PDA

View Full Version : Болки в гърлото



Exidee
08-05-2010, 16:14
Здравейте, исках да ви споделя проблема си, който всъщност не е много голям, но искам мнението на други хора. Вчера доста ме заболя гърлото и пробвах няколко метода, но засега няма голям ефект. Пробвах с гаргара (топла вода + сол) , ядох сладолед, пих студена вода, пих горещ чай и т.н. Бих искал да ми дадете някакъв съвет как да се справя с болката, например вие какъв метод ползвате? :-D

Поздрави 8-)

Claymore
08-05-2010, 16:18
Стрепсилс

LipSy
08-05-2010, 19:27
Студена вода, горещ чай...ужасна комбинация!!! Апък от тоя сладолед най-много още повече да те заболи гърлото. Ако те боли много, ама наистина много си изстискай лимон и го сложи в една булитка от 500 мл. Гледай бутилката да се напълни до средата или малко повече от средата. И си пий лимона редовно през около 1 час. Все едно ти е сок. Знам, че е неприятно, обаче мен един път така ме беше заболяло горлото, че едвам говорех. Направих това с лимона и за 1 ден всичко се изпари. Много е ефикасно. Даже така организмът ти се натрупва с витамини (от лимона). :)

turboPantofka
08-05-2010, 19:40
Хммм наистина не е добра идея да пиеш горещо, защото гърлото е възпалено и може да се подуе...иначе мен доста често ме боли гърлото (особено зимата ;( ) и освен че на ден поне един блистер Стрепсилс отива 8-) също така и правя гаргара с вода и кислородна вода нисък процент в една чаша наполовина с вода и др половина с кислородна ако имаш налепи тва е доста добро и по бързо се премахва инфекцията...още един изпитан метод е като смесиш сока на цял лимон с 2-3 лъжици мед ...дано ти мине бързо, защото е наистина мн гадно :)