PDA

View Full Version : Проблем с обецата на пъпа



denish
08-03-2010, 10:18
Здравейте!!! Аз имам обица на пъпа от около 5 месеца.Първоначално и двете дупчици ми беха леко зачервени,след месец почна да ми пече гной от долната.Преди около месец си купих и си сложих сребърна обица.След това отидох на море и като се прибрах на долната дупчица имах някакво гнойно топче.Чудя се дали не се е инфектирала нещо от морето или е от сребърната обица.МОЛЯ кажете ми с какво да е мажа или пръскам за да изчезне топчето!! :(

N0_feAR
08-04-2010, 20:49
сребърната обица я махай, не на всеки организъм понася, освен това пъпа не е като ушите. Сложи си обичка от мед.стомана или титан. Относно гнойното топче, промивай веднъж на ден с кислородна вода, купи си Оксикорт и се пръскай с него (не си спомням по колко пъти на ден, на листовката си пише).

Smrazqvashta
08-04-2010, 21:09
Имах същият проблем, имам обеца от 3години някъде. Случи ми се някъде в началото, имах същото топче с насъбрала се гной. С медицинска игла лекичко го пробих и гнойта изтече, след което го почистих с кислородна вода и намазах с гентамицин. След два дни нямаше и следа от него, нито от зачервяване и прочие. Просто в началото мястото е по-чувствително и податливо на мръсотия.

Claymore
08-05-2010, 06:26
За да не отварям още една тема ще попитам тук. Имам почти същия проблем, но с ушите. Първо започна с едното ухо. Носех едни златни обеци от доста малка. Преди около 2-3 години ги свалих защото започна да ми се образува някаква бяла коричка около дупката и да тече гной. Свалих ги и проблеми повече нямах. Решихме след няколко месеца да ги прочистим хубаво и да видим какво ще стане. Носих ги 2 дена и умрях от болка...веднага започна същия проблем. :shock:
Няколко вида обеци опитах, не става, боли ме. И до сега си ходя без обеци, не са ми нужни и много не ми дреме за тях за това не отидох на лекар. Ама възможно ли е да имам някакви алергии или други глупости към някои метали и злато? :lol:

Smrazqvashta
08-05-2010, 14:45
За да не отварям още една тема ще попитам тук. Имам почти същия проблем, но с ушите. Първо започна с едното ухо. Носех едни златни обеци от доста малка. Преди около 2-3 години ги свалих защото започна да ми се образува някаква бяла коричка около дупката и да тече гной. Свалих ги и проблеми повече нямах. Решихме след няколко месеца да ги прочистим хубаво и да видим какво ще стане. Носих ги 2 дена и умрях от болка...веднага започна същия проблем. :shock:
Няколко вида обеци опитах, не става, боли ме. И до сега си ходя без обеци, не са ми нужни и много не ми дреме за тях за това не отидох на лекар. Ама възможно ли е да имам някакви алергии или други глупости към някои метали и злато? :lol:

Аз имам същият проблем с ушите, но няма гной. Просто стават на рани и почервеняват и много боли. И да ти кажа оказа се, че проблема ми не е от какъв материал е обицата/сребро,злато и т.н/ а от самата и закопчалка. :shock: От 1г съм с едни обици с по специфична закопчалка смисъл закопчалката не е много близо до ухото, не знам дали ме разбра и нямам никакви проблеми.

Claymore
08-05-2010, 15:57
Ми да ти кажа то не беше гной...а само рани с бяла коричка и от време на време ако стиснех дупката излизаше по съвсем съвсем малко бяло-жълтеникава...не беше точно течност. Обаче закопчалката е от старите, смис. от тия дето дето се вкарват в съмата кухина на обицата. Както казах беше от старите обикновени обеци. А другите обеци, които изпробвах бяха един дето не се закопчаваха и проблема май беше в това, че дупката на ухото ми беше започнала да се затваря и аз буквално я отворих :razz:
Обаче за това със закопчалката не се бях сетила...ще пробвам някакви други. Мерси много.

LipSy
08-05-2010, 19:33
До авторката: Ако толкова много се притесняваш попитай в някое студио. Махни сребърната обица и си купи медицинска и сложи нея. Промивай топчето със кислородна вода. :)