PDA

View Full Version : Прегрява



TwoFace
08-05-2010, 20:46
Лаптопа ми прегрява след като е пуснат повече от 30 мин .. някой няква идеа?

doomkillerr
08-05-2010, 21:30
Лаптопа ми прегрява след като е пуснат повече от 30 мин .. някой няква идеа?

Ако има гаранция го носи в сервиза, а ако няма можеш и ти сам (ако мислиш, че можеш де) да го разглобиш и да го почистиш... Може би е насъбрал доста прах горкия... :)

Tempest
08-06-2010, 00:46
А ти как разбра ,че прегрява? :-o

ем може да се изключва, да се ресва, да пари, евентуално...

TwoFace
08-06-2010, 11:10
ами не мисля,че ще мога сам..а гаранцията е от 2009 до 2010 април..изстече..а става много топъл и гасне..като го пусна после пак работи 1ч и пак гасне..

TwoFace
08-06-2010, 11:39
ако може александра ми каже малко за тези подложки .. от каде да ги купя.. :)

bratignat
08-06-2010, 12:39
Ако не си на дел, има една програма, с която си регулираш бързината на охлаждането (но не прекалявай). Казва се speed fan. Ако си на дел имаше една друга програма, но трябва да й погледна името. Ако не искаш д го разглобяваш и имаш мощна прахосмукачка - минаваш го с нея.

Charmine
08-06-2010, 13:46
http://www.overclock.net/laptops-notebook-computers/424756-laptop-undervolting-thread.html - Погледни линка който съм посочил, в линка е показано как да намалиш волтажа на процесора, а това се прави с цел да се избегнат високите температури и прегряванията, сайта е на английски!!!

doomkillerr
08-06-2010, 13:47
ако може александра ми каже малко за тези подложки .. от каде да ги купя.. :)

Можеш да питаш във всеки магазин или сервиз за компютърна техника!

Ето и няколко подложки: http://laptop.bg/cooling_pads

ludikalinki
08-06-2010, 14:23
Тези подложки за охлаждането не са най-доброто решение според мен. Трябва да се излекува причината за "болестта", а не да се опитвате да стабилизирате "пациента".
Ако има проблеми с охлаждането - насъбрана мръсотия върху перките на вентилатора - подложките няма да я изчистят. Те просто ще духат върху пластмасата. Тази пластмаса не е проводник на топлина, следователно няма как да се отнеме топлината от процесора и видеокартата.
Аз лично бих отворил лаптопа и бих го почистил със спрей, съдържащ сгъстен въздух. Можеш да пробваш да продухаш радиаторите с този спрей, обаче е малко опасно, защото мръсотията може да се пресова в черупката на вентилатора и той да спре. Това се получи с един Fujitsu-Siemens Amilo, и като го отворихме, извадихме една шепа прах :)

bratignat
08-06-2010, 16:42
Налис е сещате, че намалявайки волтажа намалявате производителност....относно подловките - в тези горещини една подловка така охлажда компютъра, че загрява вас.....решението е прахосмукачка или отваряне на секцията с охлаждането.

TwoFace
08-06-2010, 16:49
извинете за късният отговор чак сега се прибрах..мерси много за изчерпателните отговори,да уточня лаптопа е Acer Extensa 5220..в крайна сметка какво да направя??защото видях няколко решения.

doomkillerr
08-06-2010, 18:40
извинете за късният отговор чак сега се прибрах..мерси много за изчерпателните отговори,да уточня лаптопа е Acer Extensa 5220..в крайна сметка какво да направя??защото видях няколко решения.

Отиваш в най-близкия магазин за компютърна техника и питаш за спрей със сгъстен въздух за почистване на компютри от натрупания прах! Ето като този http://iskampc.com/hama49877-air-spray.html

Имаш 2 варианта, като е препоръчителен 1-вия...

1. Отваряш лаптопа от задната страна, където се намира охлаждането на процесора. Ще го познаеш по отворите от които излиза топъл въздух. След това със спрея почистваш (издухваш) хубаво натрупалият се по вентилатора и радиатора на процесора прах и мръсотия! :)

2. Със спрея и накрайника, който върви с него обдухваш през отворите в пластмасата на лаптопа, пак в отделението на охлаждането на процесора. Този вариант ще има по-малък ефект, но можеш да го правиш по често това...

П.С. - И двата варианта се изпълняват при спрян лаптоп! Можеш да помислиш и за подложка за охлаждане, защото колкото и да е малък ефекта има значение! :)

"bratignat" - Не разбрах за какъв волтаж говориш?!?! Ако имаш предвид, че като включиш някакво устройство в USB порта то влиае върху производителността на компютъра - много се лъжеш! Подложката черпи само електричество от порта, като то идва от захранването на лаптопа преминава през дънната пладка и отива към подложката!

ReaDy
08-06-2010, 20:52
Лаптопа ми прегрява след като е пуснат повече от 30 мин .. някой няква идеа?

Тва лято е много топло за тва.Купи му охлаждаща подложка!