PDA

View Full Version : Балет;Школа по танци.



BadBadGirl
08-05-2010, 10:00
Много искам да се запиша в някой балет за танци или школа,на 16 съм и се чудя как трябва да го направя и горе-долу колко килограма трябва да съм,някакви други особености трябва ли да притежавам и т.н :)

nimfetka7
08-05-2010, 10:02
И аз бих искала. Висока съм 160 и тежа 49 кг.. Всъщност май възрастта ще е проблем, зашото аз съм на 16 а най-вероятно трябва да се тръгне от по-рано :(

Harum_Scarum
08-05-2010, 10:03
^ Пари,, :lol:

zoreto
08-05-2010, 10:26
ами освен добро тяло трябва да си гъвкава, музикална и вече започват да се изграждат определени качества,според човека техничност,въртеливост и тн,обаче проблема е възрастта почва се от доста по рано,дори 10 -11 е късно вече (бях на 10 като започнах) та най добре като си по-малък ,че ставите са по-меки ,но и сега стига да имаш желание и повечко труд може и да се справиш

j_adore2
08-05-2010, 10:43
Много искам да се запиша в някой балет за танци или школа,на 16 съм и се чудя как трябва да го направя и горе-долу колко килограма трябва да съм,някакви други особености трябва ли да притежавам и т.н :)
Ти искаш да се занимаваш професионално или само за удоволствие.За второто не знам,но ако е първото никой няма да те вземе,тепърва да наваксваш всичко.

anonymous708973
08-05-2010, 10:45
Професионално си закъсняла много, ама много! Имам позната, която е на 16 и е балерина от 11 години - смятай кога е започнала.
А ако е само за удоволствие - навсякъде има клубове, можеш да се запишеш ей така:)

Kmet4e
08-05-2010, 11:23
Не се заблуждавайте че на тази възраст можете да се занимавате професионално ! Иначе за кеф и за да се занимавате с нещо през свободното си време може да се запишете навсякъде 8)

BadBadGirl
08-05-2010, 12:00
eeee защо да не може професионално,познавам хора,които почти н амоята възраст са започнали да се занимават.А и аз не искам да съм балерина-защото знам,че тогава наистина се почва от малък,а просто танцьорка. :(

SlaDk0b0nb0nChe
08-05-2010, 12:19
Народни или спортни. Ако си от голям град-трудно ще намериш защото знам че там почти всички формации са професионални. Аз тренирам народни танци, обаче съм от малък град и няма значение кога си почнал. Важното е да наваксаш нещата. Някои тази година се записаха - 13-14 годишни - и се справят отлично. И пак казвам , ако си от голям град трудно ще намериш за професионално, но ако има обикновенни формации (пр. ТФ-танцова формация, а не ансамбли и т.н.) ще ти е по-лесно да тренираш, защото в ансамблите играят МНОГО - по 2-3 часа на ден, ако не и повече (говоря за народните), а ако си в формация, играят по-малко около час-час и половина. Търси по-добре формации за твоята възраст, иначе трудно ще намериш на такава възраст за проф. :) :)

N0_feAR
08-05-2010, 20:28
Никакви особености не трябва да притежаваш, освен желание и музикалност. Избираш си клуб, отиваш на място и почваш. За танците няма ограничение във възрастта. Аз започнах да се занимавам с тях от 11 годишна, но на 16 прекъснах. Но с удоволствие бих се записала пак някъде, но едва ли чак професионално, по-скоро за здраве и удоволствие.

calliope
08-09-2010, 08:47
И аз искам да се запиша, но аз съм се уговорила със старата ми учителка .В смисъл, че аз преди тренирах балет и тя каза, че ще ме вземе пак .Ако си от София и си от кварталите около младост, студентски град, дървеница и мусагеница пиши ми на ЛС мога и за теб да говоря. А иначе качествата - трябва да си разтегателна .Да си купиш трико и цвички и разбира се да не пропускаш тренировките. :]]]

BadBadGirl
08-09-2010, 18:47
И аз искам да се запиша, но аз съм се уговорила със старата ми учителка .В смисъл, че аз преди тренирах балет и тя каза, че ще ме вземе пак .Ако си от София и си от кварталите около младост, студентски град, дървеница и мусагеница пиши ми на ЛС мога и за теб да говоря. А иначе качествата - трябва да си разтегателна .Да си купиш трико и цвички и разбира се да не пропускаш тренировките. :]]]

много ме зарадва,ноо.. аз не искам истински балет а модерни танци.. ти нали не правиш това,знам мн добре,че за истински балет мн съм закъсняа,но аз искам танци,да се занимавам професионално и след години да съм някъде танцьорка..нещо относно това :? :(

calliope
08-25-2010, 13:32
Ами въпросната учителка, за която ти говорех преподава и модерни танци.В смисъл, че тя си е професионален педагог и ако искаш може и народни танци да ти преподава. Иначе знам една школа която е по по-модерни танци-имам предвид хип-хоп .Не знам дали си чувала за The Center. До колкото знaм те са много добри като състав и преподавателите им също. Приемат хора от всякакви възрасти и ако се усъвършенстваш бързо ти предлагат и шанс за реализация.Ходят по турнири и лагери.Ако искаш адрес просто напиши в Google The Center и ще ти излезне. :]]

vIKToriYa
08-27-2010, 22:23
успех :-P :D

MissNothing
09-23-2010, 21:40
Ще използвам темата да попитам нещо. Иска мад се запиша на спортин танци, но скоро ще ставам на 16. Ще ме приемат ли някъде, като се занимавам само за удоволствие, като хоби?

PepSsSi
09-23-2010, 22:39
Пф....масово тия школи са гола вода, взимат от кол и въже дечурлига! Нямам конкретна информация, затова няма да говоря, за да не те объркам. Попринцип за сериозно занимаване с танци ти е необходима гъвкавост,елементарните неща: шпагати,мостове, колелета; чувство за ритъм и добра двигателна култура. Всичко под категорията "друсат ми се сланинките" и над категорията "кокали,кожа и зъби" става. (Естествено, в непрофесионалните, посредствени 'школи' килограмите са без значение, всеки може да започне оттам да поотслабне и така). Голям ценител съм на всички неща от този жанр, ама така и не си намерих школа, в която да ми е интересно :D