PDA

View Full Version : Цигари :)



AintNoSunshine
08-03-2010, 20:11
Интересно ми е да споделите какво мислите за пушенето по време на бременност :-D естествено, че никой няма да е за, но ако примерно пушите от 10 години бихте ли спрели цигарите ако забременеете :) И също какви могат да бъдат последиците за бебето ако майката е пушила преди ( в едно предаване бях чула, че за да няма последствия майката трябва да е спряла цигарите поне 3 години преди забременяване ) 8-)

Opium_Like_Me
08-03-2010, 21:55
Нищо подобно........една моя позната пушеше по време и на 2-те бременности и на децата нищо им няма(а тя пуши по 2 кутии на ден)
така че.....

Biskfitka
08-03-2010, 23:30
Зависи от много неща.На някои деца им няма нищо...
И това,че когато бебето се роди няма някакво увреждане не означава,че не може да се прояви в последствие,заради пушенето на майка му ;)
Аз бих ги спряла,когато забременея :) (а това дано не е скоро :D )

MaLty
08-08-2010, 16:51
Мама е пушила по време на бременноста,и съм се родила сравнително малко бебе въпреки,че съм родена в 9-тия месец (не знам дали причината е в тфа .. ) :-o

SmilezZz
12-25-2010, 14:38
Естествено,че ги бих спряла..
Това,че при някои това не се е случило - не означава,
че няма да се случи и на мен..
Но всъщност щом при раждането и в начална възраст не
се е получило нищо - не означава,че и в бъдеще ще е
така..Затова не е препоръчително да се употребяват
зигари по време на бременността..

krissy7
02-01-2011, 22:43
Ще ги спра разбира се . А и гаджето ми няма да позволи да пуша докато съм бременна (дай Боже някой ден , но не сега).

Jeuelle
02-04-2011, 18:20
Със сигурност ще ги спра :)

anonimchetou
02-05-2011, 16:06
100 % ги спирам.

NomNomNom
02-05-2011, 16:22
Ако някоя майка не ги спре, я обявявам за безотговорна и безхарактерна.
Има шанс за увреждане, не трябва да се рискува.

ArmanDD
03-14-2011, 23:38
Доколкото съм наясно и за нас мъжете се отнася същото, че е хубаво поне 1 година преди да работим за бебе ако мога така да се изразя да се спрат цигарите.

Mi6inka
03-15-2011, 06:51
Аз пък знам, че ако майката е пушачка, по време на бременност не е хубаво изведнъж да спира цигарите, защото това било стресово за организма, което пък ще повлияе на плода... било препоръчително да се пуши примерно по една цигара на ден, колкото да се залъже нуждата от никотин на организма и той да не е под стрес. Такъв съвет дадоха на кака ми, когато беше бременна, педиатърите, които посещаваше. Не споря колко е правилно, аз лично когато забременея ще спра цигарите.

Biskfitka
03-15-2011, 18:52
Аз пък знам, че ако майката е пушачка, по време на бременност не е хубаво изведнъж да спира цигарите, защото това било стресово за организма, което пък ще повлияе на плода... било препоръчително да се пуши примерно по една цигара на ден, колкото да се залъже нуждата от никотин на организма и той да не е под стрес. Такъв съвет дадоха на кака ми, когато беше бременна, педиатърите, които посещаваше. Не споря колко е правилно, аз лично когато забременея ще спра цигарите.Аз четох също в мама и бебе нещо такова..че натрупаните вещества в организма (от цигарите) започват да се използват при рязко спиране на цигари...съжалявам,не мога да го обясня точно,така ми е останало в главата :-D

F4ence
04-18-2011, 13:27
Бих ги намалила драстично! Т.е. до цигара на ден или нещо такова! Зависи какво ще каже и лекаря, зависи от много неща, от здравословните състояния. А и ще се посъветвам с лекар, като му дойде момента.

GregoryHouse
04-18-2011, 13:56
Колко се радвам, че не съм жена и не мога да радвам. Ако ми кажат да спра цигарите ... то по цял ден трябва да ми изпълняват всички, да не ме ядосват и т.н.

Иначе смиля, че е е редно по време на бременноста да не се пуши. Преди след, майната му, ама по време - НЕ.

rosencetooo
04-27-2011, 03:48
Определено бих ги спряла :)

magito023
04-30-2011, 20:18
Аз лично смятам, че подобна майка е наистина егоист. Когато решиш да имаш деца предполага да бъдеш самоотвержен човек, който е готов да направи големи жертви за тях.

MalKa_BLuDnica
05-04-2011, 13:37
Аз лично бих опитала да ги спра или ако не успея поне да ги намаля. Моя приятелка има асма,защото майка й е пушила по време на бременността. Асмата се е появила след раждането,но докторите са установили,че е от цигарите! Не бих си го простила ако заради мен детето ми страда по такъв начин при положение, че съм можела да го избегна с малко повече упоритост!

Shiz0
06-05-2011, 14:10
Не понасям несъобразителността на хората, когато стане дума за това. Всички вредни субстанции се СПИРАТ в момента, в който започнете да работите за дете. След раждането не се започват отново. Иде ми да изтръгна бебето от ръцете на майки, които с едната ръка го държат с другата дърпат от цигарката и му кадят. Или да се пуши навсякъде в дома, в който вече има и бебе. Липса на елементарна култура е. Не е задължително детето да се роди с 2 глави, за да се отчете вреда.

Uncredible
07-04-2011, 21:35
Това е супер тъпо да пушиш по време на бременноста си! Толкова ли не можеш да спреш от тази отрова заради ДЕТЕТО си само 9 месеца ... Е'ати безотговорните майки дето има! Стринка ми така пушеше по време на бременност и сега кърмата и за нищо не става (жълта е) и трябва да храни бебето с изкуствени млека и тем подобни... Това, че при някои майки нищо не се случва, не означава, че и при други е така! Ако пушех ОПРЕДЕЛЕНО щях да спра заради детето си по време на бременноста :)

FuCKkK13
07-04-2011, 21:48
аз никога няма да пуша.. но ако бях пушачка щях да спра цигарите когато съм бременна, но още е рано да казвам че няма да пуша, но все пак .. а майка ми е пушила като е станала студентка и е забременяла някъде на 22 т.е. пушила е от г/д. 4 години преди да забременее и ги е спряла.. но после пак ги е почнала и като я питам защо след като 9 месеца е издържала пак ги е почнала и отг. е - защото такъв ми е бил акъла :x :?

marilyn
07-16-2011, 22:01
Като цяло аз не искам деца де, но онзи ден на спирката видях една майка, която буташе количка и беше в напреднала бременност с другото си дете, дойде при нас и поиска огънче. Аз седях и гледах ей така :shock: :shock: После ако им се роди увредено дете и те са виновни, че не са спрели да пушат не знам как биха се чувствали...

fenkaaa
07-21-2011, 17:38
Чувала съм,че една бременна жена може да пуши МАКС седем цигари на ден.Лично аз не бих ги спряла,защото както по-горе е казано,че не е хубаво да се спират изведнъж,но не бих достигала и тази брока "7" .. Ще се опитвам да се задоволявам един ден с 2-3 цигари на другия 1-2 .. И вместо по 7 цигари на ден,да пуша 7 цигари за 3 дена !

mynichka
08-23-2011, 17:48
Ами по принцип не пуша, но ако пушех- в момента в който разбера, че съм бременна ги спирам.

MedSestrata
10-05-2011, 15:14
Не само при бременност , но и при кърмене е препоръчително да с еспрат също т.е. докато кърмиш!

Междудругото това важи и за алкохола. Доколкото знам по минимални количества в раннитге месеци алкохол не влияе, но е по-добре да не се употребява , защото директно се отделя бевествата от него в плацентата

LadyDaisy
11-17-2011, 14:41
Майката на мъжът ми е пушила докато е била бременна с него и със сестра му, и двамата вече са на по над 25 години и нямат никакви, дори минимални увреждания от това. Имам позната, която никога не е пушил, мъжът й не пуши, а детето им се роди с асма и още куп други увреждания. Всичко е супер индивидуално.
Аз лично когато забременея ще намаля цигарите - сега пуша по 7-8 на ден, тогава ще са 2-3. В домът ми, когато се роди бебето ще е ЗАБРАНЕНО да се пуши. Сега има само една стая в която пушим, тогава няма да се пуши и там. В гените на моя левент не се съмнявам, но моите не са много ОК и ако забременея ще трябва максимално да пазя бебока :)

titinkaa
11-17-2011, 16:43
Не пуша,но ако в бъдеще пропуша и дойде моментът да забременея,задължително ще ги спра.
Принципно не е полезно за бебето ако майка му пуши.

Shturrrche88
11-17-2011, 17:28
Принципно не е полезно за бебето ако майка му пуши.
Това трябва всеки човек да го знае.
Естествено, че е абсолютно противопоказно една жена да пуши по време на бременност. Факт е, че много жени преживяват шок, когато трябва да откажат цигарите, докато са бременни и поради тази причина ги ограничават до минимум.
Факт е и друго-на много пушачки им става лошо от цигарения дим по време на бременност, което стимулира доста бързо отказването.
Не мога да кажа как ще постъпя при бременност, но ще направя всичко възможно да спра да пуша.

nnn1993
11-19-2011, 17:11
Не пуша,но ако пушех бих ги спряла.Не е редно бременна жена да пуши.

mon4eto
11-20-2011, 08:44
Само едно нещо ще кажа : Тези майки , които пушат по време на бременност не заслужават да станат родители!!!!!!!!!!! По - ясна не мога да бъда.