PDA

View Full Version : Училище в Пловдив с общежитие?



xinfamous
08-03-2010, 23:42
Значи тази година ще съм 10-ти клас и съм решил да се пробвам в Пловдив,обожавам града и предполагам че ще ми е супер да си живея там.Майка ми работи в Америка и живея сам така че за нея е все едно къде ще съм,важното е да ми харесва и да се справя.Та въпросът ми е,понеже не съм запознат с училищата в Пловдив,можете ли да ми кажете кои гимназии в града имат общежития за ученици? :)

Мерси предварително!

bravia
08-04-2010, 03:17
ЕГ ''Пловдив'' и ЕГ 'Иван Вазов'' имат общежития ))

xinfamous
08-04-2010, 05:28
А дали ще работят самите училища през Август,за да отида да се запиша и да видя за какво става въпрос?

Anonimen00
08-04-2010, 10:36
ами незнам предполага се ,че самите училища имат сайт и там вероятно ще има телефони .; ама да намериш някои август :? малко вероятно

xinfamous
08-04-2010, 11:21
Обадих се в това ЕГ Пловдив и тая едвали не ме нахрани за дето се опитвам да се преместя :D Има само 1 проблем,аз съм в България от 2 години и когато са били тези изпити след 7-ми клас мен просто ме е нямало тук,иначе досега си учих в ПГ в английска паралелка където се влиза след 8ми клас,обаче мисля че това ще ми създаде проблем с училищата,че не съм присъствал на този изпит.. :-o

kam22
08-04-2010, 11:57
Може да се пробваш в някое СОУ в паралелка с АЕ, защото мисля, че в ЕГ приемат само след 7-ми клас, но нзз може да има някви изключения... колкото до общежитията май само английската имаше, ама там приемат и ученици от други училища, ако са им останали места... Успех! :)

sm_95
08-04-2010, 12:12
А с приравнителни изпити не можеш ли да се преместиш? Имах един познат който влезе така. Няма ли да е по лесно просто вашите да идат да говорят с директорката?

xinfamous
08-04-2010, 12:16
Може да се пробваш в някое СОУ в паралелка с АЕ, защото мисля, че в ЕГ приемат само след 7-ми клас

Мога да пробвам където и да е,само да е гимназия..обаче когато липсва опцията с общежитие това ще рече,че ще трябва да си намеря някой с който да живея на квартира,защото немога да изплащам наем самичък,а така нещата много се усложняват..




А с приравнителни изпити не можеш ли да се преместиш? Имах един познат който влезе така. Няма ли да е по лесно просто вашите да идат да говорят с директорката?

Единствения ми родител е на 2000 км от мен..

SummerDream
08-04-2010, 13:31
Общежитията на ЕГ "Пловдив" и ЕГ "Иван Вазов" не са само за учениците, които учат там..Смисъл, ако учиш в обикновенна гимназия, също можеш да си на общежитие..Само че записването в самото общежите, мисля, че ставаше юни месец, а на септември ти казват с кого си разпределен в една стая/в коя стая си и т.н. Но все пак нищо не пречи да опиташ да се запишеш и сега..И се обади направо в общежитията, а не в самите гимназии, щото записването става именно там..
Колкото до преместването в друга езикова гимназия след 8-ми клас, става с преравнителни изпити, и то само ако примерно в предишния град си учил пак в езикова гимназия със същия език..

LuxurySk0B
08-04-2010, 15:17
Ти може да учиш в друго училище , но пак да ползваш общежитиятана руската и английската

xinfamous
08-04-2010, 15:55
Верно ли бе?! Ееее супер значи!! :)

SummerDream
08-04-2010, 23:20
Много луди имало тогава, колко ли сме жалки ние, живеещите в общежития, при условие, че можем да сме на квартирка с приятели, ама просто и идея си нямате -.- Няма никъв режим на ток, нито режим на нещо друго..и е такова, каквото сам си го направиш..Много са ми интересни хората, които хем не са навътре с нещата, хем се намесват \:

xinfamous
08-05-2010, 01:38
Като се има предвид , че можеш да си намериш прилични квартирки , които да делиш с приятел

Ако можех щях..не ме поучавай btw.. 8) ;

Summerdream, и ти ли живееш на общежитие?

SummerDream
08-05-2010, 12:32
^ Дам, тази година ще ми е втора там..


Лол ? Хахаха, и ти като мен си леко бавна късно вечер , хм ? То бива и режим на ток да имате , рофл.Бил съм при доста хора , няма да се връщам. И я сподели какво става ако се прибереш късно ? Не можеш , защото ви затварят като в пандиза , лмао.Явно все още си сърдита

Ни най-малко съм седнала да ти се сърдя за каквото и да е било..Просто е глупаво да си правиш впечатление за дадено нещо от пръв поглед.И е още по-тъпо да си правиш асоциация, че било мизерно и не знам си кво, сякаш ние сме най-западналите хора, които живеем там, мога да те уверя, че не е така.Мизерно е, ако сам си го направиш такова..всичко зависи от дадения човек.Обичам това място, научило ме е на страшно много неща, които "квартирката с приятели" няма да те научи, обичам хората там.В крайна сметка, да, всеки си има право на мнение и може би наистина за някои хора е по-добре да са си на квартира..Колкото до прибирането късно вечер, не става нищо особено, най-много да те смъмрят, че си закъснял..Плюс тва, вечерният час е напълно приемлив..

xinfamous
08-05-2010, 19:31
Закво в тоя форум г/д всяка тема се превръща в някакъв безсмислен спор м/у двама души..незнам какво се опитвате да доказвате на другите или на себе си,на умни ли се правите,какво?

SummerDream
08-05-2010, 23:13
^ Може да сме всякви, обаче ти разяснихме всичко, което искаше да знаеш, нали? 8-)



И вечерният час става за кафе , но не и за дискотека.И да , ако кажещ , че хората идват в Пловдив , за да учат , а не да купонясват , ще бъдеш права.

Именно.Иначе, и аз не знам как ще се развият нещата с мен с течение на времето, но не е напълно изключено и мен да ме сполети съдбата на приятелите ти, които са се преместили д;