PDA

View Full Version : Коректор и овлажняващ крем



BlackkStar
08-04-2010, 12:15
Питах няколко пъти, но не получих отговор и пускам нета.

1. Значиползвам коректор на мейбълин афинитън и съм доволна. Обаче го ползвам единствено за да прикрия едно-две петънца. Но фондьотенът е поне 3 пъти по-голям от коректора, а с 2-3 лв по-скъп, та мога ли да ползвам фон дьо тен вместо коректор за да прикрия тези няколко петънца всеки ден? Тоест има ли някаква разлика, като се има предвид, че фон дьо тена няма да го ползвам ня цялото лице?

2. Купих си овлажняващ крем на Балеа. Попринцип нямам суха кожа, но сякаш съм чела, че е добре да се използва такъв хидратиращ крем. ЩЕ ми навреди ли, ако го ползвам, или съм останала с грешни впечатления? И е за ежедневна употреба, нали?

BlackkStar
08-04-2010, 18:02
..

krokkrok
08-04-2010, 18:17
1.Коректора е по-гъст и по-пигментиран,защото е направен да се използва само на определени места,а фдт е за цялото лице и е по-лек.

2.Само ще ти омазни кожата ако го ползваш дълго.

darrie
08-04-2010, 18:26
1. По-добре си ползвай коректора за тези проблеми. Няма смисъл да се мацаш цялата, щом нямаш други проблеми по кожата.

2. Както каза krokkrok има вероятност да се омазни кожата. Всеки е различен попринцип. Може пък да и подейства добре. Тук не можем да кажем със сигурност.

BlackkStar
08-04-2010, 20:04
1. По-добре си ползвай коректора за тези проблеми. Няма смисъл да се мацаш цялата, щом нямаш други проблеми по кожата.

2. Както каза krokkrok има вероятност да се омазни кожата. Всеки е различен попринцип. Може пък да и подейства добре. Тук не можем да кажем със сигурност.

Аз с фон дьо тена няма да си мацам цялото лице, а само както при коректора местата с петънцата. Или е по-добре коректор да си ползвам?

krokkrok
08-04-2010, 20:46
Коректорът ще покрие по-добре,но фдт ще ти струва по-малко.Сега сама си прави избор :)

darrie
08-05-2010, 12:26
1. По-добре си ползвай коректора за тези проблеми. Няма смисъл да се мацаш цялата, щом нямаш други проблеми по кожата.

2. Както каза krokkrok има вероятност да се омазни кожата. Всеки е различен попринцип. Може пък да и подейства добре. Тук не можем да кажем със сигурност.

Аз с фон дьо тена няма да си мацам цялото лице, а само както при коректора местата с петънцата. Или е по-добре коректор да си ползвам?

фдт няма да покрие толкова добре =]
вече ти си преценяваш ...
пробвай с фдт, пробвай и с коректор виж разликата и кое те устройва и си реши.