PDA

View Full Version : Страшно нередовен цикъл



taddictedx
08-03-2010, 21:22
Здравейте. Имам страшно нередовен цикъл. На 14 съм и ми идва когато си поиска. Понякога е точен, друг път прескача 2-3 месеца. Сега съм от 2-3 месеца в цикъл. Спира ми за 2-3 дни макс като под спиране имам в предвид едва забележимо течение, не напълно. Притеснявам се да отида на лекар, защотооо малко ме е срам. Сега обаче прочетох тук, че не е хубаво да се правят маточни промивки повреме на цикъл, а на мен откакто ми идва винаги съм правила. Така че май утре ще ходя на лекар. :?

ПП: А в както точно се състои прегледа при гинеколог?

Claymore
08-04-2010, 06:59
Мила ако ти е дошло тая година е напълно нормално. Първата година нямаш представа кога ще ти дойде. В случай, че това е от повече време и да отидеш на генеколог ще ти каже, че така ще си е.

dirtyyy
08-04-2010, 10:17
от 2-3 месеца си в цикъл!!?

4o4ina
08-04-2010, 14:37
II. Права и задължения на потребителите
6. Да не публикуват теми и постове съдържащи само и единствено емотиконка, +1, цитат на предишна публикация, отговори, които с нищо не помагат на автора на темата, или едносрични и безсмислени отговори. Не се допуска цитиране на пост с повече от три "вмъкнати цитата".
kalpazanka

nespasqema
08-04-2010, 15:47
И аз бях така... ходих да преглед при гинеколког( прегледът се състои от гледане с видеозон) и се оказа че неродовният ми цикъл се дължи на пролем с някъв хормон.Изписаха ми хапчета и след кам месец се оправих напълно..

Neutral
08-04-2010, 19:48
Само не разбрах от 2-3 месеца си в цикъл без да ти спре или вече имаш цикъл от 2 - 3 месеца ? :-o

taddictedx
08-04-2010, 20:00
Дойде ми за първи път преди 2 години. От 2-3 месеца съм в цикъл почти постоянно (спира за по 4-5 дни най-много).

Smrazqvashta
08-04-2010, 21:16
Дойде ми за първи път преди 2 години. От 2-3 месеца съм в цикъл почти постоянно (спира за по 4-5 дни най-много).

Това вече е плашешто. :shock: И на мен в началото ми беше адски нередовен и много прескачаше ама такова нещо не ми се е случвало и не е на добре. :(

Claymore
08-05-2010, 06:17
Тук не можем да ти помогнем. Ходи на гинеколог.
В случай, че не искаш единственото, което ние можем да ти кажа или поне аз е, че имаш някаква супер огромна яйцеклетка, която расте докато се пука :shock:

taddictedx
08-05-2010, 13:04
А възможно ли е да е някаква рана .. понеже се бях ударила там преди. А и не винаги когато съм се изцапала през вечерта примерно и на сутринта е покафеняло.

kalpazanka
08-05-2010, 14:09
Тук не можем да ти помогнем. Ходи на гинеколог.
В случай, че не искаш единственото, което ние можем да ти кажа или поне аз е, че имаш някаква супер огромна яйцеклетка, която расте докато се пука :shock:
Ако беше огромна яйцеклетка, след спукването си щеше да се превърне в жълто тяло, което пък на свой ред да произвежда прогестерон, да функционира до 14-ти ден след овулацията и след този 14-ти ден от овулацията да прекрати дейността си, след което да настъпи менструация. Так че теорията ти, считай, че се е пропукала по шевовете.

Моме, иди на гинеколог. Даже се чудя защо си се държала 3 месеца. :-o

П. С. До всички пишещи- крайно време е да се научите да различавате понятията цикъл и менструация!

Claymore
08-05-2010, 16:04
Лелее...направо ми скри топката. Как може човек да разбере какво искат да кажат хората при употребата на "цикъл". Вече почти никой не го използва като название на периода между менструацията.

LipSy
08-05-2010, 19:35
Ако ти е дошло от година или 2 няма защо да се притесняваш. На някои момичета не им идва по 6 месеца...Направи си сметка!

shell
08-05-2010, 20:45
Ама какво ще те е срам!Веднага иди на лекар,това се отнася за здравето ти все пак!

7227
08-06-2010, 16:13
Ако ти е дошло от година или 2 няма защо да се притесняваш. На някои момичета не им идва по 6 месеца...Направи си сметка!
Това не е много нормално,може да има проблем,не губиш нищо,ако посетиш геникологичният кабинет.