.

jghgh
08-03-2010, 12:23
Абе не са по-суетни, след като моя душ е 2 часа с някви кремове, гелове, ексфолианти, а после докато се облека и се натуткам да изляза... а техния е 30минути, малко афтършейв, дезодорант, ризата .. може малко гел примерно, и излизат.

Това е най-типичното, не коментирам фешъните с час при козметика за оправяне на веждите. Все пак не ми се виждат мнозинство. Не и все още. :)



Само обаче искам да се съглася с terrorclub за мъжете-клюкарки - ОГРОМНИ клюкарки са, и са сеирджии, семкаджии. Много грозна комбинация, ама като цяло съм и на мнение че свестни хора няма.
Пълен дефицит има на качествени хора с някво достойнство и "мъжка дума".

Sham
08-03-2010, 12:27
нека някой даде (речникова или друга) дефиниция на суетен, защото не го разбирам като "гласящ се"

Canis_Dirus
08-03-2010, 12:37
Пуснах темата понеже ми направиха няколко неща впечатление днес.
бях по една от търговските улици и в няколкото магазина, където влезнах на касите мъжете оставяха доста повече пари от жените.
Това е субективно, понеже и магазините бяха предимно за мъжка мода де. Но в града има по-голяма вероятност да намериш скъпи мъжки дизайнерски дрехи, отколкотот женски. (Или не знам, къде да търся)

А в дрогерията имаше горе-длу толкова плакати на nivea for men и l'orel men expert колкото и на някакви бои за коси. Отделно мъжките продукти бяха кат че ли по-скъпи.

LadyDi
08-03-2010, 12:50
Отделно мъжките продукти бяха кат че ли по-скъпи.
Защото по-рядко се ползват/купуват :)

semantics
08-03-2010, 12:52
Преди всичко, авторът на темата не конкретизира дали има предвид настоящото състояние на проблема или поставя принципен въпрос. Съответно, това се тълкува свободно в мненията по темата, но е хубаво да се разбира кой кой ракурс на разсъждения подхваща.

В принципният случай, мисля, че трябва да се изходи от социалните/полови роли на жената и мъжа, при които жената е тази, която изпитва необходимост (по обективни и субективни причини) да се грижи целенасочено за външния си вид (т.е., доста над нивото на "добрата лична хигиена", защото тя лесно се бърка с външния вид като цяло, а е само един негов аспект). За мъжът, в същият план, е достатъчно да е чист и спретнат и по възможност не много зле облечен. Дотук говорим "стереотипно".

Като заговорим за тенденциите на съвремието в това отношение, обаче, нещата, сякаш стоят различно от "стереотипния" план. Различно до степен стереотипните схващания за половите ролите на мъжа и жената почти да се разменят. Защо това е така?

За мен причините са две:
- Първо, еманципацията на жената от началото на този процес до наши дни, според мен, започна да добива гротескни форми. Няма да изпадам в подробности по този въпрос, но във всички случаи, ако това действително е факт, социалната/полова роля на мъжа със сигурност търпи промяна под натиск на женската еманципация. И тази промяна е по посока на "компенсиране" на "стереотипно неженското" у жената от страна на мъжа. Съответно, това личи и във външния вид, отношението към здравето, хигиената и пр.
- Второ, трябва да се отчете ясният стремеж на гражданското общество и сред много хора в последните десетилетия към осъзнаване и признаване на безкрайното разнообразие на човешката сексуалност (не окачествявам нищо тук, да спесим спорове по тази тема). Една от проявите на сексуалността и по-конкретно на социалните й аспекти, а именно половата роля, също търпи "разчупване" спрямо стереотипите; (понякога самоцелно) някои се стремят да докажат, че социалнп-половите роля на индивида отдавна не е един "калъп" и нейното изразяване зависи изцяло от неговите потребности.

Защо изкарах толкова обяснения?

Защото, в светлината на горните две точки може и да се обясни тенденцията в днешно време, която е факт и която много мъже предпочитат да следват.

Но и също защото, все пак, според мен, авторът има предвид проблема в принципното му положение. От една страна, в този ракурс, мъжете са толкова суетни, колкото са били винаги. От друга страна, обществото като цяло не е добило дотолкова подменено разбиране за половите роли, просто защото прекалено суетните мъже не са повече от "несуетните" по мои наблюдения (1). Просто сякаш в последните години "суетността" на мъжа стана по-отчетлива, по-неприкрита, по-старателна и "подробна" и пр. (2), но не смятам, че повече мъже са станали по-суетни. И в този ред на мисли, прекалената суетност в последните години (по изразена, не по-разпространена!) бързо разбуни духовете на консервативната част от обществото или поне на по-резервираните мнения, защото ги подсети за онези не твърде лицеприятни тенденции, описани в двете точки по-горе (3).

Заради 1), 2) и 3) смятам, че се натрапва подобно мнение, като изразеното в първия пост.

Надявам се изразих разбираемо. Много философстване, простете, но тези теми са ми интересни.

realantisocial
08-03-2010, 12:55
Мнозинството от мъжете са точно такива, каквито мнозинството от жените ги е направило.
Говоря с относителни величини.
Наскоро мои колеги направиха проучване за връзката между т.нар. "лайфстайл" /който според мен, поне в България е прекалено общ и не дотам точен елемент от изграждането на личността, разбира се има и изкл./ и позицията по важни въпроси на политическа, социална и др. тематика. Тезата им беше малко чудновата, но искаше да покаже, че младите членове на обществото, които се придържат към модни тенденции, течения и др. видове масови инструменти за деперсонификация имат неизменна връзка с апатията, незаинтересоваността и изобщо животът в изолирана от обществения организъм среда. Лаически казано тезата им беше : "Модерните пичове и пички + тези, които се интересуват най-вече от физическото аз, нямат съществена позиция по наболели обществени и политически проблеми. Или имат, но не до край изяснена и в огромен брой от случаите не подкрепена с аргументация"
Разбира се защитата на тяхната теза бе малко или много посрещната с недоверие, но резултатите бяха втрещяващи.
Локалното изследване, проведено в София показва, че малко под 500 анкетирани младежи и девойки на бул. Витоша нямат ясна представа и план за живота си в близко и средно-далечно бъдеще. Ще ви излъжа за цифрите, но ако не ме лъже паметта около 350-400 от тях нямаха представа кой е по-важен - министър-председателят или президента. Почти всички не можеха да дадат НИТО ЕДИН пример за социална реформа и най-тъжното ... всички до един считат, че има пряка, неразрушима и цялостна връзка между паричното благосъстояние на индивида и личното му щастие.
.. както и мн. други, които на момента не мога да възпроизведа.
Този тест идва, за да покаже, че кризата в най-важните звена, поддържащи ценностите на обществото и индивида е повсеместна и всеобхватна, но е нанесла най-много щети в най-уязвимото звено - младите.
Развитието на модерните общества днес е такова, че конкуренцията е по-скоро на физически принцип /повече мускули, повече красота/, за да може да бъде отсян някакъв тип изкуствен елит, който добива статут на мнозинство. Иначе казано - красотата /колкото и широко понятие да е/, модата и "лайфстайлът" са ОСНОВНИТЕ принципи, на които се приобщаваме, сдружаваме, съществуваме.
Така както вие ги наричате - "фешънчетата" за мейджъра от нашето общество, тъкмо защото самото общество е позволило това. Свободните за индивидуални избори общества неизменно стават жертва на световните течения и тенденции, които носят своите плюсове и минуси. Това е една огромна част, но все пак част от общия проблем - кризата на ценностите.
А пък биолозите, психолозите и прочее аналитици със сигурност ще кажат /и ще бъдат прави/, че сексуалният подтекст във взаимоотношенията ни е водещият - съответно това, което се котира като "секс" е цел на индивида. Дали говориме за епилиране, стоене пред огледалото, снимане в огледалото, имане на фейсбук, айфон, айпад и всички онези точки на "куулнес", които днешното общество посочва като важни, няма значение - всичко е с една обща цел. Която жертва нещо друго. Така както Харли обича да казва в определени моменти, но съвсем на място "Силата на правото или правото на силата" / разбира се метафорично в този случай/
Всичко това ще се промени. Днес, утре, след 5 години.. то ще се промени и друго ще дойде. Въпросът е, че вече имаме огромен набор от хора, полу-личности, които са се маргинализирали до такава степен, че превръщат множеството не в двигател, а в деградант. Модерните схващания за вяра, политика, начин на живот превръщат човека в онова стадно животно, което гръцките философи са наричали "стадо без овчар".
Нещата според мен са много навързани и ако се нищи детайлно съществуването на подобен тип персони със сигурност ще се стигне и до почти напълно разрушеното, в днешно време, семейство.

semantics
08-03-2010, 13:01
^Мда, освен другото, което написах, подкрепям и тезата ти за това, че физическите признаци на благосъстояние и красота са основни днес за успешното общуване между хората, поради което и двата пола се стремят наравно към тези признаци.

Ако се има предвид проблемът от гледна точка на съвременните процеси, разбира се.

И понеже действително е важно:


суета̀

мн. суети, ж. Обикн. ед.
1. Всичко безсмислено, дребно, напразно, малоценно.
2. Склонност към нещо безсмислено, към парадиране.
3. Излишна прибързаност в движенията, действията и др.; суетене. Предпразнична суета.


суѐтен

суетна, суетно, мн. суетни, прил.
1. Който проявява суета. Суетна жена.
2. Който изразява суета. Суетни движения. Суетни желания.
• нареч. суетно.
• същ. суетност, суетността, ж.

Canis_Dirus
08-03-2010, 13:12
realantisocial,
написал си интересни неща, но смея да твърдя, че изследването не е репрезентативно. както няма да е репрезентативно и едно изследване на музикалните вкусове в Син Сити примерно.

Това, което излседването описва е наличието на една социална прослойка от обществото, която си има определена характеристика. В различните държави ги има различни, но най-често срещаните групи са: Традиционалисти, Консерватори, Соц-носталгици (в източна европа). Постматериалисти, хедонисти.

В случая групичките са консуматори-материалисти и хедонисти и се движат някъде в 10% в повечето западни общества. За България подобно изследване няма (или не знам), но ще ми е много интересно да го видя.

bogzfaggot
08-03-2010, 13:26
На човеците им е в природата да бъдат повърхностни и това никога няма да се промени.Напълно нормално е.Дори и да сме най-висшите бозайници на планетата все още не сме еволюирали достатъчно.Винаги ще има нещо примитивно в нас.

realantisocial
08-03-2010, 13:39
realantisocial,
написал си интересни неща, но смея да твърдя, че изследването не е репрезентативно. както няма да е репрезентативно и едно изследване на музикалните вкусове в Син Сити примерно.

Това, което излседването описва е наличието на една социална прослойка от обществото, която си има определена характеристика. В различните държави ги има различни, но най-често срещаните групи са: Традиционалисти, Консерватори, Соц-носталгици (в източна европа). Постматериалисти, хедонисти.

В случая групичките са консуматори-материалисти и хедонисти и се движат някъде в 10% в повечето западни общества. За България подобно изследване няма (или не знам), но ще ми е много интересно да го видя.

Canise, както споменах по-горе, изследването, направено от мои колеги е съсредоточено върху точно ЕДНА определена група хора и неговата цел е да покаже тяхната степен на развитие на мисленето. Тъкмо за това е репрезентативно за тази определена група хора. От там нататък всяка една социологическа агенция може да даде приблизителни данни колко процента са те от младежите в България и от цялото общество по-принцип, а на базата на тези две неща да се направят някакви абсолютно елементарни и напълно условни изводи, които обаче да служат за нота бене на анализатори и най-вече на хора, които биха могли да работят с подобен тип резултати - напр. предизборни щабове, пи-ар агенти и пр. и пр.
Живот и здраве есента ще осъществиме широкомащабно изследване, в рамките на няколко месеца с чисто научна цел. В по-големите градове на България ще бъдат разпитвани хора от точно определени прослойки на обществото с цел да бъдат определени приблизително колко процента от нас са хората /младите хора/, които са привърженици на "идеи" и "идеали" и колко от тях гледат на това като ненужно.
От сега мога да ти гарантирам, че нивото на успеваемост ще е много ниско, тъй като комуникацията с подобен тип персони е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО трудна.

..

Съжалявам, тук малко се отклоних от темата.

Искам да допълня още нещо важно. Когато си говориме за мода - извън всякакви гореописани дълбоки и научни изследвания - според вас има ли отражение върху настоящето т.нар. унисекс култура. По-простичко казано : Не започнаха ли мъжете и жените да разменят ролите си в бита и в други сфери на живота, тъкмо тогава, когато жените са сложили панталони ?

semantics
08-03-2010, 13:45
На въпросът ти съм отговорил в първия ми пост по темата, ако си го прочел.

bogzfaggot
08-03-2010, 13:46
Искам да допълня още нещо важно. Когато си говориме за мода - извън всякакви гореописани дълбоки и научни изследвания - според вас има ли отражение върху настоящето т.нар. унисекс култура. По-простичко казано : Не започнаха ли мъжете и жените да разменят ролите си в бита и в други сфери на живота, тъкмо тогава, когато жените са сложили панталони ?Според мен е,когато Marie Ruoff Byrum става първата жена в света,която гласува.

Canis_Dirus
08-03-2010, 13:52
Ако е само в големите градове пак няма да е много репрезентативно, но съм заинтересуван от резултатите. Работата е там, че такива прослойки има от доста време. не би трябвало наличието на такива личности в големите градове да е изненадващо.

А колкото до унисекс културата - не съм съвсем съгласен. заможните мъже в миналото също са били доста суетни. Разните му там крале и аристократи с безкрайни гардероби и стотици парфюми.

И не е казано, че суетността задължително се обвързва с метрсексуализъм. Иначе как бихте обяснили съществуването на улица като Savile Row?

realantisocial
08-03-2010, 13:56
Искам да допълня още нещо важно. Когато си говориме за мода - извън всякакви гореописани дълбоки и научни изследвания - според вас има ли отражение върху настоящето т.нар. унисекс култура. По-простичко казано : Не започнаха ли мъжете и жените да разменят ролите си в бита и в други сфери на живота, тъкмо тогава, когато жените са сложили панталони ?Според мен е,когато Marie Ruoff Byrum става първата жена в света,която гласува.

Тогава приключва процесът на изравняване на половете.

techCandy
08-03-2010, 13:58
...А в дрогерията имаше горе-длу толкова плакати на nivea for men и l'orel men expert колкото и на някакви бои за коси. Отделно мъжките продукти бяха кат че ли по-скъпи.

Ами не, всъщност не са, поне в България. Няма какво да ти обяснявам, че всичко е рекламен трик, въпроса е че мъжете се връзват. На плакатите и по рекалмите, мъжете са готини... и винаги се появява някоя готина кака, която да им пусне ръка, което е желан ефект. Рекламите ги карат да си мислят, че те искат да бъдат такива... и бум, ето го резултата. Все пак съдейки по моето обкръжение, мога да кажа, че българските мъже не са путки все още. Виж, западноевропейските... при тях ситуацията е друга, но и за тях не ми дреме особено всъщност...

DimovB
08-03-2010, 14:51
Не. Обратното е.
И мъжете не са самовлюбени. Само метросексуалните.

SolemnityOfDeath
08-03-2010, 14:54
В последните 10ина години има тенденция на изравняване на суетата мъже <=> жени, което погледнато от нормална мъжка гледна точка е тотално лигавене извън нормите. Все пак има разлика между това да си мъж/момче и да се поддържаш (лесни, неангажиращи и все пак - нужни неща), от това да се опитваш едва ли не да си съперничиш с приятелките си кой е по-издокаран. Гадно е, драйфа ми се от него.

Това, което антисоушъла каза като неофициална (?) статистика няма и как да е иначе - този, който е силно ръководен и (главно) интересуващ се от модните тенденции по-често влага по-голямата част от вниманието си към тях и се отдалечава от неща, които биха вълнували мен или вас. Инкубацията между нови продукти на Клайн, Д&Г и какво ли още не до такава степен може да направи индивида доволен от това, че той просто да не чувства нуждата да е активен в някоя друго поле. Живот между артикули и дефилета, който да няма нужда от духовен етикет или социално/индивидуално ярко изразено самосъзнание.

В този смисъл обществото действително страда от апатия, защото е едно момичетата/жените да обръщат по-сериозно внимание на външния си вид (както винаги си е било) и да не се вълнуват до такава степен от политически ситуации (тук може да греша, но такива наблюдения имам). Друго е обаче това да обхваща и иначе далечния от такива неща друг пол и да води до разстилаща се незаинтересованост и вклиняване в 'как-ще-изглеждам-ми-е-най-важно-лайфстайл', който да отдалечава от по-важни неща.

Paramour
08-03-2010, 15:04
Има мъже/момчета, които се грижат за себе си, смсл че си копуват готини дрехи, грижат си се за косите и всичко. Има и такива, на които хич не им пука как изглеждат.
Същото е и с момичетата/жените.
Всичко е индивидуално.
/Ако сравняваш 2,3 или повече хора, от които част са момичета, част момчета, може да се определи, но да се каже ей така.../

SemperArdens
08-03-2010, 15:18
Намирам за неправилно да генерализирате.

За себе си, мога да кажа, че съм в известна степен суетен. Доставя ми удоволствие да обикалям по магазини, да си купувам скъпи дрехи, интересувам се от това как изглеждам.
Старая се да живея здравословно, следя здравето си изкъсо.
Поддържам добра физическа форма. Мога да кажа, че малко или много съм вглъбен в личността си. Самовлюбен съм до някаква степен.

Нито едно от горепосочените обаче не ми пречи да имам позиция/мнение по разнообразни теми/въпроси, нито пък ме прави пълен егоист, който би отказал да чуе/види какво се случва около него. Не ме лишава от желанието за развитие в различни области, не ми липсва амбиция и пр.

Не подценявайте любовта и уважнието към Аз-а. Всички сме егоисти, ще бъде смешно ако някой го отрече. Всеки един би се погрижил първо за своето благосъстояние/благополучие (ако има възможност) и после за всичко друго.

SemperArdens
08-03-2010, 16:01
едно е да се погрижиш първо за себе си,друго е да смачкаш всичко и всички по пътя си за да си добре ти.

Къде видя да пише такова нещо? Ходи на очен.


а тва,че имаш мнение - на никой не му пука. АМАН от хора с мнения,трябват хора с действия.

И мен слабо ме интересува твоето мнение/мнението на друг, но след като темата е пусната, изразяваме го. ;)

notlike
08-03-2010, 16:06
Мъжете по-суетни? Хайде, по-полека. Няма двама еднакви. И въпреки всичко, когато видя някой с по-гладко избръснато тяло (ръце, крака) от жена, винаги го назовавам с нарицателно, но не и с думата МЪЖ, която той не заслужава. Аз принципно съм си космат, но това не ме прави по-малко човек, защото е важно какъв си. Лично аз не отделям толкова време по "поддръжката" си, защото не смятам за нормално да се оправям с часове. Един душ, едно гладко избръсване и малко фъс-фъс са напълно достатъчни. Е, като се замисля, под 40-50 минути не минава де :D

SemperArdens
08-03-2010, 16:21
не е задълж. да го кажеш,то се вижда. егоисти и комерс насекъде,всеки е готов да те прее*е за лична изгода. комерса е*а майката на празниците,на спорта,на киното,на музиката,на любовта,на културата,на образованието,на науката,на нации,на расите,на мъжете,на жените,на животните и на цветята,на водата и на храната,дори на въздуха...

И кой е 'виновен'? Със сигурност не са тези, които предлагат нови продукти.
Потребителите. Консуматорите. Ама явно на масата хора им харесва. Или поне това им е внушено. Какво можеш да направиш по въпроса?


системата е порочна и трябва да бъде срината,преди да ни убие.

Това съм го чел/чувал десетки пъти. Как по-точно ще се случи? 10 човека с еднакви интереси не могат да се съберат да защитят мнението си, камо ли да свалиш правителството, примерно.


требват действия и то масови,всичко останало са некви детайли,подробности и безсмислени разсъждения и диалого-монологчета,които НЕ променят нищо.

И това съм го чувал десетки пъти. Все се появява някой надъхан, който да раздава акъл и да учи какво следва и трябва да се направи.
Мда. Трябва и лек за рака/СПИН-а да намерят. Все неща, които няма да се случат.

Системата е такава от много време. Къде къде по-влиятелни хора имат възможността да променят нещо, но ще им бъде ли позволено? Ще бъдат репресирани, опитите им за промяна ще бъдат секнати.
Да не говорим, че ако един ден си от тези хора (влиятелен, богат) последното, което ще искаш да промениш е с-мата, която те е направила такъв.

strave
08-03-2010, 16:31
Към днешна дата все по-голяма част от мъжете стават суетни главно,защото те започват да разчупват общоприетия стереотип,че мъжът трябва да се приема по един определен начин.Затова и днес се наблюдават ситуации на мъже,които постъвта обратно на това което света приел като норма за поведеение.Голяма част от днешните мъже са си променли стереотипа,заради прекомерната грижи,които са полагали техните майки за тях.Треперенето им над тях е накарало момчето да си мисли,че винаги ще има подкрепата на майката.Тези които имат подкрепата на баща си-тоест правят типично мъжките неща,често са много по-къдърни като умения и по-приспособими към определена ситуация,но пък за сметка на това ми се струва,че те са груби като маниери и поведение.

Canis_Dirus
08-03-2010, 18:57
От суетата стигнахме до ебати дискусиите за ролята на мъжа в обществото...

Тук хората са обратно на споменатите от realantisocial младежи. Ако тръгнеш да ги питаш за мода, ще ти забъркат дискусия за политика, развитието на обществото и еманципацията. 8-) 8-)


Няма лошо де, обаче тотално се разводни темата в хиляда посоки.

SuNsEt
08-03-2010, 20:25
Зависи от самите хора,познавам момичета,които не полагат почти никаква грижа за себе си и изглеждат зле и момчета,които едва ли не са метросексуални и са по-хубави от момичетата.

strangler
08-03-2010, 20:53
Критикувайки афинитета на съвременните хора към материалното за сметка на духовното е противоречиво да търсим праволинейна връзка между еманципацията, социалните влияние и другите шитни с външния вид.

Мъжете не станаха путки, защото жените станаха мъже и си смениха ролите.

Връзката е обратна , мъжете станаха путки, защото благодарение на еманципацията, затрупването ни с литература, списания, интернет- препоръки за well-being, почувстваха желание за ревнашизъм спрямо нарастващата роля на жените в обществото и припсването им на разнообразни (положителни) качества.
И това изби единствено във външния вид..

Така си го обяснявам аз- защото "женското" в мъжете набира сила само във външния вид. Досега не съм срещала мъж, за които мога да кажа че е путка по характер и че това се дължи на социалните влияния.

Поне за мен скубането на вежди от мъжете си остава личен избор, а не задължение към обществото.

semantics
08-03-2010, 20:59
^ Да, това е също доста смислена позиция. Много възможно е действително причината да е такава.

Но поне аз не смесвам социалните взаимозависимости и физическите афинитети на хората днес - за мен това са две тези по въпроса.

strangler
08-03-2010, 21:16
Даже тук ще спомена и друг вид поведение ( наблюденията ми над него са дългогодишни, емпиричния опит и борба с него- трагични).

Желанието на мъжете в България да запазят мъжкото в себе си доста нарастна, след като се появи "метросексуалността" в западния свят.

Давам пример- точно такова поведение забелязах у приятел и реших да го пробвам. Ставаше въпрос да изскубя точно два (два!!!!) стърчащи, дълги косми между двете му вежди. Не става въпрос за скубане, оформяне и изпедерястяване, а предвид мащаба, по-скоро за елементарна козметична нужда (която е толкова незначителна от гледна точка на суетата, колкото е и задължителната стандартна подръжка на хигиената). Той се съгласи че стоят странно на това място, но!! не ми даде. Няколко пъти помолих, няколко пъти отказа с аргумента че е педалско.

Въпреки че няма мерило за изпедерастяване, аз като обективен наблюдател (обекитивен- предвид пола ми) над мъжката природа , не бих определила двата косъма като загубяване на мъжествеността, а по-скоро като рутинна нужда, както да се избръсне сутрин.
Но страхът от това да не направиш нещо, което може да се изтълкува грешно , у "старомодните мъжкари" , също е доста любопитно параноично поведение.

То си намира отражение и в отношенията им с жените, но това е друга тема.

Canis_Dirus
08-03-2010, 21:19
:lol: :lol:

Това ще влезе в историята като "парадокса на двата косъма"
:razz: :razz:

strangler
08-03-2010, 22:27
Факт :)

amk933
08-03-2010, 23:01
Абсолютен мит.

Колкото време една жена може да убие пред огледалото с гримовете и У фризиориския салон или в молЪ, нито един истински мъж не може...Зависи и от жената де, но определено най-тежките случаи на суетна жена са къде къде по-зле от най-тежките такива на мъж...Не се заблуждавайте с някакви легенди, покваряващи мъжката репутация. 8)

DebelaManekenka
08-03-2010, 23:04
къв гей видях неска , щях да почина

Canis_Dirus
08-03-2010, 23:12
къв гей видях неска , щях да почина
Ми що не почина?
Язък.
А за разбирането за 13 годишната - беше го писла в една от другите си теми.

DebelaManekenka
08-03-2010, 23:13
Писането на КИРИЛИЦА във форОНа е задължително.

амк933 8)