PDA

View Full Version : В какво се крие истинското щастие ?



blackday
08-05-2010, 06:50
С тази анкета искам да проследя съвременното мислене на всеки човек. Според вас какво е основното нещо което в днешни дни ни прави щастливи ? Дали е любовта ни към някой или са парите? Дали честността или лъжата ни измъкват в повечето ситуации? Какво е важното за вас в живота ? :)

Nakadah
08-05-2010, 06:51
Ех че някои хора не знаят за какво е търсачката...

Пари = Щастие

Що за тъпа анкета?

Sh@d0w
08-05-2010, 06:54
едното произлиза от другото :-o

antifashionshit
08-05-2010, 06:57
парите хич не са гаранция за щастие, ама ако ги нямаш ще ти е горе-долу невъзможно да си щастлив ;д

rosencetooo
08-05-2010, 07:07
И любовта и парите са важни.. В днешно време за да си щастлив.. едното не може без другото , за да е пълно щастието :)

chemist9009
08-05-2010, 07:08
В днешното време имаш ли пари си щастлив.В повечето случаи човек се измъква от задънените улици с лъжа...Честността и истинската любов са географска рядкост. :lol: :lol: :lol:

PLAMENKO
08-05-2010, 07:11
Ако имам пари бих направил толкова много неща , които сега са невъзможни....

LadyDi
08-05-2010, 07:20
Анкетата е неправилно зададена.
Както казаха преди мен, според "съвременното мислене на човека" - щастието и парите са взаимосвързани.

dimitar_ak
08-05-2010, 07:23
Само с любов не се живее. Живота е много комерсиален и липсата на пари бързо ще убие чувствата

anonymous708973
08-05-2010, 08:02
Ако нямаш пари, едва ли може да си щастлив, чудейки се как да преживееш с малко. :)

Пълното щастие, ако изобщо има такова, е да си в хармония със себе си - тоест, ти и съвестта ти да работите в едно, думите да отговарят на мислите си, решенията да са в синхрон с тях. Не знам дали е възможно, но продължавам да се стремя към това.

Малко се отнесох...

Elenichkaa
08-05-2010, 08:13
Който е казал,че с пари щастие не се копува - не е знаел къде да пазарува.
Щастие без пари не може,но това не значи че задължително парите носят щастие.
Напротив,когато имаш много пари незнаеш кой ти е истински приятел,и кой просто те използва заради доброто ти име и банковата сметка(наследдството).
Имаше един немски автор(не много известен),който беше казал:"Всъшност аз цял живот търся щастието,и не намерих и една малка частица от него.Та това ме води до мисълта,че дори изобщо не съществува,че е просто една карасива лъжа,залъгваща глупците,които си мислят,че животът е прелест!Е аз не вярвам в това нещо- щастие,да бе!"
пс: цитата е не много точен,защото го писах по спомен,за което се извинявам.

partychild
08-05-2010, 09:36
Аз пък мисля , че ако двама души се обичат много и са сплотени...безпаричието няма да е такъв проблем...ще могат да се справят заедно с него .., макар че няма да е розово положението ... те ще са заедно,ще се обичат и подкрепят взаимно и ще са още по-сплотени ...но всичко си зависи и от самите хора... слабите биха се отказали

ThePowerOfLove
08-05-2010, 11:28
Като нямаш пари да преживяваш едва ли ще ти е до любовни романси. Парите предоставят много възможности, но все пак не са всичко..

Terramonia
08-05-2010, 11:33
Само с любов не се живее. Живота е много комерсиален и липсата на пари бързо ще убие чувствата

didi0804
08-05-2010, 11:59
Без любов не може,но и без пари също

Mitkoni
08-05-2010, 12:06
Аз пък мисля , че ако двама души се обичат много и са сплотени...безпаричието няма да е такъв проблем...ще могат да се справят заедно с него .., макар че няма да е розово положението ... те ще са заедно,ще се обичат и подкрепят взаимно и ще са още по-сплотени ...но всичко си зависи и от самите хора... слабите биха се отказали
+1 съгласих се с теб!Познавам много такива двойки...въпреки че нямат много пари се обичат и са си щастливи-живеят според това какво имат.Парите не са нищо повече от средство за по-добър живот!А сега примера със сестра ми...тя си намери много богат мъж, има всичко свързано със парите, но не е щастлива.Мъжа й се държи много лошо с нея, а тя не може да го напусне понеже има бебе от него и са женени...така че мили момичета не се лъжете за да не съжалявате!Многото пари НЕ винаги са щастие!Трябва да имаш толкова че да живееш добре.
Човек за да е щастлив трябва да бъде във хармония със душата и сърцето си и да прави каквото те му кажат.

LuxurySk0B
08-05-2010, 12:22
Ех че някои хора не знаят за какво е търсачката...

Пари = Щастие

Що за тъпа анкета? nakadah винаги дава точните мнения

amnessia
08-09-2010, 16:41
Щастие - защото човек щастлив ли е , ще е обичан, ще се оправя в живота и пари ще има :)

Neutral
08-09-2010, 17:31
Без любов ,без приятели и естествено без пари :)

strave
08-09-2010, 18:53
И парите и любовта задоволяват човешки потребности.Аз възприемам и двете като източник на щастие и не смятам,че те трябва да бъдат съпоставяни.

lady__bird
08-09-2010, 19:30
Нито едно от двете.
Истинското щастие може да се крие в една усмивка,една прегърдка от любим човек,една целувка.Истинското щастие е миг.Миг,който може да е 1път в живота ти или 100..Това зависи от теб самия. :)
Истинско щастие е да нямаш два по един,но да имаш любим човек до теб,който да ти каже: "Спокойно.Всичко ще бъде наред."

Jumbie483
08-09-2010, 20:00
Щастието е да знаеш, че си обичан, че имаш приятели на които можеш да разчиташ, че имаш дрехи на гърба си, че има къде да спиш и на чие рамо да поплачеш, когато е нужно, че имаш вода и хляб. Без всичко останало си може човек. Просто в днешно време хората са свикнали с прекалено много удобства, които ги карат да се чувстват уж щастливи и не могат да осъзнаят, че истинското щастие е в малките неща.

ShtrudeL
08-09-2010, 20:15
1 милион би ме направил една идея по-щастлива. С пари можеш да си купиш щастие,мечти и каквото си искаш,за да бъдеш щастливО.
Но основното е да не се сърдиш,ядосваш,тревожиш и т.н. прекалено много защото не печелиш нищо,не е здравословно и е дразнещо/досадно. Хората не харесват отегчителни и мрънкащи хора. Усмихвайте се повече и не се сърдете за глупости на хората които обичате и ви обичат.
Изключително много не понасям оплакващи се от живота същества,на които все някой им е крив.

zlonamerena
08-09-2010, 20:35
В малките неща ;)

venelinka
08-12-2010, 12:04
Без пари не може да се живее. Но любовта осмисля съществуването ни.

cinderella_gugutka
08-12-2010, 13:02
ами то логично,че щастието е по-важно,след като парите са само средвство за известни облаги,които носят щастие :?

Sladurchoo
08-12-2010, 13:12
моето щастие- над всички и всичко :wink:

MaLkaTa_LaDy
08-12-2010, 16:09
За да съм щаслива, трябва да имам и пари. Но само парите не биха ме направили щастлива.

kuklichka_bg
08-12-2010, 16:15
и парите и любовта са важнии,но повече любовта :)

iiordanova
08-12-2010, 16:32
Няма спор , че не може без любов и пари. Двете неща са съвместими. Те са една малка частичка от щастието. Но определено щастието не е само любовта и парите , поне за мен.