PDA

View Full Version : Мъдрец...



ShtrudeL
08-05-2010, 22:30
Оф...расте ми мъдрец долу в дясно. Самия мъдрец или другите зъби не ме болят,но лимфните ми възли май са леко подути от дясно и като преглъщам леко боли. Сутринта болеше повече,но сега по-малко. Трудно си отварям устата...Отворя ли я повече от 2 см боли. Вчера сутринта и днес сутринта само ме болеше май зъба,но мина и сега е гадно само като си отварям устата. Притеснява ме повече лигавицата,която е зад мъдреца и която се е подула и е над него...т.е...леко го закрива...вчера не беше така подута и много се филмирах щото четох мнения на зъболекар,че може да се наложи да ми режат/цепят това топчесто нещо,за да не пречи. О.О И ако е още по-сериозно да ми извадят мъдреца. О.О Ужасно много ме е страх О.О Ще ми ровят в устаата и ще ми вадят с зъб с ееееееей такъв корен О.О Вярно упойка ама това е голямо нещо бе О.О Пък и сигурно от спринцовката боли О.О Ако онова нещо се подуе още и ме заболи зверски (понеже сега не ме боли така както описват много хора които ги е боляло супер много) трябва да ида. О.О УУжасно много ме е страх човеече...фобия ми е направо. О.о Помня като малка как трябваше да ми вадят зъб (млечен) и как ми до издърпаха зверски без упойки,без нищо...или май ми пръснаха нещо в устата ама тва не беше кой знае кво О.о Кажете ми че ако се наложи да ходя няма да боли = ( Даже може да ми кажете и че онова топчесто нещо ще спадне и ще мога да си отварям устата нормално и и ох =(

amk933
08-05-2010, 22:48
Щруделче,

аз съм психо на тема зъболекари. Последния път ме водиха на невролог, защо имах пулса 211 пулса в минута и белия триъгълник на припадащия. И то само като седнах на стола...Защо ти го казвам това? За да знаеш, че съм по-тежък случай и от теб и, за да ми повярваш на това, което ще ти кажа. Биенето на инжекция в устата боли много по-малко отколкото в ръката. Все едно комар те ухапва и после спираш да усещаш абсолютно всичко. Ако ти я бият отзад в мекото в края на челюстта даже няколко часа после ти текат лиги, защото дотолкова не усещаш нищо. Мъдрецът е гадно нещо и създава ли ти проблеми, по-добре го махни докато е време. Да после боли като пусне упокойта, но, ако няам усложнения с криви корени и нужда да се кърти от костта, дискомфорта отшумява за няколко дена. С лекарства може и нищо да не усещаш. Махай го, ако се налага. Не отлагай. :)

7227
08-06-2010, 08:08
Миналия месец ми вадиха мъдрец долу в ляво... Не съм вярвала,че може да изпитам такива болки,но всичко отшумява за седмица... Биха ми 3 упойки..почти не ме хванаха,частично усещах болката... След това ме шиха,абе ужас.Сега като си помисля ,че и десния почва да расте.... Ама не се страхувайте,от страха започва да боли повече,наистина! Няма място за страх,ясичко минава,изтърпява се!
УСПЕХ!

ShtrudeL
08-06-2010, 10:56
Ох... = ( Ами ако трябва само да ми отрежат това топченце,защото то е направо над зъба... дали ще боли като го изрязват и после как така ще ми стои изрязано в устата = ( Пък и то си е меко и чувствително леле много ме е страх = (
Макар,че днес сутринта не ме боля като вчера сутринта и май е съвсееееееем ама съвсеем малко по-добре ...това топченце си стои така голямо и ще пречи на зъба = ( ИИ пак като преглъщам е леко гадно ии като дъвча ми е гадно... уф = (
И не трябва ли да ми направят първо снимка?
И значи като ми бият упойката наистина няма да усещам нищо? уу =(

kalpazanka
08-06-2010, 11:11
Не бързай да се шашкаш за нероден Петко, Щруделче! ;)
Нормално е като има дразнене да те болят останалите зъби, да те боли ухо, да те боли гърло, да са ти подути лимфните възли /обаче едностранно/. Не разбрах защо искаш да го вадиш? Тупка ли ти/боли ли/изтръпва ли от студено или топло?
Моите и четирите си имаха/някои все още имат такова капаче, за което ти говориш, но не е абсолютно наложително да ти го махат. Става неприятно единствено ако попадне храна в джоба, образуван от венеца и зъба, затова трябва внимателно да почистваш с клечка за зъби. Като са се активизирали да растат, не е лошо да се жабуриш с Елудрил вода за уста и да миеш зъбките по-често /и по-внимателно, че четката попадне ли върху възпален венец, боли- ма ти това си го знаеш/.

ShtrudeL
08-06-2010, 11:41
Ами не ме боли зъба. Така нищо като не правя,като не говоря ми няма нищо... Само като ям/дъвча/като си отварям устата и е гадно понеже все едно е скована... О и изобщо не горя от желание да ми го вадят,просто ме е страх да не стане нещо по-сериозно и много се филмирах. О.о А топченцето ме притеснява защото усещам как го докосвам леко с горните зъби. Пак казвам,то не беше преди така голямо...не знам дали ще си остане така или ще спадне,но ми покрива мъдреца...вижда се де,но все пак го покрива доста и реших,че ще му пречи Оо С четката за зъби много си внимавам ии ох дано не стане по-зле. Другото е,че не знам дали "болката" при преглъщане ще ми мине сама...Сега само от дясно ми е леко подуто,но само като го напипам и пак не мога да го нарека болка,но е неприятно.
Няма ли нещо...знам ли...с което да си намажа това топченце и да спадне.. Оо То май най ме шашка,макар че и преди си го имах,но беше по-малко и не ми пречеше..

djuki
08-07-2010, 13:21
на мен ми израстнаха и двата мъдреца от горе ... и аз имах всякакви топченца висящи болеше ме , но сега са си добре не ми правят никакви проблеми . Ако те притеснява отиди при зъболекаря си най - малкото ще те посъветна какво да вземеш за да не те боли . Отиди просто да го погледнат , но не мисля, че му има нещо :)