PDA

View Full Version : ПОМОщ косата ми е ужасна!!!



silversteinn
08-05-2010, 11:42
Та от къде да започна.. в рамките на 2 месеца минах от черна на много светло руса коса. "благодарение" на което косата ми е като метла! много е суха, а в краищата е адски заплетена. направо е ужасна. ползвам балсам за коса на шаума за суха коса, но не помага особенно. и сега когато всеки ден съм на басейн от слънцето и водата става още по зле. много ще съм благодарна ако някои ми препоръча някаква маска за коса, няма начение домашна или от магазина. искам да си оправя косата защотo дори не мога да я пусна, а камо ли да я изправя. :( :( :cry:

Di
08-05-2010, 11:46
С кво си се изрусила,божеее

Маски - бол

katericArofl
08-05-2010, 11:47
elseve за боядисана коса

можеш да си вземеш и кристали или някакво др плодукти за боядисана коса..

не я мий всеки ден, защото ще се изтощи още повече. като ходиш на басейни опитай да не я мокриш.

silversteinn
08-05-2010, 11:50
С кво си се изрусила,божеее

Маски - бол

с блондор с кво може???? |( и аз знам че има много маски ама искам съвети коя е най-добра и най-помага, а не хора които да се заяждат.

cAnDyYy
08-05-2010, 11:52
Намажи я цялата със зехтин и остани така 20 минути. Ще се подрхрани много. Ползвай шампоан и балсам за боядисана и изтощена коса. 8-)

Di
08-05-2010, 11:54
С кво си се изрусила,божеее

Маски - бол

с блондор с кво може???? |( и аз знам че има много маски ама искам съвети коя е най-добра и най-помага, а не хора които да се заяждат.

Ако е с черна боя била,блондора няма да хване,кво ми се прайш на разбираща

xSANYAx
08-05-2010, 11:56
Никой не се заяжда,а казват истината.Съсипала си си костаа и сега на нас ни се отяждаш.Едва ли нещо би могло да помогне при твоят случай..консултирай се със специалист.

krokkrok
08-05-2010, 11:58
Gliss Asia straight или Lorys Snake Oil Effect много помагат.За плажа има един шампоан на Oriflame,който мирише страхотно и прави косата уникално мека.Олиото на Schwarzkopf Sun Guardian също я прави много мека,но слагай по малко,за да не стане прекалено мазна.Мий я по-рядко това помага много.Масажирай леко скалпа,когато я измиваш.Сега това е малко странно,но кленов сироп и други сладка са най-добрия балсам в такива случаи.Намазваш косата и я слагаш в една от онези шапки за душ.Чакаш 30 минути и отмиваш.Кокосовото олио работи по същия начин.Може да го използваш и за стрии...2 в 1.Кока-колата също може да се използва като балсам - прави косата изключително мека и придава блясък.Други странни балсами са майонезата (използва се като сиропа),бирата (изплакваш малко с нея),топло олио направено от зехтин и вряла вода (изчакваш малко да изстине,но разбъркваш докато е още гореща.Също се използва като сиропа.) :)

silversteinn
08-05-2010, 12:05
С кво си се изрусила,божеее

Маски - бол

с блондор с кво може???? |( и аз знам че има много маски ама искам съвети коя е най-добра и най-помага, а не хора които да се заяждат.

Ако е с черна боя била,блондора няма да хване,кво ми се прайш на разбираща

оххх ама и ти много разбираш хахахаха. как да не хваща бе. точно със черна боядисана коса бях. сника на сегашната ми коса ли искаш да ти видиш? нямало да хване вика.. аз щот не ходих на фризьор нали пфф

silversteinn
08-05-2010, 12:08
Gliss Asia straight или Lorys Snake Oil Effect много помагат.За плажа има един шампоан на Oriflame,който мирише страхотно и прави косата уникално мека.Олиото на Schwarzkopf Sun Guardian също я прави много мека,но слагай по малко,за да не стане прекалено мазна.Мий я по-рядко това помага много.Масажирай леко скалпа,когато я измиваш.Сега това е малко странно,но кленов сироп и други сладка са най-добрия балсам в такива случаи.Намазваш косата и я слагаш в една от онези шапки за душ.Чакаш 30 минути и отмиваш.Кокосовото олио работи по същия начин.Може да го използваш и за стрии...2 в 1.Кока-колата също може да се използва като балсам - прави косата изключително мека и придава блясък.Други странни балсами са майонезата (използва се като сиропа),бирата (изплакваш малко с нея),топло олио направено от зехтин и вряла вода (изчакваш малко да изстине,но разбъркваш докато е още гореща.Също се използва като сиропа.) :)

мерси много :) радвам се, че има хора които наистина помагат, а не гледат само как да се заядат. :)

Infinity
08-05-2010, 12:12
Зехтин , бадемово масло -- прави си домашни маски за суха коса.
Иначе Елсев за суха коса + маската и спрея за разресване.

Di
08-05-2010, 12:16
ми що направо не си напрайш 0 номер и 1000 балсама да сложиш сламата едва ли ще се оправи

teddyx33
08-05-2010, 12:17
Силно ти препоръчам тази маска на Лорис със змийско олио наистина е мн. добра и можеш да втриваш през някой друг ден в корените бадемово масло ии да преспиш така.
И серията на Елсев за суха коса. И мисля,че ще се радваш на косата си.. просто не прави такива лудории ,друг път :)

silversteinn
08-05-2010, 12:21
ми що направо не си напрайш 0 номер и 1000 балсама да сложиш сламата едва ли ще се оправи


бе ти само да се заяждаш ли можеш? не ми помагаш, така че не си прави труда да пишеш в темата.

Di
08-05-2010, 12:23
заяждам се?! просто отбелязвам,че си се съсипала иначе се надявам да ти се оправи косата :)

ElinoOor
08-05-2010, 12:36
имаш сериозен проблем 8-)
Почваш 2-3 пъти в седмицата маски и стискаш палци..
> LORYS Snake Oil
> бадемово масло,кристали
> шампоан за боядисана коса..


Забравяш за преси,сешоари.. купуваш си четка с по-разредени зъби ..

Чака те работа,но не е безнадежно положението. :)

silversteinn
08-05-2010, 12:44
работата е там че съм в испания и не съм много сигурна дали ще намеря някои от изброениете. но ще се опитам и ще потърся. мерси много на тези които наистина изказаха полезно мнение :)

ReaDy
08-05-2010, 13:07
Та от къде да започна.. в рамките на 2 месеца минах от черна на много светло руса коса. "благодарение" на което косата ми е като метла! много е суха, а в краищата е адски заплетена. направо е ужасна. ползвам балсам за коса на шаума за суха коса, но не помага особенно. и сега когато всеки ден съм на басейн от слънцето и водата става още по зле. много ще съм благодарна ако някои ми препоръча някаква маска за коса, няма начение домашна или от магазина. искам да си оправя косата защотo дори не мога да я пусна, а камо ли да я изправя. :( :( :cry:

VICHY е ИСТИНАТА!Използвай техните продукти за коса 8)

987654
08-05-2010, 13:40
Точно! Виши...пффф. :lol:
Виж сега, някой хубаво ти каза, че си съсипала косата си, та маски от 5-10лв. няма да помогнат. Поне не за да имаш здрава коса отново.
Ако можеш да си го позволиш, вземи циментената серия на керастаз.

settingSun
08-13-2010, 14:19
Трябваше на фризьор да идеш тцц. Питай някой специалист да ти помогне щото е много зле положението