PDA

View Full Version : Пубертетни състояния и горна граница



petrunka
08-05-2010, 20:46
Пубертетът е доста индивидуален процес за всеки, но на каква възраст горе-долу вече приключва и всички процеси се нормализират?
Нормално ли е на 17 години(не пуша, не пия и не взимам наркотици, нито имам такова намерение, което държа да подчертая!!), момче, да изпаднеш в състояния на липса на желание за живот, лесна умора, голям мързел и равнодушност към почти всичко, трудно контактен с хора на моменти(при положение, че съм много приказлив, че като се интересувам от много неща и с голямо желание за живот попринцип, в натура)? Дали всичко ще мине с времето или има начин за по-лесно преодоляване на тези състояния веднъж за винаги и какъв е той? Типове, които решат да ми предложат да стана алкохолик или наркоман, призовавам да си замълчат и да не дават мнение!

Daqn4eto0o
08-06-2010, 06:13
Нормално е :)

dimi93
08-06-2010, 09:06
Пубертетът е доста индивидуален процес за всеки, но на каква възраст горе-долу вече приключва и всички процеси се нормализират?
Нормално ли е на 17 години(не пуша, не пия и не взимам наркотици, нито имам такова намерение, което държа да подчертая!!), момче, да изпаднеш в състояния на липса на желание за живот, лесна умора, голям мързел и равнодушност към почти всичко, трудно контактен с хора на моменти(при положение, че съм много приказлив, че като се интересувам от много неща и с голямо желание за живот попринцип, в натура)? Дали всичко ще мине с времето или има начин за по-лесно преодоляване на тези състояния веднъж за винаги и какъв е той? Типове, които решат да ми предложат да стана алкохолик или наркоман, призовавам да си замълчат и да не дават мнение!


Човеко и аз съм така на последак! Също съм на 17! Имам чувството, че все едно съм се наживял, видял съм всичко от живота и повече не ми се живее. Всичко ми е еднообразно и еднакво. Нищо не може да ме изненада... Нищо не ми се прави! По цял ден съм в нас, лежа с лаптопа в леглото и цъкам на пред на зад...

LipSy
08-06-2010, 09:10
Това е съвсем нормално. Пубертета все някога ще си приключи. Пък и пубертета засяга човек на различна възраст! :)

Claymore
08-06-2010, 14:01
Приятелю, това е вроден талант. Жалко, че си го открил по-късно. :razz:

petrunka
08-06-2010, 16:15
Знам, че обяснявам доста неясно, но нямах в предвид само това дали е нормално. Идеята ми е, че искам да стана по-жизнен, по-приказлив и комуникативен, активен, но съм депресиран и не мога. Искам да изляза от това състояние, защото смятам, че за мен и за моя живот е важно да бъда такъв, какъвто искам..
Но не искам по никакъв начин да пропивам, пропушвам и взимам наркотици, защото смятам, че това е глупаво и съм убеден, че човек може да живее без тези вещества..

n3zabrawiimaa
08-07-2010, 18:09
Лятна преумора? :?

velizarcho123
01-21-2011, 16:33
Пубертетът е доста индивидуален процес за всеки, но на каква възраст горе-долу вече приключва и всички процеси се нормализират?
Нормално ли е на 17 години(не пуша, не пия и не взимам наркотици, нито имам такова намерение, което държа да подчертая!!), момче, да изпаднеш в състояния на липса на желание за живот, лесна умора, голям мързел и равнодушност към почти всичко, трудно контактен с хора на моменти(при положение, че съм много приказлив, че като се интересувам от много неща и с голямо желание за живот попринцип, в натура)? Дали всичко ще мине с времето или има начин за по-лесно преодоляване на тези състояния веднъж за винаги и какъв е той? Типове, които решат да ми предложат да стана алкохолик или наркоман, призовавам да си замълчат и да не дават мнение!

И аз съм така! Същото чувство имам- че съм се наживял. И като говоря с някой, просто не знам какво да му кажа, запирам се и не мога да продължа! Чувствам липсата на тема на разговор и се побърквам!! Не ми казвайте, че това е нормално, защото моите връстници си говорят и още как!

slicky
01-21-2011, 16:46
Приятелю, това е вроден талант. Жалко, че си го открил по-късно. :razz: Мързелът е качество само на богоравните :D :D :D