PDA

View Full Version : Какво да избера??



mea96
08-05-2010, 15:49
Значи другата година (учебна) още в началото ще ни питат какъв език искаме да учим в 9клас : немски,френски или руски аз съм учила 3 години руски като втори език,но не ми харесва.Мечтата ми още от малка беше да уча френски,но нашите ми казват,че е по-добре да уча немски,защото щял да ми помогне за нагоре.И аз съвсем се обърках..!

:(

ecstazy
08-05-2010, 15:55
Ами щом искаш да учиш френски-учи френски. Руския.. и на мен не ми е много приятен.. и аз не знам що се записах с руски. Помисли какво те съветват вашите, говори с тях да изясните + и - на тези езици. Объркващо е, да :D

xdennyx
08-05-2010, 15:59
Е ако ти се учи френски избери него.Аз лично предпочитам немски,уча го от 2-ри клас и ми е много приятен като език.Ама си е твой изборът.

chemist9009
08-05-2010, 16:18
Еми избери френски щом искаш да го учиш още от малка.И аз съм за френския.Учил съм го 2 години.Пък и е по разпространен от немския.Немския ми изглежда отвратителен. :lol: :lol: :lol:

notlike
08-05-2010, 16:22
Немски. Много по-приятен е. Освен ако не обичаш французите (аз ги мразя, защото са студени), а немците са много по-приятни хора, по-близо са до нашата селяния :D Руския може да го научиш и на школи, абе, в общи линии не знам. Аз съм избрал немски и не съжелявам. Сестра ми е в Германия и от нея знам, че просто е невероятно там. Тя е ходила и във Франция на екскурзии и подобни, има приятелки, които учат там, не мисля, че си струва. Аз бих те посъветвал да научиш първо английския перфектно (предполагам ти е на първи избор), а после немски. Ама знай само едно - втори език трудно се учи и трябва да полагаш големи усилия.

Unendlich
08-05-2010, 16:38
Най-добре избери това, което искаш да учиш. Все пак - то ти е на сърце, а и щом е втори език (което означава, че ще трябват повече усилия да го научиш), може да дойде момент, в който да го отпишеш (казваш си, че няма да го учиш). Та най-хубаво избери това, което искаш - немски, френски, и двата ще са ти от голяма полза (независимо от избора). Аз съм с първи немски и съм много доволна :)

Claymore
08-05-2010, 16:43
Аз лично бих избрала немски. Виж сега колко много хора напират да учат в немски гимназии или профили с немски. :?

SemperFidelis
08-05-2010, 16:44
Немският е най-лесен. Руският си е супер скучен със всичките тея падежи и глупости. За френския нищо не мога да кажа... Но учи каквото ти се учи, а не каквото се предполага че ще ти помага.

SmilezZz
08-05-2010, 17:01
Щом ти се учи френски - учи френски..Не слушай какво ти казват вашите,тъй като ти ще учиш този език,а не те..Така,че е най-добре е да учиш нещо,за което имаш желание..
Иначе аз също съм учила Руски,само че 7 години..Но не съм го писала като втори чужд език,тъй като и на мене не ми е приятен..Не ме кефи,не знам защо..

angel4eto100
08-05-2010, 17:10
Немския ще ти отвори много повече врати повярвай ми..Френкия не е лош но не е много търсен...няма да сгрешиш ако избереш и двата...моето мнение че немския е по-добрия вариант :)

Carmen_Kass
08-05-2010, 17:33
Френски...може да е по-труден от немския,но поне си заслужава.Между другото френския език все повече набира преднина пред немския.
И избери си това,което тебе те кефи,недей да слушаш вашите,защото няма те да го учат,а ти.

xWandereRx
08-05-2010, 21:34
щом искаш запиши френски, не слушай вашите, френският също се търси

едит: освен това френският звучи по - хубаво от немският :D

yoanka7
08-06-2010, 13:23
Според мен немския е по-лесен, но както прецениш,ти каза че вашите са ти казали да избереш немски нали?-но нали вашите няма да го учас избери това което на теб ти харесва едно е да учиш например немски и изобщо да не ти е приятен, а друго е да учиш езика който ти искаш,тогава ще го учиш с желание и така.И двата езика немски и френски са известни,популярни или както е там, и двата езика ще ти помогнат нагоре можеш да отидеш и в Германия и Франция навсякъде.
Изборът е твой защото ти ще учиш езикът който ти избереш, а не някой друк. :)

PurpleSand
08-06-2010, 16:24
Немския е труден (поне за мен)
Щом искаш да си учиш френски-учи си го!
Не прави грешката като мен да послушаш родителите си.Като нямаш желанието да учиш даден език,няма и да го научиш добре :)

notlike
08-06-2010, 16:30
Хаха, аз не вярвам френският да е по-лесен. Работата е там, че в немският има МНОГО граматика. Френският пък пишеш 20 букви, четеш 5. Мен това лично ме дразни. Carmen_Kass, доколкото знам, само в Камбоджа се говори на немски от цяла Африка, затова и френският набира преднина там. Аз поне не знам да има толкова много книги за техника и наука на френски, отколкото има в немския. Освен това ние сме доста по-близки с швабите, отколкото с петлите. Много момичета казват "О, френският колко хубаво звучи, тънга-мънга", "език на любовта" и прочие. За мен всеки език е ценен, но френският трудно бих го избрал. А и още една основателна причина - научиш ли немския, занапред ще можеш да научиш другите езици от немската група (шведски, норвежки, датски) също доста добре, докато аз поне не знам език, който да прилича на френския. Дори другите езици от романската група са съвсем различни. Въпрос на вкус :)

SummerDream
08-06-2010, 16:54
Немски. Много по-приятен е. Освен ако не обичаш французите (аз ги мразя, защото са студени)

Жестоко се лъжеш =/ Немският е всичко друго, но не и приятен. 8-)
Имам много приятели, които учат като първи език немски, повечето, от които съжаляват, че са го избрали.На мен лично изобщо не ми е приятен тоя език и никога не съм се и замисляла дали да почвам да го уча.А френският наистина е мноого по-приятен, да, труден е, но като започнеш отначало да си градиш основите, по-нататък става по-лесно.Уча във френска гимназия и може би за тва имам такива големи пристрастия именно към този език д; И уверявам те, французите не са никак студени хора..Колкото до руския, вече почти никъде не се говори, близък е до българския, три години съм го учила и честно казано, нямам добри спомени с тия падежи и тем подобни д;

pamii
08-06-2010, 22:42
Немския ще ти е най - полезен от изброените! =)

Biskfitka
08-06-2010, 22:53
Аз 1 година вече уча френски.Според мен учи този,за който имаш най-голямо желание,защото ако нямаш желание да го учиш :?
На мен френския хич не ме влече например и затова и почти нищо не знам 8-)

FuckedUp
08-06-2010, 23:12
Немски :)

petinkataaa
08-07-2010, 13:50
аз цял 8 клас си мислих,че ще уча немски в 9..ама накрая разбрах,че има само руски и италиански..и избрах руски :x
помисли кой ще ти е по-нужен..

MaRiElKaAa
08-16-2010, 07:20
Щом ти се учи френски, учи го , защото ако си избереш друг език , но нямаш желание да го учиш,тогава няма и да го научиш.

Djuff
08-16-2010, 11:16
Щом искаш френски, учи френски.Изборът си е твой и живота си е твой и ти си решаваш.После може да съжаляваш, че не си го научила, само защото този език не се харесва на родителите ти.

elnino
08-16-2010, 12:16
Немския ще ти отвори много повече врати повярвай ми..Френкия не е лош но не е много търсен...няма да сгрешиш ако избереш и двата...моето мнение че немския е по-добрия вариант :)

+1

IvUsHkA
08-16-2010, 12:26
Като имаш желание за френски учи него! Защото ако запишеш немски и не ти харесва нищо няма да научиш и ще си пропилееш времето само. Вярно, че немския дава повече възможности, но ако знаеш френски също ще имаш голяма полза.А на мен руския никак не ми е приятен и не бих го избрала. Моя съвет е да запишеш френски.

mixaela96
08-27-2010, 12:13
Само докато чуя немски и ми се иска да отида и да се хвърля от някъде !! :? .. Тоя език го намразих, както и всичко свързано с него .. Може би заради госпожата от предното училище .. но все пак наистина немския върши работа ..
Ама пък френския звучи яко :lol: :smt003

HateEternal
08-27-2010, 13:05
[i]Deutsch f

RedJeans
08-27-2010, 13:08
Немският език не ми харесва,но е вярно,че ще ти е по-полезен освен ако не отидеш да живееш в Канада или Франция,където франският се говори.

fenasf
08-29-2010, 16:27
Не избирай немския, отвратителен е.

Tempest
08-29-2010, 16:34
Немски. Много по-приятен е. Освен ако не обичаш французите (аз ги мразя, защото са студени)

Жестоко се лъжеш =/ Немският е всичко друго, но не и приятен. 8-)
Имам много приятели, които учат като първи език немски, повечето, от които съжаляват, че са го избрали.На мен лично изобщо не ми е приятен тоя език и никога не съм се и замисляла дали да почвам да го уча.А френският наистина е мноого по-приятен, да, труден е, но като започнеш отначало да си градиш основите, по-нататък става по-лесно.Уча във френска гимназия и може би за тва имам такива големи пристрастия именно към този език д; И уверявам те, французите не са никак студени хора..Колкото до руския, вече почти никъде не се говори, близък е до българския, три години съм го учила и честно казано, нямам добри спомени с тия падежи и тем подобни д;

ъм.. френския език е толкова лигав.. тряа си разчекнеш езика, че да говориш правилно.. французите са ми хипер противни по лични причини (+ световното и как се класираха - тия 2те неща само подклаждат омразата ми xD )..

немския поне като говор е лесен.. а явно не ми се отдава иначе, щото не мога да запомня правилата при образуването на минало време.. повечето ти приятели, които го учат, съжаляват.. а другите?

Руския не искам да го обсъждам, той е гаден :D и звучи лигаво и меко.. бляя

Str0ng
09-04-2010, 16:47
Учи френски..хем ти си го искаш и хем е по-полезен! Гадното е само че има много времена и в едно изречение трябва да скалъпиш поне 2-3 от тях...аз за първа година в 9-ти клас учех немси и ти казвам отвратителен е..граматиката е непоносима,писането също!

sladkish_14
09-04-2010, 18:03
Учи това, което искаш.
Знаеш ли в тези години решенията ни се струват маловажни, защото си мислим, че ще имаме време ако направим грешка да я поправим, но това съвсем не е така. Предцени сама за какво ще ти трябва френския и закакво немския език.
Аз бих те посъветвала да учиш това, което ще ти дава удоволствие и наистина ще го учиш. ;)

П.С - Немският език е страшно гаден :-&

diksi
09-04-2010, 18:06
Учи Фхрренски!! :-)