PDA

View Full Version : стюардеса



fofooo
08-04-2010, 20:49
Здравейте, аз искам да работя като стюардеса, но не знам къде трябва да се учи и т.н... потърсих в нета подробности,но в същност почти нищо не намерих,което да ме задоволи(като инфо).Много ще се радвам, на отзивчивите хора,които биха ми помогнали с информация относно курсове,изисквания и т.н....Да спомена само че съм на 17 и искам да се занимавам с това след като завърша средното си образование

Благоадря ви предварително


:)

littlebee
08-04-2010, 22:34
Първо никога не плащай за курсове и т.н. защато според нормативните наредби на авиацията в целият свят това е забранено. Може да изкараш много курсове, но те няма да ти влязат в употреба, защото всяка авио компания си има своите специфични стандарти на обучение, както и различен тип самолети, с които работят.

Най-прекият и най-сигурният начин е да следиш сайтове като този http://www.aviationjobsearch.com/
В него са събрани всички авиокомпании от цял свят, които периодично публикуват обяви за набиране на персонал. Може да кандидастваш он-лайн като попълниш километрични бланки с възможно най-пълна информация за теб.

Английският ти трябва да е перфектен или поне на много добро ниво, ако знаеш втори език това вече е плюс.

Физически трябва да си добре, има и психически тест, ако те поканят на интервюто. Външният вид не е от значение, просто трябва да си над 165 см и с нормални кг, да си добре облечена - със сако и пола до коляното, черни класически обувки на ток от 3 до 7 см. лек грим и приветлива усмивка.

Ако те поканят на интервю си късметлийка. Следват доста тестове по анлийски, др езици, психологически тестове, есета, дори логически задачи.

Ако бъдеш одобрена, ще бъдеш подложена на 5 седмичен курс и след като го завършиш с над 80% ще трябва да направиш няколко тест-полета и чак тогава може би да ти бъде връчен договор. От първите ти заплати ще бъде приспадната сумата за курса, но при някои компании той е безплатен. В повечето случай варира от 600 до 1500 евро.

В България Еър е много трудно да се уредиш..защото там всичко е с връзки,а и заплатите не са толкова големи. Препоръчвам ти да опиташ в Емирейтс, Би Ем Ай или Райан Еър.

Не използвай думата "стюардеса" в търсачките, или обявите за работа. Официалното наименование е CABIN CREW за Англия и Европа или Flight Attendent за САЩ и Канада.

Успех ти желая!!!

Anonimen00
08-05-2010, 03:57
браво мнго ме възбуждат стюардесите :-P :grin: :) :lol:

fofooo
08-05-2010, 08:07
Благодаря тиии многоо :oops: