PDA

View Full Version : Домашно куче жестоко нахапа малко дете



Vesk0u
08-04-2010, 12:14
Домашно куче жестоко нахапа малко дете (03.08.2010)

http://vbox7.com/play:55c97e73
Такива кучета трябва да бъдат разстрелвани, а стопаните им - тежка глоба или няколко години затвор!

http://store.picbg.net/pubpic/DF/74/35f4421b82cadf74.jpg (http://skat.bg/index.php)

7227
08-04-2010, 19:03
Това е домашно куче,ами тези помяри,които свободно се разкарават?!?!?!? Да ги хвашат и да ги убиват,а те какво правят? Бият им ваксинииии,айдее смърт!!!!!! За хората няма ваксини ,а за тея помяри вси4ко може!!!
Ужас е ,ужас,това само при нас го има!

Violenza
08-05-2010, 12:51
Това е домашно куче,ами тези помяри,които свободно се разкарават?!?!?!? Да ги хвашат и да ги убиват,а те какво правят? Бият им ваксинииии,айдее смърт!!!!!! За хората няма ваксини ,а за тея помяри вси4ко може!!!
Ужас е ,ужас,това само при нас го има!
Има го, защото едно 90% от населението са изключително прости същества като теб.

Vesk0u
08-05-2010, 15:41
Има го, защото едно 90% от населението са изключително прости същества като теб.

Най-голямата глупост, която някога съм чувал...

7227
08-05-2010, 17:17
Това е домашно куче,ами тези помяри,които свободно се разкарават?!?!?!? Да ги хвашат и да ги убиват,а те какво правят? Бият им ваксинииии,айдее смърт!!!!!! За хората няма ваксини ,а за тея помяри вси4ко може!!!
Ужас е ,ужас,това само при нас го има!
Има го, защото едно 90% от населението са изключително прости същества като теб.

Жалко,че ти си от другата част на 10-те процента и главата ,която имаш е куха!
Не ти е изгодно като ти пишат истината,както в другата тема направих,и гледаш да плюеш!
Освен ,че си тъпа овца друго няма... 90% са изключително прости,а другите 10 % са мега тъпи и прости като теб! FK

Violenza
08-05-2010, 21:01
След тия затапки направо ме е срам да пиша!

Основният проблем е в това, че вие не разбирате сложността на ситуацията. Кучета нахапали човек и айде веднага те виновни. Е не, НЕ СА. Това е като да ти пръсна мозъка с пистолет и да кажа, че реалният убиец е самото оръжие, а не аз.
Защо не разберете, че ние НЕ искаме да има бездомни кучета, нито защитаваме агресивните такива. Но нито едно куче не се е родило научено да хапе, агресивно (моля ви ЗАМИСЛЕТЕ се над това!)
А човек, който е способен да отреже лапите на куче е способен и да отсече крайниците на човек. Такива психопати не трябва да се разхождат свободно. Или може би 7227 смята, че са безопасни???

ВескоУ, ти още колко малоумни статии ще пуснеш? Поне коментари да пишеше...

7227
08-06-2010, 06:17
След тия затапки направо ме е срам да пиша!

Основният проблем е в това, че вие не разбирате сложността на ситуацията. Кучета нахапали човек и айде веднага те виновни. Е не, НЕ СА. Това е като да ти пръсна мозъка с пистолет и да кажа, че реалният убиец е самото оръжие, а не аз.
Защо не разберете, че ние НЕ искаме да има бездомни кучета, нито защитаваме агресивните такива. Но нито едно куче не се е родило научено да хапе, агресивно (моля ви ЗАМИСЛЕТЕ се над това!)
А човек, който е способен да отреже лапите на куче е способен и да отсече крайниците на човек. Такива психопати не трябва да се разхождат свободно. Или може би 7227 смята, че са безопасни???

ВескоУ, ти още колко малоумни статии ще пуснеш? Поне коментари да пишеше...

Вай,ваййй,ти си много зле,потресе ме ! Психопатка си ти,нямаш нито грам мозък в тиквата,лелее... Думи нямам.
Та да поясним сложността на ситуацията,така..Кучето нахапало човек,човека осакатял,и горкото куче!!! Нима ,та то не е виновно,как ще е виновно?!?! Виновен е човека,че е излязъл на улицата,за да отиде някъде и е пресрещнал кучето,човека сам си е виновен! Виновни сме ,че оставяме такива изчадия като теб да ни оправляват!Ти си изключително задръстена!Пожелавам ти да те нахапе куче и да те видим!
Горките кученца,горките...леле... Дай ще им направим приюти,за да не стоят на студ зимата и да не са гладни!! А нека хората да умират!Тази зима колко слу4ая на умрели хора от премръзване има,знаеш ли малоумнице?
VeskOu пуска важни статии,а ти пускаш малоумни мнения,та ти имаш ли едно умно мнение???
Така е..трябва да те е срам от себе си,жалка кучка,затова ги защитаваш,защото си кучка като тях!!!

Violenza
08-06-2010, 08:15
Ти имаш сериозни мозъчни загуби. Потресена съм, наистина.
Това е последния ми пост отправен към теб. За пореден път се убедих, че с издънка не може да се спори.

someonerandom
08-06-2010, 10:57
Дори и да приемем,че кучетата са агресивни заради човешка злоба(което си е така)как предлагаш да се ерши проблемът?Да подлагаме всяко куче на психотест,за да се установи дали е добро или злобно?
Примерът с пистолета е изключително тъп,защото никой не обучава кучето си да напада хора.Просто има хора,които не разбират,че вместо да пуснат кучето на улицата,трябва да го отведат в приют или да го продадат/подарят.
Сега ти си представи една ситуация:
Едно куче си живее на улицата.Има хора,които го тормозят,ритат,замерят и какво ли още не.Има и хора,които НИЩО не му правят.И на тези хора то нищо не им прави.Но един ден по улицата минава някой,който по някакъв начин напомня на животното за онези,или просто се е оказал в неподходящо време на неподходящо място.И то му се нахвърля.И с какво е виновен този човек?Че е бил там?За вас не знам,обаче аз куче никога не съм ритал,замерял или тормозил по какъвто и да било начин.А това,което живее на съседната улица,почти не пропуска случай да ме залае и да се опитада ма ме захапе.
Не НИЕ,а ВИЕ не проумявате цялата сложност на проблема.Защото както има кучета,които не са хапали и нападали никого(а бездомни такива почти няма)така има много хора,които никога не са удряли куче и се чудят какво по дяволите му е станало на животното,че е решило да им се нахвърля.

7227
08-06-2010, 15:53
Ти имаш сериозни мозъчни загуби. Потресена съм, наистина.
Това е последния ми пост отправен към теб. За пореден път се убедих, че с издънка не може да се спори.

айде не се потрисай,че си смешна,смешна :razz: Издънка си ти,която не можеш да спориш и не можеш да защитиш с нищо глупавата си теза!
Жалко,че повечето са като теб,за това сме в това положение!

someonerandom
08-06-2010, 16:20
Щото пък ти една защита на тезата изкара...изсмя се,ядоса се,напсува я и накрая и каза,че не си защитава тезата. =D>

7227
08-06-2010, 16:31
аз по горе съм написала своята теза,не съм я псувала :-D Просто тя се заяжда с всяко мое мнение! Като не и харесва да не го чете!Всеки има право на мнение и това,че на нея не и харесва... не може всички да мислят като нея.

someonerandom
08-06-2010, 16:37
Психопатка си ти

Ти си изключително задръстена

малоумнице?

жалка кучка,затова ги защитаваш,защото си кучка като тях!!!
Интелигентна дискусия...И всичко това в един пост.И двете трябва да се научите да изказвате мнение без обиди,защото изглежда грозно,да не говорим,че с обиди и заяждания на всеки втори ред едва ли някой ще приеме мнението насериозно.
Violenza ,защо не отговориш на последния ми пост?Защо не ме опровергаеш?Очаквах след моето мнение да последват поне 10,които да ми показват,че не съм прав,а то...

7227
08-06-2010, 16:40
Така е! Наистина това в постовете ми е грубо и много грозно,за което се извинявам!
Но не мога да разбера защо след като не и харесва моето мнение трябва да се заяжда? Всеки има право на избор!

Violenza
08-08-2010, 13:45
Дори и да приемем,че кучетата са агресивни заради човешка злоба(което си е така)как предлагаш да се ерши проблемът?Да подлагаме всяко куче на психотест,за да се установи дали е добро или злобно?
Примерът с пистолета е изключително тъп,защото никой не обучава кучето си да напада хора.Просто има хора,които не разбират,че вместо да пуснат кучето на улицата,трябва да го отведат в приют или да го продадат/подарят.
Сега ти си представи една ситуация:
Едно куче си живее на улицата.Има хора,които го тормозят,ритат,замерят и какво ли още не.Има и хора,които НИЩО не му правят.И на тези хора то нищо не им прави.Но един ден по улицата минава някой,който по някакъв начин напомня на животното за онези,или просто се е оказал в неподходящо време на неподходящо място.И то му се нахвърля.И с какво е виновен този човек?Че е бил там?За вас не знам,обаче аз куче никога не съм ритал,замерял или тормозил по какъвто и да било начин.А това,което живее на съседната улица,почти не пропуска случай да ме залае и да се опитада ма ме захапе.
Не НИЕ,а ВИЕ не проумявате цялата сложност на проблема.Защото както има кучета,които не са хапали и нападали никого(а бездомни такива почти няма)така има много хора,които никога не са удряли куче и се чудят какво по дяволите му е станало на животното,че е решило да им се нахвърля.
Е ти ако си мислиш, че имам толкова излишно време, че да следя всяка една тема.... Както и да е.

Проблемът ще се реши с приюти за животни и зоополиция, както в цивилизованите държави. Като казвайки това съм напълно наясно, че е много трудно това да се случи тук.

Примерът с пистолета си е напълно уместен. Явно не си го разбрал. И ако си мислиш, че никой не обучава кучето си да хапе си в ОГРОМНА грешка. Аз лично съм срещала много такива и го правят съвсем умишлено. А дори и да не насъскват кучето си, когато то се сбие и после не последва наказание, ситуацията е почти същата.

Ситуацията, която си описал, е напълно типична, но дали си прочел предишните ми постове в темата? Къде съм споменала, че когато куче нападне човек е виновен нападнатият? Когато казвам, че ние сме виновни кучетата да са на улицата, не говоря персонално. На всички ни е ясно, че няма никакъв контрол относно продажбата на домашни любимци. Всеки може да си купи куче и после да го захвърли на улицата. Реално колко от стопаните са чипирали домашните си животни и плащат данъците си? Всеки един трябва да бъде задължен да го направи. И така когато си пусне кучето на улицата, защото му е писнало, веднага се открива собственика и следва солена глоба.

Мисълта ми беше, че в такава ситуация, аз по никакъв начин не обвинявам потърпевшите.
Но при никакви обстоятелства няма да се съглася, че насилници на животни трябва да са на свобода. Твърдейки това, не знам защо си вадите изводи, че нямам нищо против агресивните кучета.

И една молба - не ме учи как да си изказвам мнението, защото имам много контакти с най-различни персони и отдавна съм се научила да имам различен подход към различните хора. :)

someonerandom
08-08-2010, 14:45
Първо-молбата се приема,просто не обичам хората да се обиждат в темите 8-)

Значи-обучават си кучето да напада хората и после го изхвърлят на улицата?Аз ли не съм в ред,или това няма никакъв смисъл?А примерът с пистолета аз го разбрах така-някой СЪВСЕМ съзнателно насъсква и пуска кучетата,за да нападат те хора.Пак-Аз ли не съм в ред?

За предишните постове-не се обиждай,обаче освен този тук имаш още 3 поста-един,на който отговорих,един,в който става ясно,че
90% от населението са изключително прости същества и един,в който става ясно,че 7227 има
сериозни мозъчни загуби.Виж,прочел съм ги :D

А че стопаните имат вина-това вече го изяснихме.Обаче както един човек,отрязал краката на куче,може да направи същото с човек,така и едно куче,веднъж нахвърлило се на дете,може да го направи пак.Какъвто е и случаят.Приютите-не мога да повярвам,че ще си имаме напълно функционираща система с приюти за бездомни животни,евтаназия за злобните и всичко,което гледаме по Animal Planet.
Чипирането е решение,обаче само ако абсолютно всеки магазин задължава клиентите си да платят на място за чипиране.

За насилието над животни-и аз съм против него.Според мен,каквото и да говорят всички тук,едва ли в този форум има някой,който би отрязал краката на куче или би провесил животнски труп от магистралата.

В края на краищата май се изяснихме.Сега остава само някой да накара хората да си чипират животните :D

Violenza
08-08-2010, 15:02
Аз рядко обиждам, но просто понякога някои коментари ме вадят извън релси.

За постовете - явно трябваше да кажа "по темата", защото не са само в тази. :) Няма значение.

Не съм казала, че когато обучи кучето си да напада ще го захвърли на улицата, но и да не го, ако го пуска без повод на неподходящи места - каква е разликата? Това е по повод агресията на домашните кучета.
А за бездомните има доста варианти - попадат в глутница; поради суровите условия за живот..

7227
08-08-2010, 20:01
Аз рядко обиждам, но просто понякога някои коментари ме вадят извън релси.

За постовете - явно трябваше да кажа "по темата", защото не са само в тази. :) Няма значение.

Не съм казала, че когато обучи кучето си да напада ще го захвърли на улицата, но и да не го, ако го пуска без повод на неподходящи места - каква е разликата? Това е по повод агресията на домашните кучета.
А за бездомните има доста варианти - попадат в глутница; поради суровите условия за живот..
Почваш да ме замисляш...чак извън релси?! :lol: Що не минеш през психото да се прегледаш?
ПРедлагам ти да вземеш всеки пес,който срещнеш да си го вземаш у вас,щом толкова ги защитаваш.И не си толкова напред с материала или умна,че да казваш кой е с мозъчни загуби и кой не!Ти си с най голяма липса на акъл и по добре не го показвай повече,че стана за резил!

Violenza
08-08-2010, 20:13
Почваш да ме замисляш...чак извън релси?! :lol: Що не минеш през психото да се прегледаш?
ПРедлагам ти да вземеш всеки пес,който срещнеш да си го вземаш у вас,щом толкова ги защитаваш.И не си толкова напред с материала или умна,че да казваш кой е с мозъчни загуби и кой не!Ти си с най голяма липса на акъл и по добре не го показвай повече,че стана за резил!
Много ми харесва израза "започваш да ме замисляш" :lol:
Ей, уникатче!

винаги съм мразела хора, имащи се за нещо повече от което и да е животно.. осъзнайте се, не струвате нищо. светът може без всеки.

7227
08-08-2010, 21:17
Почваш да ме замисляш...чак извън релси?! :lol: Що не минеш през психото да се прегледаш?
ПРедлагам ти да вземеш всеки пес,който срещнеш да си го вземаш у вас,щом толкова ги защитаваш.И не си толкова напред с материала или умна,че да казваш кой е с мозъчни загуби и кой не!Ти си с най голяма липса на акъл и по добре не го показвай повече,че стана за резил!
Много ми харесва израза "започваш да ме замисляш" :lol:
Ей, уникатче!

винаги съм мразела хора, имащи се за нещо повече от което и да е животно.. осъзнайте се, не струвате нищо. светът може без всеки.

:razz: :razz: :razz: Не разбирам защо се дракаш с мен?! Какво против мнението ми имаш??? Не се дразни,няма смисъл,ако и в живота си такава....

Vesk0u
08-09-2010, 13:35
Щото пък ти една защита на тезата изкара...изсмя се,ядоса се,напсува я и накрая и каза,че не си защитава тезата. =D>

Заблудил/а си се мойто момче/момиче... Тия помияри успяват да оцелеят на улицата, защото точно хора като теб и Violenza, най-грижовно събират кокалчетата изяденото пиле в един вестник и ги носят на кварталния помияр... Българина не е такъв дивак, какъвто хора като вас го изкарват. Българинът е изключително толерантен човек и търпимостта му няма граници (точно за това държавата ни е на това дереже).

Питам те - Колко още хора (и ДЕЦА) трябва да бъдат нахапани и убити от кучета, за да почнат да се взимат по-радикални мерки?! Защото приюти за кучета в България НЯМА се строят!!! Разберете го! Или ще стане с пистолета, или ще продължават да ни хапят...

7227
08-09-2010, 13:37
Щото пък ти една защита на тезата изкара...изсмя се,ядоса се,напсува я и накрая и каза,че не си защитава тезата. =D>

Заблудил/а си се мойто момче/момиче... Тия успяват да уцелеят на улицата, защото точно хора като теб и Violenza, най-грижовно събират кокалчетата изяденото пиле в един вестник и ги носят на кварталния помияр... Българина не е такъв дивак, какъвто хора като вас го изкарват. Българинът е изключително толерантен човек и търпимостта му няма граници (точно за това държавата ни е на това дереже).

Питам те - Колко още хора (и ДЕЦА) трябва да бъдат нахапани и убити от кучета, за да почнат да се взимат по-радикални мерки?! Защото приюти за кучета в България НЯМА се строят!!! Разберете го! Или ще стане с пистолета, или ще продължават да ни хапят...

Какво и обесняваш??? Тя не може да разбере колко хора са пострадали от бездомни кучета! Просто как може така да ги защитава,вземай си ги у вас!!! :-x Заради такива като теб мнозинството страда!

someonerandom
08-09-2010, 15:42
Щото пък ти една защита на тезата изкара...изсмя се,ядоса се,напсува я и накрая и каза,че не си защитава тезата. =D>

Заблудил/а си се мойто момче/момиче... Тия помияри успяват да оцелеят на улицата, защото точно хора като теб и Violenza, най-грижовно събират кокалчетата изяденото пиле в един вестник и ги носят на кварталния помияр... Българина не е такъв дивак, какъвто хора като вас го изкарват. Българинът е изключително толерантен човек и търпимостта му няма граници (точно за това държавата ни е на това дереже).

Питам те - Колко още хора (и ДЕЦА) трябва да бъдат нахапани и убити от кучета, за да почнат да се взимат по-радикални мерки?! Защото приюти за кучета в България НЯМА се строят!!! Разберете го! Или ще стане с пистолета, или ще продължават да ни хапят...
А ти,мойто момче,прочете ли ми другите мнения в темата?Прочете ли какво мисля по темата за "бездопните",както пише в заглавието на онази тема,кучета?Hора,които хранят кварталните кучета ,дразнят и мен.Обаче ми стана смешно как при условие че цяла страница не спряха да си разменят обиди,повечето от които от страна на 7227(признавам и го-тя се извини :) )накрая каза,че другото момиче не си е защитило тезата.А ти как успя от този мизерен,едноредов коментар да отсъдиш,че съм За бездомните кучета?

Violenza
08-09-2010, 15:54
Vesk0u, ти не каза ли, че си против насилието над животните??? А сега говориш за избиване?! Не си много наясно за какво се 'бориш'.

И изобщо погледна ли си ТЕМАТА и това, което пишеш вътре в нея?! Репортажът е за ДОМАШНО куче!

someonerandom
08-09-2010, 19:55
Vesk0u, ти не каза ли, че си против насилието над животните??? А сега говориш за избиване?! Не си много наясно за какво се 'бориш'.

И изобщо погледна ли си ТЕМАТА и това, което пишеш вътре в нея?! Репортажът е за ДОМАШНО куче!
Мнението на Вескоу е...в деликатна зона.ТОй може да си е против насилието на животните.И аз съм против него.Обаче всички сме наясно,че приюти тук няма да се направят,за чипиране да не говорим.И така всеичко се свежда до въпроса:Разкарваме ги или ни хапят.

7227
08-09-2010, 20:39
Предлагам да спрем с тези излишни спорове!
Моето мнение беше,че съм против насилието над животните и всички такива прояви с насилствен характер! НО за бездомните кучета съм против,или да ги затварят или да ги избиват,не ми е жал за тях!На никой не му е жал май за нападнатите от бездомни кучета хора?!
Извинявам се отново за грубото ми писане и аз се афектирах и то за едно нищо,защото ние дори не се познаваме!
Нека всеки да си изказва мнението и да се съобразяваме с чуждото,независимо дали ни харесва или не.Всеки има право на собствено.Аз смятам да направя така и без повече излишни спорове. :)