PDA

View Full Version : Изпити и университети в Англия?



murray93
08-03-2010, 14:52
Добър ден. Решил съм като завърша да уча в Англия. И ако някой има информация в тази област би ли ми отговорил на въпросът кои изпити трябва да направя за да кандидатсвам. Доколкото знам желателно е да направя TOEFL или IELTS, но само до там. Мерси предварително :)

Claymore
08-03-2010, 16:10
CAE и CPE...миналата година на малко места приемаха с CAE [за него ти трябва A - може и В в зависимост от специалността], а за CPE мога да ти кажа, че ти трябва C ако не се лъжа. :)
За другите можеш да питаш Чичо Гугъл 8-)

murray93
08-03-2010, 17:04
Ама A, B, C като оценки ли имаш предвид. Иначе това за CAE и аз го бях чувал. А има ли шанс само да кандидатствам само с TOEFL. Мерси инчае :)

Claymore
08-03-2010, 17:32
Да, като оценки. За това дали можеш да държиш само TOEFL не съм сигурна, но по-добре ще е и с IELTS.
А като се замисля може и SAT да ти е от полза. Не съм кой знае колко компетентна в това и не мога да ти кажа повече освен, че за TOEFL ще ти трябват 100 [това ми го каза приятел и не знам какво означава] и за IELTS минимум 6-6.5 на сегмент :)
Това беше което мога да ти кажа. Успех!

ПП: http://www.ucas.ac.uk/ - може да ти е от полза

justwondering
08-03-2010, 19:20
Аз изкарах С на САЕ тази година и имаме приятелка-учителка по английски, която каза, че дали ще имаш А, В или С няма значение, освен ако не кандидатстваш за някой супер престижен университет. Тогава просто ще бъдеш оставен малко на заден план. От нея знам също, че IELTS важи абсолютно във всеки университет. :) За TOEFL нямам инфо. :)

amk933
08-03-2010, 21:42
Харесваш си 5 университета, отваряш сайтовете и гледаш.

Това с А, В или С е пълна глупост. Под А на САЕ и В на СРЕ никой няма да ти consider-ва апликацията. Така или иначе Сертификатите определено не са най-добрият начин за кандидатстване.

IELTS ще ти свърши по-добра работа за Англия и някои места в Европа. Според престижността на университета изискването е между 6 и 7 минимално на всеки компонент. :)

TOEFL е къде, къде по-универсален и, ако Англия не ти е единственият избор ти препоръчвам да се попреориентираш към него.

;)