PDA

View Full Version : Любов, привъразност, одаденост та чак отатък.. :S



depoons
08-04-2010, 23:25
Моят проблем: 11 клас съм и от 7 месеца вече се опитвам да стана гадже с едно момиче от моя клас. Чувствата ми към нея са огромни до толкова, че не мога да ги опиша с думи. В началото на въпросните 7 месеца скъса с приятеля си (с който ходеше година и 2-3 месеца) и си хвана 2 седмици след това нов приятел. С него изтърпя 2 месеца и скъсаха. Тогава аз реших да и напиша стихотворение с което да я съблазня. Дадох и го, тя беше повече от поласкана и никой до сега не беше правил такова нещо за нея, но ми каза знаеш в какъв етап от живота си съм сега, не съм готова да започна на ново. Аз се съгласих.. от тогава са минали 3 месеца в който тя се опитваше да се събере с въпросния и приятел с който беше ходила година и 2-3 месеца, но преди половин седмица при пореден опит е станало нещо ужасно грозно както тя го описва (без да ми казва с точност за какво става въпрос) и вече не поддържа връзка с него до колкото ми е известно. Въпроса е, че през цялото това време аз съм до нея. Правя комплименти, повдигам и настроението, понякога съм малко по груб когато тя злоуптреби с отдаденоста ми към нея, но като цяло съм много мил с нея. Тя оценява това нещо, постоянно ме търси, всеки ден си пишем по скайп и редовно ми казва колко скъп съм й, и колко много знача за нея и всичко това което правя за нея. Пробвам няколко пъти да я поканя на среща, но все казва, че е заета и найстина за по няколко часа я няма в скайп или фейсбук ( по което съдя, че наистина не е в тях ако не ме лъже разбира се и не се крие) . Проблема е там, че се разбираме изключително добре, смея да кажа много по - добре от колкото с последните и 2 приятеля за които споменах и въпреки това сме си само приятели.. Въпроса ми е какво трябва да направя за да бъда с това момиче.. трябва да знам, защото болката в сърцето ми от това, че не е с мен и не дава признаци, че гледа на мен като човек с който може да бъде заедно става все по - голяма. Знам, че няма как някой от вас да ми окаже огромна помощ, но ще ми е интересно да чуя мнението ви.. Благодаря предварително :):)

OneGuy
08-04-2010, 23:32
Никак не е добра идея да ходиш с момиче от твоя клас ... може би и нея това я спира ...

radeberger
08-04-2010, 23:50
Преди време имаше едно момиче , което харесвах (с разликата , че не беше от класа ми ) и бях в подобна ситуация като теб. Разбирахме се добре , бях до нея и тн . Един ден я попитах дали съм нещо повече и тя каза , че съм и много скъп , но само като приятел .


За това мисля , че момичето не те възприема като човек , с който би ходила . Но все пак при нея може и да е различно ;) . Питай я по - директно .

Smrazqvashta
08-04-2010, 23:52
Ако тя иска да излезе с теб ще го направи. Това "заета съм" е само оправдание, а и дори наистина да е заета, не вярвам да не може да отдели един час, ако наистина иска да те види. Според мен тя те възприема чисто и просто само, като приятел. Човек на когото може да сподели, рамо на което да поплаче или просто някой който ще и каже нещо мило, когато светът се срива под краката и.

Elenichkaa
08-05-2010, 08:18
Наистина играеш ролята на приятел,не вярвам да стане нещо повече!

anonymous708973
08-05-2010, 08:23
Пич, момичето те е сложило в графата "Само приятели". Не можеш да излезеш от там, прекалено дълго си вътре. Грешката ти е, че си бил мил с нея. Ако си искал да излизате, е трябвало след като те отреже с това са периода, в който е, да се отдръпнеш, не да продължаваш да й помагаш да преодолее бившия. Така като ти го написах, не ти ли звучи като роля, която изпълнява най-добрата й приятелка? Това първо.
А второ... тя очевидно не знае какво иска. Връщане назад към предишни връзки не е добър показател.

Достатъчно голям си, за да прецениш. :)

Sa6eks
08-05-2010, 08:25
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=235838
Без коментар.

depoons
08-05-2010, 12:53
Първо знам перфектно, че не знае какво иска, защото ми беше казвала веднъж, че иска да сме само приятели , защото в влюбена в онзи бившия и не може да мислия за друг. Обаче тя толкова често буквално казано си ме езарибявала, че вече не ги броя.. Иначе аз не съм играл ролята на този с който да преодолее бившия си. Дори съм и казвал, че не искам да знам за него и тя от тогава като и стане нещо гадно свързано с него ми е споменавала като я питам, но винаги е казвала нещо от рода на "Ми стана нещо ужасно грозно и долно" или "Един човек отново ме дразни", но никога не ми е казвала кой.За да я пробвам веднъж попитах нарочно кой е този човек, но тя каза едва ли ще искаш да знаеш и при моето настояване да разбера тя не ми е казвала. По това считам, че тя перфектно знае, че аз не съм нейната "приятелка" както се изрази PinkPan7her. Друг е въпроса ако тя ползва моето добро отношение на момче към нея като нещо с което да вдигам самочувствието й и да преодолее така бившия. Като цяло точно това се чудя.. мисля си и аз, че късно започнах да и показвам, че имам чувста към нея. Може би като започнах вече ме беше възприела като приятел.. и ако е така тогава идва друг въпрос.. Как да се измъкна от това положение и да насоча вниманието и към чувствата ми към нея, без да и казвам нещо директно, защото ще е загубена кауза.. ?!

Smrazqvashta
08-05-2010, 13:08
Първо знам перфектно, че не знае какво иска, защото ми беше казвала веднъж, че иска да сме само приятели , защото в влюбена в онзи бившия и не може да мислия за друг. Обаче тя толкова често буквално казано си ме езарибявала, че вече не ги броя.. Иначе аз не съм играл ролята на този с който да преодолее бившия си. Дори съм и казвал, че не искам да знам за него и тя от тогава като и стане нещо гадно свързано с него ми е споменавала като я питам, но винаги е казвала нещо от рода на "Ми стана нещо ужасно грозно и долно" или "Един човек отново ме дразни", но никога не ми е казвала кой.За да я пробвам веднъж попитах нарочно кой е този човек, но тя каза едва ли ще искаш да знаеш и при моето настояване да разбера тя не ми е казвала. По това считам, че тя перфектно знае, че аз не съм нейната "приятелка" както се изрази PinkPan7her. Друг е въпроса ако тя ползва моето добро отношение на момче към нея като нещо с което да вдигам самочувствието й и да преодолее така бившия. Като цяло точно това се чудя.. мисля си и аз, че късно започнах да и показвам, че имам чувста към нея. Може би като започнах вече ме беше възприела като приятел.. и ако е така тогава идва друг въпрос.. Как да се измъкна от това положение и да насоча вниманието и към чувствата ми към нея, без да и казвам нещо директно, защото ще е загубена кауза.. ?!

Авторе, ние ти казахме какво мислим по-въпросите ти, ако ти не си съгласен с нас това е твое право. Просто е повече от очевадно, че между теб и нея има замесено ТРЕТО ЛИЦЕ, бившият и приятел, който изглежда още и влияе по-някакъв начин, било то само емоционално. Трудно ще се сместиш на неговото място докато тя още се занимава с него или не е способна да го забрани напълно без да очаква помощ от някой. В крайна сметка, ако иска да е с теб трябва да го иска, защото наиистина вижда нещо в теб, а не защото ще си този, който ще заличи следите от предишната и връзка, защото ако това стена, какво следва след това ? Още нещо това, че те е сваляла не значи абсолютно нищо. Подобно е на онзи изтъркан лаф " Това, че някой те обича не значи, че няма да те нарани". Същото е, това, че ти се сваля не значи нищо, може да търси утеха или просто начин да забрави другото момче, но това не издава наличие на чувства. Остави думите и се надявай на действия, те вече говорят за чувства.

sladur4etyYy
08-05-2010, 18:00
хахах, и смяташ, че като не ти уточнява кои точно са хората, направили еди какво си, не те има за приятелКА? еми, в голяма грешка си. това по- скоро показва, че нито те има за приятеЛ, нито пък за потенциално гадже. ти си й точно приятелКА- да си излива проблемите отгоре ти, ама без много обяснения, и освен това й е ясно, че я харесваш, и това й допада, повдига й самочувствието. бих те посъветвала да се дръпнеш от нея, но ми изглеждаш доста заблуден, така че не вярвам да го направиш. дерзай, все пак. :D

radeberger
08-05-2010, 18:59
Прочети това : http://bglog.net/psychology/11164

depoons
08-05-2010, 21:30
Мдаам.. получих отговори, критика и още нещо :) Благодаря, че отделихте време за да споделите мнението си било то снизходително към мен или подкрепящо. Това което прочетох ще ми помогне малко или много.. За тези които си мислят, че съм наивен ще им кажа да не бързат с преценката си за хората от един пост във форум където няма жива връзка и достатъчно време за опознаване. Не само за мен, но и за други можете да дадете подобно мнение и да се окажете в грешка. Но това е само съвет от мен към вас :) Слагам край на дискусията. Още веднъж благодаря за отделеното внимание :)

eXxXciTeD
08-06-2010, 18:02
В графа приятели си, вече ти го казаха...Забрави за момичето, сериозно! Ти си най-милия с нея, винаги си добър, съгласяваш се сигурно ходиш и да и купуваш закуска...Същевременно тя незнайно защо ходи с някакви коравосърдечни типажи, които я нараняват излива си го върху теб и граби с пълни шепи от същите нали така? Това е често срещан сценарии...Т`ва което мога да те посъветвам е да минеш към следващата, да се държиш мъжки и да отстояваш твоето мнение за всичко, въпреки че може да е различно от това на девойката, и когато харесваш момиче ФЛИРТУВАЙ с нея, сега веднага, не да и ставаш кошче за душевни отпадъци и да се измъчваш. Другото, което мога да ти кажа е да не си раздаваш сърцето наляво и надясно...говориш ми за някакви големи любови, питал ли си се тя с какво заслужи такъв готин пич като мене да лази след нея в буквалния смисъл? Задай си го тоя въпрос, успех.

fungus
08-06-2010, 19:57
ти си и гей-приятелчето. забрави я, ако искаш да чукаш някоя не влизай в приятелския и кръг

жените обичат да бъдат тъпкани. с мили думи и сълзливи стихчета няма да и се намърдаш в гащите.
аз от опит казвам