PDA

View Full Version : Омазняването на косата



BlackkStar
08-05-2010, 09:06
Значи във вторник сутринта си измих косата и сега четвъртък сутринка започва да се омазнява в корените. Това нормално ли е или на мен просто ми се струва твърде скоро, защото допреди година-две косата ми не се налагаше да я мия по-често от един път в седмицата. А пък фризьорката ми каза, че даже ми е леко суха косата. Вие през какво време я миете?
И има ли начин някак де да знам, да се махне това омазняване в корените 8-) , защото само там ми е, и то само отпред и ако го нямаше нямаше да се налааг да я мия сега. :-o

teddyx33
08-05-2010, 09:10
Ами според мен е от пубертета и на мен преди време ми се омазняваше бързо ,аз използвах шампоана на Елсев ии всичко се оправи :) спокойно мога да се къпя само веднъж седмично без да ми се омазнява,но аз я мия по-често ,защото просто някак си ми е по-добре през два ,три дни ...
,но на всяка коса различно действа иначе го препоръчвам :)

j_adore2
08-05-2010, 09:12
От пубертета и от топлото време през лятото се омазнява по - бързо.Вземи си някакъв шампоан за мазна коса :)

BlackkStar
08-05-2010, 09:23
Ами според мен е от пубертета и на мен преди време ми се омазняваше бързо ,аз използвах шампоана на Елсев ии всичко се оправи :) спокойно мога да се къпя само веднъж седмично без да ми се омазнява,но аз я мия по-често ,защото просто някак си ми е по-добре през два ,три дни ...
,но на всяка коса различно действа иначе го препоръчвам :)

Е да, то ясно, че е от пубертета. :) А ти какъв шампоан по-точно ползваше, защото и аз ползвам на Елсев, но не против омазняване, а на тази марка са хубави продуктите.
Аз ползвах някакъв на Гарниер, ама никакъв ефект нямаше.

teddyx33
08-05-2010, 09:36
ами използвах розовия елсев ,за мазна коса ,но една приятелка и Repair 5 и помогна ... ,няма да е лошо и веднъж седмично да си правиш някоя маска ии слагай балсам задължително ии косата ще ти е перфектна :)

JCoutureJunkie
08-05-2010, 09:41
ами използвах розовия елсев ,за мазна коса ,но една приятелка и Repair 5 и помогна ... ,няма да е лошо и веднъж седмично да си правиш някоя маска ии слагай балсам задължително ии косата ще ти е перфектна :)
Най-глупавото нещо,което може да се предложи за мазна коса е балсам.Балсам може,но не в корените.За мазни коси не се препоръчва и 2 в 1 шампоан и балсам поради същата причина.

teddyx33
08-05-2010, 09:49
ами използвах розовия елсев ,за мазна коса ,но една приятелка и Repair 5 и помогна ... ,няма да е лошо и веднъж седмично да си правиш някоя маска ии слагай балсам задължително ии косата ще ти е перфектна :)
Най-глупавото нещо,което може да се предложи за мазна коса е балсам.Балсам може,но не в корените.За мазни коси не се препоръчва и 2 в 1 шампоан и балсам поради същата причина.
Мисля ,че се подразбира,че не се слага в корените..но с балсам определено има по-голям ефект само по-дължината на косъма..дерматолог ми го е казвал ...

IfeTyy
08-05-2010, 09:58
ами бих те посъветвала да използваш търсачката шизо беше пуснала една тема много скоро как с пудра за бебе я разърква в корените и тя попивала влагата разтърси се обяснила го е добре и мисля, че би ти свършило работа ;)

nimfetka7
08-05-2010, 10:11
ами бих те посъветвала да използваш търсачката шизо беше пуснала една тема много скоро как с пудра за бебе я разърква в корените и тя попивала влагата разтърси се обяснила го е добре и мисля, че би ти свършило работа ;)
именно

Tiin
08-05-2010, 10:24
Има един много хубав шампоан против омазняване фризиорката ми го каза и аз съм много доволна.Казва се Урти Комлекс. Продават го само в аптеките не и мирише много зле.

BlackkStar
08-05-2010, 10:34
Мерси на всички. Аз сега ползвам този на Елсев Total Repair 5 или нещо такова+балсама, като естествено не го слагам в корените (нам, че така се омазнява). Това за пудрата и аз го четох някъде, може и тук да е било, после ще потърся пак. Всъщност точно нещо такова май ми трябваше. А попринцип прекалено бързо ли излиза, че ми се омазнява, въпреки че както казах е само в корените и то само на предните кичури?

bloodyF
08-05-2010, 11:22
Бебешка пудра в корените като почне да ти се омазнява! ;-)

Kmet4e
08-05-2010, 11:30
Против омазняване ползваш шампоан ! Не използвайте продукви 3 в 1 2 в 1 .. От опит знам че повечето са пълна измишлиотина :D !

ReaDy
08-05-2010, 13:32
Значи във вторник сутринта си измих косата и сега четвъртък сутринка започва да се омазнява в корените. Това нормално ли е или на мен просто ми се струва твърде скоро, защото допреди година-две косата ми не се налагаше да я мия по-често от един път в седмицата. А пък фризьорката ми каза, че даже ми е леко суха косата. Вие през какво време я миете?
И има ли начин някак де да знам, да се махне това омазняване в корените 8-) , защото само там ми е, и то само отпред и ако го нямаше нямаше да се налааг да я мия сега. :-o

Аз съм момче и за един ден вече ми е мазна :D

petyfi
08-05-2010, 13:53
Форумции.. и аз имах този проблем.. значи купете си бяла хума.. използва се вместо шампоан и се продава в расфасовки от 150гр. За 1 измиване са нужни 50 гр. Сипвате равни количества оцет и вода, докато стане гъста смес, изчаква се 15-20 минутки.. ии в банята :) Обилно се измива! Късмет :-)

foreverr
08-05-2010, 14:26
Аз прочетах темата и съм пробвала всичко от изброените неща, но нищо не ми помага.Според мен щом като косата си ти се омазнява бързо, значи си ти е такава и такава ще си е...Моята много лесно и бързо се омазнява и просто съм пробвала всичко з акоето ссъм чула, но ефект не съм забелязала от нищо!

xHARDCANDYx
08-05-2010, 14:26
Форумции.. и аз имах този проблем.. значи купете си бяла хума.. използва се вместо шампоан и се продава в расфасовки от 150гр. За 1 измиване са нужни 50 гр. Сипвате равни количества оцет и вода, докато стане гъста смес, изчаква се 15-20 минутки.. ии в банята :) Обилно се измива! Късмет :-)


Обикновената хума ли е това ?

petyfi
08-05-2010, 14:52
Обикновената хума ли е това ?[/quote]

Мда.. :)

Exothermic
08-05-2010, 16:12
Яйцето също изсушава косата.

xxKiFlA
08-07-2010, 04:54
и мен ми е така от топлото време май ама е лятото е по често :?

vampirregirl
08-08-2010, 21:41
Аз съм доволна от едни шампоани "Clear"
Оказва желания ефект на моята коса,може да пробвате..