PDA

View Full Version : За ограбването на личното пространство



dimitar_ak
08-05-2010, 05:32
Момчета и момичета, как бихте реагирали ако разберете, че половинката ви системно рови и чете личната ви кореспонденция (електронна поща, skype, преглеждане на GSM-a, съобщения във форуми)? Какво ще направите ако след разправия и обещание това отново се случи?

PLAMENKO
08-05-2010, 05:45
ако няма от кво да се страхуваш нека си ги чете.
бих казал да ми има повече доверие ... и ще се покрия за 2-3 дена ;)

LadyDi
08-05-2010, 05:52
ако няма от кво да се страхуваш нека си ги чете.
бих казал да ми има повече доверие ... и ще се покрия за 2-3 дена ;)
Дори да нямаш какво да криеш, пак не е редно да ти рови в личната кореспонденция. Не е етично, а и е сигнал, че имате проблем във връзката си.

dimitar, ако след разправия и обещание, пак последва същото, най-вероятно ще вдигна голям скандал. Ако ми няма доверие, нека дойде да поговорим и да видим къде куца.
Но от друга страна, някои хора просто така са устроени. По-лесно е да прерови нещата ти зад гърба ти, отколкото да ти каже в лицето какво го/я притеснява. Но във всеки случай е знак, че нещо не е както трябва.

Nakadah
08-05-2010, 05:56
Няма шанс да я спреш!

dimitar_ak
08-05-2010, 06:18
Lady, скандала вдигна тя и не чувства вина за ровенето. Връзката ни куца сериозно заради нейното недоверие. Тези неща споделих с приятелка и тя даде женското си мнение. Моята видя точно това мнение и явно то доста я "опари". Предполагам е било точно.

Не знам как е получила достъп като бях сменил паролите си. Дали не съм забравил някоя

Nakadah
08-05-2010, 06:22
Винаги има начин! Който търси - намира... :)

Sh@d0w
08-05-2010, 06:31
Виж сега пич,за да се рови в личното ти пространство първо трябва да си и предоставил възможност за това.Или си си оставил лапотпа пуснат и си отишъл някъде или нещо подобно.Всеки човек е любопитен и ти да си на нейно място и ти би хвърлил един поглед-не става дума за доверие тук а за чисто любопитство.Ако обаче нещо във връзката ви куца по-добре се изяснете вместо да се карате за това кой кой шпионира.

LadyDi
08-05-2010, 06:31
Lady, скандала вдигна тя и не чувства вина за ровенето. Връзката ни куца сериозно заради нейното недоверие. Тези неща споделих с приятелка и тя даде женското си мнение. Моята видя точно това мнение и явно то доста я "опари". Предполагам е било точно.

Не знам как е получила достъп като бях сменил паролите си. Дали не съм забравил някоя
А според теб, защо е това недоверие? Дал ли си й повод по някакъв начин или тя просто е от онези хора, които страдат от хронична липса на доверие и последна фаза на ниско самочувствие?

dimitar_ak
08-05-2010, 06:37
Последна фаза на ниско самочувствие.

LadyDi
08-05-2010, 06:40
Тогава трябва да работиш много усилено и да я убедиш, че е всичко онова, което виждаш в нея :)

dimitar_ak
08-05-2010, 06:52
Вече се отказах. Връзка на малко над 2 месеца е твърде млада и ако от началото е толкова конфликтна няма смисъл да се убеждаваме и мъчим.

LadyDi
08-05-2010, 06:53
^ Много вярно, но не посмях да ти дам такъв съвет. Хубаво е, че сам си стигнал до този извод.

rosencetooo
08-05-2010, 07:10
Хм.. то лошо няма примерно да погледне от време на време..
Ама системно да го прави , това показва , че ти няма никакво доверие
или поговорете се изяснете или по-добре не бъдете заедно , а и връзката ви е не е много дълга.То от сега като няма да ти има доверие .. какво остава за напред .. Не виждам смисъл да продължавате така..

partychild
08-05-2010, 07:35
Аз бих прекъснала тази връзка (правила съм го и моята връзка беше над 3 години ...но почна да ме ограничава и се стигна до там ) Обичам си свободата...всичко си давам ..но не и нея

anonymous708973
08-05-2010, 08:16
Митко (надявам се да може, с пълно име не мога да измисля обръщение), прав си, ако от началото е толкова мнителна, нататък ще е жива мъка.
Показал си на момичето какъв е проблемът й, сега тя трябва сама да го преодолее, за да има стабилна връзка. Но явно няма да е с теб.

Ако моят системно го прави това, ще има сериозен разговор и ще се опитам да го убедя, че щом съм с него, той е този, който искам. Ако случаят се повтори, вече не съм сигурна какво ще правя... За щастие, е адски НЕревнив и си има самочувствието, та такъв проблем нямаме. :)

dimitar_ak
08-05-2010, 08:56
Митко (надявам се да може, с пълно име не мога да измисля обръщение), прав си, ако от началото е толкова мнителна, нататък ще е жива мъка.
Показал си на момичето какъв е проблемът й, сега тя трябва сама да го преодолее, за да има стабилна връзка. Но явно няма да е с теб.

Ако моят системно го прави това, ще има сериозен разговор и ще се опитам да го убедя, че щом съм с него, той е този, който искам. Ако случаят се повтори, вече не съм сигурна какво ще правя... За щастие, е адски НЕревнив и си има самочувствието, та такъв проблем нямаме. :)

Тя наложи върху мен шаблона на мъжа с който е живяла 5 години и има син от него. Беше приела от самото начало, че не може да не съм същият и просто трябва да го докаже. Рови и търси за какво да се закачи, дори и най-малкото, и като намери драмите са страхотни.

Много отклонихме темата

Blondityy
08-05-2010, 09:08
Ама вие добре ли сте??? Да говорите, да вдигате скандали, да си обещавате разни глупости... Щом веднъж ми някой ми е навлязъл дотолкова в личното ми пространство, простоо... шапка на тояга. Е, аз така бих постъпила, има си различни хора, но това е просто грандиозно нахалство, дори и да исках, не бих го изтърпяла, колкото и да обичам човека отсреща... :-x

aksor
08-05-2010, 10:27
Стана ми интересно след като си взел решението и имаш такова мнение за нея каква е целта на темата?

dimitar_ak
08-05-2010, 12:44
Прав си. Малко е безсмислена. Исках да знам правилно ли постъпвам.

aksor
08-05-2010, 13:39
И разбра ли?

dimitar_ak
08-05-2010, 13:52
И разбра ли?

Малко е странно как първото ти мнение във форума е точно по тази тема. Да не се окаже, че се познаваме

BlueFace
08-05-2010, 13:56
Аз пък се чудя как така всеки 2ри стана модератор... :? :?

П.П. За да не е спам : Ако постоянно се рови в личните ми неща и кореспонденции (нещо което адски много мразя) и след като сме провели сериозен разговор на тази тема ,а тя продължава да го прави, аз лично бих прекратил връзката ни....

aksor
08-05-2010, 14:00
Не знаех, че има условия къде трябва да пишеш за 1 път, щом е така-живо здраво

SunShinePearl
08-05-2010, 17:15
побърквам се а повтори ли се късаме най-много мразя да ми ровят в нещата независимо дали е телефон или шкаф :x :-x

sladur4etyYy
08-05-2010, 17:49
И разбра ли?

Малко е странно как първото ти мнение във форума е точно по тази тема. Да не се окаже, че се познаваме

хаха, aksor, сбараха ли те? :evil: стига рови в на човека личната кореспонденция, срам нямаш ли? 8-) 8-)


сериозно, това е пълно обсебване от нейна страна, не бих търпяла такова нещо, особено пък, ако прави скандали за най- малкото нещо. ако продължава така, а аз не мисля, че ще спре, щом досега не е, не мисля, че връзката ви ще просъществува.

LovelyGirl
08-05-2010, 20:10
Честно казано аз не бих имала против да ми чете споменатите неща.Не ги чувствам чак толкова лични, че да ми пречи.Друго е да ми грабне телефона от ръцете, преди аз да съм видяла кой звъни или пише, не че крия нещо, просто не е правилно.
При вас обаче е по-различно.Първо е имало обещание от нейна страна, че няма да го прави, след като на теб не ти е приятно.Въпросното обещание не е било спазено и се вдигат скандали.При различни обстоятелства и при по-обстоен разговор, може би би се оправила, но от това, което съм цитирала, става ясно, че ще продължава. Това е прекалено - тя да търси причина, за да докаже, че си като бившия си мъж.Аз не бих била с такъв човек и не виждам смисъл да доказвам, че не съм такава, след като отсрещната страна упорито твърди обратното и не иска да ти повярва.


Тя наложи върху мен шаблона на мъжа с който е живяла 5 години и има син от него. Беше приела от самото начало, че не може да не съм същият и просто трябва да го докаже. Рови и търси за какво да се закачи, дори и най-малкото, и като намери драмите са страхотни.

Violenza
08-05-2010, 21:13
Сама съм позволявала на бившият ми приятел да го прави. Мислех, че няма да има проблем, но след няколко скандала от типа "защо си писала на еди кого си еди какво си" ми писна и му казах, че повече не искам да преглежда всяка една моя виртуална стъпка и си смених паролите навсякъде.. Оттам започнаха големите скандали, караници и т.н., че нещо крия. Отново му дадох всички пароли и отново се повтори същото.. Тогава разбрах, че излизане от тоя омагьосан кръг няма, просто той си беше УЖАСНО ревнив и дори не понасяше да разговарям с друг мъж, което вече е прекалено. Бяхме заедно година и половина, но накрая не издържах и прекратих връзката ни. Радвам се, че стана така, защото сега това си ми е обеца на ухото, да не позволявам да ми се бъркат прекалено много, защото това най-много го мразя.
При теб обаче ситуацията е доста по-различна, защото след като тя вече е обещала да не го прави, отново го е направила. За мен това говори, че наистина ти няма никакво доверие, още повече, че не си е удържала на думата и го прави зад гърба ти. Подло е. Аз съм на мнение, че оправия няма, тя явно е такава и каквото и да обещава, няма да се промени.

MaLkaTa_LaDy
08-05-2010, 22:43
:shock: Не знам колко скъп трябва да ми е, че да преглътна това, което е направил...
Като цяло намам какво да крия - нито смси, нито скайп, нито някакъв stuff в компютъра, обаче факта, че ме проверява така говори лошо за него. От уважение не трябва да го прави, дори да му се предоставя на тепсия. И ако на всичко отгоре вдига скандали и той е недоволен...

GossipGirl89
08-06-2010, 06:39
Ами честно да си кажа той ми знае паролата за фейсбук и предполагам отвреме-навреме влиза, но това не ме притеснява по никакъв начин. Нямам какво да крия - може би зароди това... Принципно е кофти тръпка да се чувстваш нон-стоп под наблюдение едва ли не... Ако започне да ми следи и скайпа, и пощите, и абсолютно всичко останало естествено, че ще повдигна въпроса и ще поговорим. Ако не престане ще си сменя паролите. Ако пак по някакъв начин успее да проникне най-вероятно ще се проведе още по-сериозен разговор. Ако и след това отново няма промяна може да се стигне и до раздяла, защото принципно съм доста свободолюбива ричност и не позволявам някой да упражнява контрол върху мен и да ми държи сметка за нещо

bratignat
08-06-2010, 09:44
Първо ти е обещала и не одържала обещанието,а и ен се чувства виновна.

Ако я скъсваш и дай легендата за Орфей и Евридика. Ако и тогава не зацепи - няма надежда за нея.

dimitar_ak
08-06-2010, 10:01
И от двете страни вече няма желание за нещо в бъдеще.

Muccia
08-06-2010, 10:16
Жените малко или много обичат да се ровят и да човъркат в миналото.Аз лично си умирам да разбера как е изглеждала предишната приятелка на гаджето ми,каква е била причината за раздялата,по-красива ли е от мен, по-умна ли е т.н. 8-) Оххх, момчета, не знам как не ви гризе любопитството просто 8-)
А иначе не се ровя в скайп,телефони и пощи.1 път не си вдигна телефона на непознат номер и аз се усмъних, тогава той набра номера и се оказа човек, който звъни заради 1 обява :-D Само кат чух мъжкия глас и си викам "Лелее ревността не е хубаво нещо" От тогава не съм проявявала съмнения.

Jessie
08-06-2010, 11:02
Аз знам паролите на моя приятел, както и той моите. Вярно, че всеки, който разбере за това /че си знаем пролите/ - все казва - вие нямате ли си лично пространство? Лична свобода и т.н.? Имаме си, но и доверие си имаме. Аз му влизам във Фейсбука, например, само за да му гледам човечето от Pet Society, в АБВ - за да му изтрия писмата от Фейса, а в скайпа му не влизам. В телефона му не се ровя. Общо взето е това.

umri
08-06-2010, 11:55
Момчета и момичета, как бихте реагирали ако разберете, че половинката ви системно рови и чете личната ви кореспонденция (електронна поща, skype, преглеждане на GSM-a, съобщения във форуми)? Какво ще направите ако след разправия и обещание това отново се случи?
Бих я дистанцирал. Аз винаги си трия всички СМС-и, след като ги прочета. Log off от скайпа. Не съм имал толкова сериозна връзка с момиче, че всеки ден да е в нас и да човърка, но все пак това правя, ако идва някоя в нас.

Виж, ако имаш тоя проблем, в което съм почти сигурен, щом пускаш тема... кажи и много сериозно да спре да ти рови в личното пространство, така че да разбере, че наистина си сериозен и ако не изпълни искането ти ще има непредвидими последствия. След предупреждението поглеждаш history-то, за да запомниш къде последно си влизал. След това, ако е била на PC-то, докато те е нямало много лесно можеш да провериш къде е бъркала. Отваряш history-то на browser-a и ако е барала пак там, където не и е работа... това значи, че бара това, което на два пъти сериозно си и обяснил, че не трябва да бара. Следователно не уважава, нито твоето лично пространство, нито твоята воля.

А за телефона... слагаш си парола за отключване на клавиатурата. Така не може даже да и светне екранчето, без паролката.

edit: сега прочетох и другите коментари... не се занимавай, тва е животно.

Sofff
08-06-2010, 12:09
ще се скараме жестоко ... ще му кажа, че ако това не престане няма как да сме заедно ... ако има причина да рови и да ми няма доверие (например ако преди съм събудила ревността му по някакъв начин ) ще му позволя веднъж да погледне каквото го интересува, ще поговоря с него и ако след това пак си позволи да го прави бих сменила паролите си и бих говорила много сериозно с него