PDA

View Full Version : >_> Заглъхнало ухо? о.о



rawrXD
08-03-2010, 10:15
Да, та вчера сутринта рано-рано се къпах все още полу-будна, и по някое време ми влезна вода в дясното ухо. Моментално ми заглъхна. Добре, айде, махнах водата от него (мисля, че беше всичката?), но то си остана заглъхнало.
Цял ден беше така - по едно време ми се появи шум в главата и получих главоболие. Мислех си, че днес сутринта ще е по-добре, ала съм се лъгала и сега е просто ужасно >_<

Как ли не се опитвах да го оправя, и преди да легна ми стана малко по-добре. Но точно когато щях да заспя ми стана мого зле.
През нощта едва заспах - главата ми толкова много гърмеше.

Сега чувам по-малко с това ухо, все още заглъхнало е и нямам идея какво да правя -.-' Даже собственият ми глас звучи различен, когато слушам само с него. Гледам, че даже е малко зачервено.

Не знам дали е нещо сериозно, или не е, но ми е адски дискомфортно и не смея даже да споделя с баща ми, защото честно казано не ми се ходи много по доктори.

Някакъв съвет какво да направя? >.< Не ми се е случвало преди, и не мисля, че е някакво нормално заглъхване Q_Q' Пробвах дъвки, прозяване, запушване на нас и духане, но нищо не проработи. Ако ще трябва да се ходи на лекар, отсега си казвам, че въобще не понасям на болка. :o Някакъв шанс да мога да го оправя в домашни условия? Т.Т'

Мерси предварително <3

bebity92
08-03-2010, 10:53
По принцип,когато ми влезе вода в басейна,ухото ми заглъхва.При мен се оправя,когато скачам на съответния си крак(примерно дясното ухо,скачаш на десния крак).Но незнам,дали ще помогне,а щом имаш и болка в главата и е зачервено,отиди на лекар нищо не губиш.Успех! :)

elito0o0o0
08-03-2010, 10:57
Щом е зачервено трябва антибиотик. Отиди на лекар.

rawrXD
08-03-2010, 11:41
А дали ще е проблем, ако не го направя днес или в следващите няколко дена? Просто съм на почивка и нямам идея кога ще мога...а с изминаване на часовете ми става все по-кофти >.<
И някаква идея какво ще ми предпишат? Капки, антибиотици, etc..? >...<

Както казах, въобще не понасям на болка...или на доктори, като стана въпрос ;д Може да се каже, че още от малка имам нещо като фобия от посещаването на лекари ><

elito0o0o0
08-03-2010, 12:17
На мен преди често ми се е случвало да са ми заглъхнали ушите, да са ми зачервени и да ме болят. Предписаха ми Оспамокс, НО ти НЕДЕЙ да предприемаш НИЩО без да отидеш на лекар!!!

maksimal
08-03-2010, 13:22
и на мен често ми става така, но отшумява до 1 - 2 часа :?

bloodyF
08-03-2010, 19:32
пробвай накланяш си главата към съответното заглъхнало ухо и правиш вакуум с дланта си, може да излезе ако има някаква течност вътре : )
успех